NOTES#13: Přijíždějí Pardubice, jaký bude perníček?

Plzeň – Lasselsberger, který doma prohrál čtyři z posledních pěti duelů, přivítá na svém ledě v rámci uzavření první poloviny sezóny Pardubice. První duel skončil za asistence televizních kamer divokou přestřelkou, která vyzněla lépe pro domácí 8:5. Oba soupeři v posledních zápasech nebodovali, dá se tedy očekávat velká bitva na Západní frontě. Přijďte povzbudit Lasselsberger i v dobách zlých.


HC LASSELSBERGER PLZEŇ
vs.
HC MOELLER PARDUBICE

26. kolo – úterý 25. listopadu v plzeňské ČEZ Areně

Zdá se to neuvěřitelné, ale extraligový program se dnes rozeběhne již po šestadvacáté. Tím se zakončí první polovina základní části. Plzeňským druhá čtvrtina nevyšla úplně podle představ, přesto se dále hráči Lasselsbergeru drží v první šestce, která zaručuje přímý postup do play-off. Dnes je čeká zápas s tradičním soupeřem, přijíždí Moeller Pardubice. Nabízí se tak přímý souboj o čtvrtou pozici v tabulce 02 extraligy. Napraví tak Lasselsberger zaváhání proti Znojmu a zůstanou všechny body v Plzni? A jaké další souboje nabízí dnes nejvyšší hokejová soutěž? V pražské O2 Aréně se domácí Slávia představí proti Znojmu, které dál stoupá tabulkou a odvezlo si v pátek z Plzně dva body. Do Vítkovic, které stále drží první místo, přijíždí třinečtí Oceláři, figurující na deváté pozici. Litvínovští pohostí hráče Kladna, ve Zlíně se dočkají napínavých momentů v utkání s pražskou Spartou. V Karlových Varech se diváci těší na nováčka ligy, Mladou Boleslav. První polovina O2 extraligy je téměř za námi, ale další skvělé momenty jsou před námi, tak se už teď na ně můžeme těšit.


PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK

výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Plzeň po polovině v první šestce

Plzeňský Lasselsberger nepamatuje tak úspěšný průběh sezóny, kterého jsme svědky v letošním roce. Plzeň se od začátku zabydlela v první šestce, která zaručuje přímý postup do play-off. První čtvrtina vyšla modrobílým na jedničku. Druhá část už nebyla tak růžová a přišel mírný propad tabulkou. I přesto má stále plzeňský Lasselsberger první šestku pod kontrolou a dnes jej čeká přímý souboj o čtvrtou pozici s pardubickým Moellerem.

Atrichter vystřídal Málka

Po reprezentační přestávce se v zápase s Libercem objevil mezi tyčemi Martin Altrichter a převedl velmi dobrý výkon a pomohl týmu k dalšímu cennému vítězství. Nastoupil i v zápase na Kladně, kde Plzeňští smolně prohráli 1:2, ale i tak byl Altrichter klíčovým mužem západočeského mužstva. Mezi tyčemi se ukázal i proti Znojmu, tedy ve třetím zápase v řadě. Bohužel Plzeň v závěru smolně inkasovala a získala pouze bod. Další zklamání přišlo pro zkušeného gólmana v Třinci. Přesto je v těchto zápasech Martin Altrichter velkou oporou a ukazuje, že může kdykoliv nahradit Romana Málka.

Vysoká divácká návštěva zdobí ČEZ Arénu

Plzni by mohl leckterý klub závidět. Skvělá divácká kulisa, oddaní fanoušci, nápaditá choreografie a vtipné pokřiky. Plzeňští fanoušci patří k nejlepším v republice a její příznivci neváhají jet velkou dálku, klidně i přes celou republiku, aby povzbudili své miláčky. V letošním roce si na plzeňský stadion najde cestu v průměru více než 6 900 fanoušků, což je fantastické číslo. Více lidí chodí pouze v Pardubicích, v průměru 8 600 fanoušků. Plzeňská ČEZ Aréna byla letos již dvakrát vyprodaná, poprvé na Spartu, podruhé na západočeské derby s Karlovými Vary. Tehdy se na stadion vtěsnalo 8 420 fanoušků. Kolik lidí přijde povzbudit Lasselsberger dnes, v zápase s Pardubicemi?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního zápasu:

Altrichter - Cartelli, Pácal, Benák, Smrek, Redlihs, S. Hudec - Vampola, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Laš - Důras, Šindel, Adamský.


HC Moeller Pardubice

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Dynamik Jistič pobouřil pardubické fanoušky

Na začátku měsíce listopadu se na internetu objevila aféra s maskotem hokejového klubu HC Moeller Pardubice. Ten měl být znázorněn coby zelený robot. To se pardubickým divákům nelíbilo. Hlavně to, že vůbec nevypadá jako maskot hokejového klubu. Sami fans chtěli jako maskota spíše koně, který je symbolem města. Vedení klubu se hájilo tím, že jde především o postavičku, která se má líbit dětem. Nakonec ale Zbyněk Kusý neodolal nátlaku svých věrných fanoušků a přiznal veřejně chybu. Prý nechce zeleného robota Dynamíka Jističe jako maskota hokejové klubu. Oficiálním maskotem klubu prý nakonec bude kůň. Teď už zbývá jen vymyslet jeho konečnou podobu.

