Měl jsem husí kůži, přiznal Michal Důras

Plzeň - Michala Důrase si pamatujeme po dlouhou dobu z plzeňského dresu. V zápase Plzeň - Mladá Boleslav ale hájil barvy svého nového zaměstnavatele a dokázal rozvířit modrobílou obranu na maximum. Středočeši dokázali po kompaktním výkonu vydolovat tři body a mladý útočník se z nich mohl jen radovat. I když přiznal, že pocity má nakonec rozporuplné. Ale velký pozdrav poslal plzeňským fanouškům. "Chci jim hrozně poděkovat za to, jak mě přijali a vyvolávali. Na konci jsem měl až husí kůži," přiznal Michal.

Michale, gratuluji ke třem bodům a prosím o zhodnocení utkání. I přes výhru nemáte rozporuplné pocity, když jste zpátky "na místě činu"?
Jsme rádi, že jsme získali tři body. I vzhledem k výsledku jsou pro nás zlaté. Dnes jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a navíc spoléhat na Honzu Cháberu, protože má výbornou formu. Kolik toho dneska pochytal, to bylo neuvěřitelné. Věděli jsme, že se Plzeň bude do zápasu tlačit, musela udělat tři body. Hráli jsme až na druhou třetinu, kdy jsme měli hodně vyloučených a Plzeň se dostala do tlaku, dobře a docela chytře. Ve třetí dvacetiminutovce jsme si pak výsledek uhlídali. A pocity? Takové zvláštní, to určitě.

Na ledě jste nechal všechno, byl jste hodně vidět. Způsobilo to jen větší nasazení?
Hrál jsem pořád stejně, myslím, že i v plzeňském dresu jsem hrál takhle, i když se to možná někomu nezdálo. Ale k tomu se vracet nebudeme. Motivace samozřejmě byla velká, chtěl jsem tu moc vyhrát a bude mě to jistě něco stát.

Očividně jste si hokejově sedl s bratry Vrbatovými. Na ledě hyříte pohybem a pořádně motáte hlavy soupeřům...
Hraju v pohodě a bez stresu. Je to pak na mně vidět. Měli jsme tam pár pěkných šancí, škoda, že to tam nepadlo. Dneska ale dali branky jiní kluci. Když to takhle ale půjde dál, věřím, že góly budeme dávat, protože příležitosti máme.

Výsledkově se teď Mladá Boleslav viditelně značně zvedla. Je to změnou na trenérském postu?
Žádný zásadní obrat se nekonal, to si nemyslím. Pan Šejba i současní trenéři jsou zkušení kouči, ale prostě to přišlo... I když jsme utkání předtím prohrávali, hráli jsme dobře, ale v závěru jsme to zbytečně ztráceli. Teď jsme se myslím uklidnili, v defenzivě se to zkvalitnilo a trenéři na obraně ještě zapracovali. Určitě to pomohlo.

Nemůžu se nezeptat na plzeňské publikum. Bedlivě vás sledovalo a i jako soupeře hodně povzbuzovalo. Co jste na něj říkal?
Byl jsem na ně zvědavý. Divákům chci hrozně poděkovat za to, jak mě přijali a vyvolávali. Přiznám, že jsem na konci měl husí kůži. (úsměv)

Setkal jste se už dřív osobně s Romanem Tomasem, se kterým jste si jakoby jen vyměnili místa v kabinách? Říkali jste si něco?
Neznám se s ním, jen jsme se na prvním vhazování pozdravili, protože jsme samozřejmě věděli, o koho jde, a popřáli si štěstí. Proběhlo to takhle korektně. (úsměv)

Jak to vlastně máte s bydlením v novém působišti? Nebo musíte dojždět?
V Boleslavi bydlím, mám jedna plus KK, takže parádní. Do Plzně se samozřejmě taky dostanu, protože tu mám svůj byt. A taky jezdím domů do Jihlavy.

Snažíte se sledovat plzeňský tým a jeho výsledky?
Jasně, že sleduju. Moc. Klukům hrozně přeju, aby se dostali do šestky, i když to budou mít strašně těžké. I vzhledem k tomu, že s námi ztratili tři body. Vždycky, když my dohrajeme, hned koukám na plzeňských stránkách na výsledek, projíždím statistiky a komentáře k nim. V kabině mám spoustu skvělých kamarádů, jsem s nimi v kontaktu a přeji jim, aby to letos dotáhli co nejdál.