Venkovní série začíná ve Vítkovicích

Plzeň – Na dlouhé týdenní tažení vyráží hokejový Lasselsberger. Již tuto neděli se představí na ledě pátých Vítkovic, následně čeká modrobílé duel v Litvínově a v pátek svoje cestování završí v hlavním městě, konkrétně na Slavii v O2 Areně. My však nebudeme tolik předbíhat a začneme pěkně od začátku. Pokud si chce Plzeň udržet svojí neporazitelnost, musí uspět v neoblíbené štaci, kde nebodovala od ledna 2006. Dokáže to nyní družina kolem Martina Straky?


HC VÍTKOVICE STEEL
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Neděle, 21.9.2008 – ČEZ Arena


Zatím se Vítkovice drží v průměru

Pět zápasů a osm vybojovaných bodů mají na svém kontě svěřenci trenéra Hadamczika. Klub, který letos slaví osmdesát let na hokejové scéně ovšem začal výborně. Doma dokázal v úvodním kole v šachovnicové partii s Mladou Boleslaví vybojovat cenné vítězství, následně potvrdili domácí výhru hráči v Českých Budějovicích. Pak se ovšem pomyslný stroj trochu zatrhl a Vítkovice vybojovaly jen dva body v zápase s Karlovými Vary a naposledy na Slavii. Jediným, kdo dokázal vyhrát za tři body nad tímto týmem je Zlín. Po tomto duelu plály emoce kvůli známému provokatérovi a simulantovi Balaštíkovi a jeho „kolegovi“ v brance Murínovi. Murín je komediant, na Balaštíka taky jednou dojde, nechal se slyšet kouč Hadamczik. Pro plzeňského diváka asi nic nového pod sluncem…

Vítkovice značně obměnily kádr

Velké věci se děly v Ostravě. Nejen, že se kormidla po působení u národního týmu opět chopil Alois Hadamczik, ale do klubu přišli hráči jako Richard Stehlík ze Sparty, Juraj Štefanka a Lubomír Korhoň z Třince. Dále pak Róbert Petrovický ze Švédska, Václav Varaďa ze Švýcarska a naposledy Angel Krstev z Liberce, o kterého sice měla zájem i Plzeň, ale finanční touha hráče byla přespříliš veliká.

V minulé sezóně se v Ostravě nedařilo

Ani jeden bodík nedokázali v loňském ročníku O2 extraligy vybojovat hráči Lasselsbergeru na Vítkovickém ledě. Přitom hned v prvním utkáni k tomu chyběl jen krůček. Plzeňáci, povzbuzeni výhrou na Spartě, Nejprve otočili vývoj utkání na 2:1 ve svůj prospěch, ale po dvou třetinách vedli opět domácí. Když pak v 57. minuté opět strhl Peter Fabuš vedení na stranu Plzně, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže za minutu se trefili Kuboš s Burgerem a na dalekou cestu domů se tak vydali modrobílí s prázdnou. Druhý duel měl poměrně jednoznačnější průběh. 0:0, 0:6… Tímto nepovedeným zápasem si svěřenci trenéra Kučery sami uťali devíti zápasovou šňůru, ve které získali alespoň bod v každém duelu.

Pět zápasů, pět výher

Plný počet bodů mají na svém kontě i po pátém zápase hokejisté Lasselsbergeru. V duelu s Českými Budějovicemi to dlouho vypadalo na dělení bodů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, pak však přišla pětigólová závěrečná dvacetiminutovka v podání modrobílých. Čtyři body si připsali Důras s Fabušem. Jak si povedou Plzeňáci nyní?

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky posledních zápasů

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC MOUNTFIELD 9:4
Branky a nahrávky: 3. Vlasák z tr. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Pácal), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Kracík, Šindel) – 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda).
Sestava Plzně:Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, L. Martinec - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš – Kubica.

HC SLAVIA PRAHA - HC VÍTKOVICE STEEL 3:2 pp.
Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Kadlec), 30. Vondrka (Bednář), 62. Bednář (J. Novák, Červenka) - 11. Burger (Krenželok), 11. Burger z trestného střílení.
Sestava Vítkovic: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Ovčačík, Trnka, Suchý, Tichý - Treille, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Roman, Burger, Krenželok - Korhoň, R. Hruška, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

-----------------------------------------------------------------------------------