Ján Lašák odchytá domácí utkání proti Plzni v masce od fanouška

Gólman HC Moeller Pardubice připravil pro fanoušky svého klubu zajímavou akci, která je navíc spojena s charitativními účely. A o co že se jedná? O masku. A ne o ledajakou masku. Přímo a brankářskou masku samotného Jána Lašáka. V srpnu vyhlásil soutěž o nejhezčí návrh této nejdůležitější a také nejvýraznější gólmanské propriety. Na začátku listopadu vybral čtyři finálové návrhy a v neděli i ten vítězný. Vítězný návrh stylizuje klubové barvy a symboly spolu s prvky Slovenska – národnosti Lašáka. Toto masku podpořil v on-line anketě na oficiálních klubových stránkách téměř každý druhý fanoušek. Teď už zbývá masku jen vyrobit. Podle všeho by s ní měl Lašák odchytat právě utkání 39. kolo, kdy na pardubický led zavítá Lasselsberger Plzeň. Poté maska půjde do internetové aukce a finanční prostředky utržené tímto prodejem na dobročinné účely.

Pardubičtí hokejisté jako první vyhráli ve Zlíně

Už ani Berani ze Zlína nejsou doma neporažení a bez bodu. O tento extraligový primát je připravili hokejisté Pardubic. Jenže v zápase proti Moeleru se zlínským nedařilo vůbec nic. Přesilovky, střelba, produktivita. To všechno zavinilo zlínskou porážku. Z deseti početních výhod využili domácí pouze jednu. Jako největší překážka se ukázal mladý brankář Růžička, který dostal šanci místo jasné jedničky Lašáka. Přes 4000 diváků tak sledovala pětigólový pardubický koncert. Dva góly vstřelil Zdeněk Ondřej.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC Moeller Pardubice z posledního utkání:

Růžička (Lašák) - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Šeda - Cetkovský, Pucher, Ondřej - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Klejna, Radil, Blažek – Rákos.

------------------------------------------------------------------------------------------------

HISTORICKÁ BILANCE

Tradiční extraligoví účastníci se v dosavadní historii samostatné české nejvyšší soutěže jednou potkali ve vyřazovacích bojích, základní část je svedla proti sobě celkem 58x. Ačkoli jsou v extralize úspěšnější Východočeši, vzájemná bilance mluví pro Plzeň, ale nutno podotknout, že Pardubice pomalu začínají dotahovat.


Celková bilance Plzeň vs. Pardubice
6529927188:177

Jak to bylo v domácích zápasech Plzně se Pardubicemi?

Jedním z hlavních trumfů při čtvrtfinále v sezóně 2003/04 měla být domácí úspěšnost Plzně v zápasech s Perníkáři. Že bude tento trumf tak silný, ovšem věřil málokdo. Západočeši třikrát doma Pardubice přehráli, a to vždy v základní hrací době. Pardubické nezdary na ledě Plzně dostaly v play-off pro Východočechy ničivé rozměry.

Až v předminulé sezóně zlomili Pardubičtí své prokletí a po sedmi zápasech dokázali na západě Čech vyhrát, i když hubeně 1:0. Ironií osudu bylo, že vítěznou branku vstřelil Marek Vorel, hráč hostující v týmu Moelleru z Plzně.

V minulé sezóně jasně dominovali plzeňští hráči. Ze čtyř vzájemných duelů vyhráli tři, z toho jeden v prodloužení, když ve 35.kole trefil druhý bod Václav Benák. Poslední vzájemný zápas loňské sezóny se odehrál v Pardubicích a alespoň trochu vylepšil Pardubickou bilanci po vítězství perníkářů 3:1. V letošní sezóně se týmy potkaly zatím pouze jednou. Tentokrát se začínalo na východě Čech. Před televizními kamerami Pardubice Plzeň rozstřílely 8:5.


Domácí bilance Plzeň vs. Perdubice
32205799:63

Historie vzájemných soubojů na plzeňském ledě nabízí i další „šňůry” duelů. Hned v prvním vzájemném střetnutí úvodní sezóny samostatné ligy Perníkáři vyhráli 3:0 (listopad 1993), další vítězství si však připsali až po 14 zápasech v listopadu roku 2001 (3:2), což byl zároveň první zápas Richarda Fardy jako hlavního kouče Keramiky Plzeň. Mezi listopadem 1996 a říjnem 2000 sehráli oba soupeři na ledě Plzně sedm utkání, ve kterých Perníkáři nedokázali bodovat. I proto s nimi mají „modrobílí“ doma výrazně pozitivní bilanci...

------------------------------------------------------------------------------------------------