Musíme splašit další body, aby konečně bylo play-off, hecuje tým Radek Matějovský

Plzeň - I podruhé odjeli Oceláři z plzeňského ledu s prázdnou, i podruhé slavili vítězsví domácí hráči a fanoušci. Výsledek vypadá jednoznačně, ale hráči se shodli, že utkání bylo těžké. "Hráli jsme na tři pětky, zápas sebral mnoho sil, o to více je vítězství cennější, " uvědomuje si Radek Matějovský, na kterém, při velkém počtu zraněných, těď visí velký díl zodpovědnosti.

I druhý zápas s třineckými Oceláři na domácím ledě skončil jasným výsledkem. Soupeř ze Slezska si odváží porážku 2:5, domácí Lasselsberger získává cenné vítězství. Vždyť ještě v pátek prohrál ve Znojmě a nastoupil se slepenou sestavou a sotva s třemi pětkami. Dnes již byl Lasselsberger plný sil a soupeře jednoznačně přehrál.


Očima trenérů:
Hostující trenér Jiří Juřík vyzdvihl kvality Plzně a utkání zhodnotil krátce: “ Po celou dobu jsme nenašli učiněný recept na dobrou plzeňskou obranu, Plzeň hrála velmi zodpovědně a my jsme se nedokázali prosadit.” Trenér Lasselsbergeru mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen a mužstvo pochválil. “Po dnešním zápase musím mužstvo pochválit, podali jsme disciplinovaný taktický výkon a podařilo se nám čelit obrovské útočné síle Třince. Mají výborné tři pětky a ty jsme dnes dokázali ubránit, ” zářil spokojeností plzeňský lodivod. Po pěti zápasech se znovu mezi tyčemi objevil Roman Málek, kterého v předchozích zápasech nahradil mladík Francouz. “Pavel odchytal pět zápasů v řadě, nechtěli jsme, aby se hromadila únava, proto dnes dostal šanci v brance Roman. Pavel odchytal předchozí zápasy velmi slušně, podržel mužstvo, ale dnes jsme dali přednost Málkovi, “ vysvětil trenér otázku brankářů.

Výsledek jednoznačný, zápas ale těžký, hodnotí utkání Radek Matějovský
Velký srdcař a bojovník Radek Matějovský se dnes blýskl jedním gólem a otevřel skóre zápasu. Už v páté minutě poslal puk za záda Romana Čechmánka. “Čekal jsem spíše, že nastoupí Vojtek, Čechmánkovi se proti nám nedaří, tak jsme párkrát vystřelili a bylo to, “ žertoval s nadsázkou Mates, ale i on cítí v nohách náročnost dnešního utkání. “ Výsledek vypadá jednoznačně, ale byl to velmi těžký zápas. Hráli jsme na tři pětky a zápas sebral mnoho sil, “ říká a zároveň si je vědom zodpovědnosti, která i na něj dopadá: “Když se nám zranil Peter Fabuš a chybí i Jarda Kracík, je na nás velká zodpovědnost, jsme často na ledě a pokaždé jde o hodně, “ uvědomuje si. “Musíme splašit další body v dalších zápasech, aby se nám nám konečně povedlo vytoužené play - off!” přeje si Radek Matějovský.

Děkuji mužstvu, v závěru jsem na trestné lavici trpěl, přiznává Roman Tomas
Udělal sladkou tečku za dnešním zápasem, v čase 59:34 dovezl puk do prázdné branky a definitivně pohřbil třinecké naděje. Řeč je samozřejmě o Romanu Tomasovi, nové opoře Lasselsbergeru Plzeň. “Za gól jsem moc rád, bylo to skvěle načasované. Akorát jsem vyjel z trestné lavice, kluci vyhodili puk a já jsem ho poslal do brány,” popisuje poslední momenty zápasu. Předtím ale prožíval krušné chvilky na trestné lavici. “ Chci moc poděkovat celému mužstvu, že ten závěr, kdy jsem se nechal vyloučit a hráli jsme ve čtyřech, zvládli a neinkasovali. Bylo to hrozné a na trestné jsem doslova trpěl, “ přiznává Tomas. Týmu se ale poté odvděčil rozhodujícím gólem do prázdné branky, který započal vítězné oslavy.

Síla mančaftu je obrovská, prohlašuje Mario Cartelli
I opora zadních řad Mario Cartelli se dnes blýskl gólem, který znamenal branku na 2:1. I on má velký podíl na dnešním vítězství. Mario je spokojený, tři body určitě pomáhají zapomenout na ubývající síly a motivují k dalším soubojům. “ Je cítit, že v závěru docházejí síly, “ říká plzeňský obránce, “ale dokázali jsme i na tři pětky vyhrát a to je skvělé, “ pochvaluje mančaft Cartelli. “ Síla mančaftu je obrovská a i v závěru, kdy je málo sil dokážeme odolat tlaku a vyhrát! “ uzavírá Mario.

Plzeňští hokejisté mají teď pět dní na načerpání dalších sil. V pátek nastoupí v Pardubicích k dalšímu zápasu hokejové O2 extraligy v rámci devětatřicátého kola. Snad už bez tak rozsáhlé marodky.