Musíme se uklidnit a dostat zpátky do pohody, burcuje mužstvo kapitán Martin Straka

Plzeň - Jedenačtyřicáté kolo O2 extraligy potvrdilo vzrůstající formu nováčka z Mladé Boleslavi, která dokázala porazit i plzeňský Lasselsberger . Na západě Čech viděli diváci hodně smolný zápas, ač si Plzeň vytvářel stoprocentní šance, nevstřelil ani branku. “Měli jsme vyložené šance, nedali jsme góly a to se v závěru podepsalo i na sebevědomí, “ hodnotil po skončení zápasu předcházející minuty kapitán Martin Straka.

Hodně trpkou příchuť měl dnešní zápas pro hráče Lasselsbergeru. Ve druhém zápase nevstřelili ani branku, ale na rozdíl od předešlého duelu se Zlínem si vytvářeli parádní šance, které ovšem svůj cíl nenašly. V brance neskončila ani jedna z jedenačtyřiceti střel, které mířily na branku Jana Chábery.

Velmi dobrý výkon a skvělý Chábera, chválí Jaromír Šindel

Mnohem větší důvod k radosti měl hostující trenér Jaromír Šindel. Jeho svěřenci se dostávají do pohody, odlepili se ode dna tabulky a odnesl to i tým ze západu Čech. “To utkání se mi velmi dobře hodnotí, výborně jsme odehráli oslabení ve druhé třetině a v závěru třetiny jsme ještě dali gól. To myslím rozhodlo celý zápas, “ pochvaloval tým Šindel a vyzdvihl především výkon brankáře Chábery, který pochytal všechny šance Západočechů. “Dnes skvěle zachytal, v předchozích zápasech doma nás přiváděly k šílenství zákroky Romana Málka, dnes jsme to Plzni vrátili a i Cháberův výkon byl klíčem k vítězství, za které jsme moc rádi, “ uzavřel nadmíru spokojený trenér BK Mladá Boleslav Jaromír Šindel.

Neproměňovat takové šance si nemůžeme doma dovolit, říká Pavel Hynek

Plzeňskému trenérovi Pavlu Hynkovi přibyly další vrásky na čele. Jeho svěřenci dnes opět nevstřelili ani branku, ač měli nespočet jasných příležitostí. “ Dnes se mi to hodnotí velmi těžce. Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních sedm minut bylo velmi dobrých, měli jsme šance, spousta příležitostí, ale vše bez gólového efektu, “ smutnil trenér. “ Bohužel jsme inkasovali, po chybě pak přišel druhý gól. Ve druhé třetině jsme měli místy až drtivý tlak, přesilovku pět na tři… a v takovýchto chvílích prostě musíme skórovat,” analyzuje kouč dnešní prohru. “ V domácích zápasech si toto nemůžeme dovolit a šance musíme využívat,“ uvědomuje si Pavel Hynek .

Blíží se konec sezóny a nervozita stoupá, hlásí Straka

I šéf plzeňské kabiny, kapitán Martin Straka , si uvědomuje, že s blížícím se koncem základní části, bude každé utkání obrovsky obtížné. “Čeká nás ještě jedenáct zápasů, bude to hodně těžké, ale my se musíme uklidnit a dostat se zpátky do pohody, “ ví zkušený lídr kabiny. “ V dnešním zápase jsme si vytvářeli vyložené šance, ale nedali jsme góly a proto nám možná v záběru chybělo sebevědomí a především štěstí.”

Telefonické linky v pohotovosti

Plzeň potřebuje impuls, při zranění Petera Fabuše Lasselsbergeru chybí jeden z klíčových útočníků. Dobře to ví i Straka. “Snažíme se s tím něco udělat. Chce to nějaký impuls, přestupní termín se blíží, a tak jsme na telefonech, “ informuje kapitán a zároveň manažer klubu. “Chtěli bychom hru oživit, ale případný přestup musí mít smysl i do budoucnosti, “ poodkrývá zákulisní jednání Straka. “Rádi bychom někoho přivedli, možností je několik, s několika kluby jsme ve spojení, nechte se ale překvapit, “ usmívá se Martin Straka na závěr .

Nesmíme sklopit hlavy, hecuje bojovník Roman Tomas

Velmi smutný byl po zápase i Roman Tomas . Proti svému bývalému klubu chtěl nejen vyhrát, ale moc rád by vstřelil i branku. “Chybělo mi trochu štěstí, šancí bylo několik, ale bohužel to nevyšlo, “ pronesl sklesle. “Chábera byl vynikající, dnes chytal fakt skvěle, “ uznal kvality dnes již svého bývalého spoluhráče. O motivaci měl jistě postaráno, ale žádná sázka s bývalými spoluhráči prý neproběhla. “Ne, nic takového, ale chtěl jsem moc vyhrát… bohužel, “ smutnil. “Nesmíme ale sklopit hlavy! Čekají nás další utkání, ve hře je spousta bodů, musíme se uklidnit a využívat šance, “ vyhlašuje bojovně.

Šanci napravit reputaci bude mít Plzeň už ve čtvrtek, kdy v televizní předehrávce zavítá na led pražské Sparty, která bojuje o čelo tabulky.