Zuby se brousí na Litvínov

Plzeň - Plzeňský tým se stále drží v horní polovině tabulky a oproti svému nadcházejícímu soupeři má tedy papírovou výhodu. Litvínov je pro tento duel označen jako sok z druhé části tabulky, není však radno podceňovat bojovnost severského týmu. Je jisté, že se bude jednat o dobrou podívanou. Kdo nebude moci dorazit na boj nepříliš vzdálených soupeřů, může sledovat náš online přenos.


HC BENZINA LITVÍNOV
vs.
HC PLZEŇ 1929

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
20. listopadu 2009
25. kolo hokejové O2 extraligy

Přes to, že byl v úterý volný den, na pořadu extraligy byly tři zápasy. Jednalo se o jednu dohrávku a dvě předehrávky 26. kola. Plzeň, posilněná vítězstvím v západočeském derby, vyjela na Spartu, kde se jí minulý rok dařilo. Přesto, že Plzeňští předvedli velmi dobrý výkon a za stavu 2:2 rozezvonili tyč stejně jako při nájezdech, nakonec prohráli 2:3 právě po trestných stříleních. Přestože přímý boj o šestou příčku Plzeň prohrála, Sparta ji nakonec ze šesté pozice nesesadila, protože jí dvoubodový příděl na to nestačil. Nyní se indiáni odebírají na sever do Krušných hor, kde je přivítá mužstvo Litvínova. Jak si povedou Plzeňané tentokrát?

-----------------------------------------------------------------------------------

Litvínovská mizérie

Litvínovští se zpočátku sezóny hodně trápili a vlna nezdarů je vyvrhla až na předposlední příčku nejvyšší extraligové soutěže. Poté převzal tento tým v Plzni dobře známý Jiří Kučera a tým se začal pomalu ale jistě zvedat. Litvínov nejprve vyhrál v Plzni v souboji zrovna se trápících mužstev. Následné kolo je ale potkala méně příjemná záležitost a po domácím výprasku 1:6 od Kladna si zřejmě každý hráč sáhl hluboko do svědomí. Odměnou za to jim byla stoupající forma a narůstající bodové konto. Tým Litvínova nedokázal bodovat pouze s Karlovými Vary a oběma pražskými celky. Tým Litvínova se nyní nachází na desáté pozici, co se týče obdržených branek však patří na příčku poslední.

Plzeň na sever za odvetou

Plzeňští nastoupili do prvního utkání ještě se šrámy, hlavně po psychické stránce z předchozího duelu s Karlovými Vary. Na debakl dal na chvilku zapomenout Bomersback, který se prosadil hned po deseti vteřinách. Jenže za dalších dvacet sekund Litvínovští vyrovnali a během dalších pěti minut přidali dva góly a první třetinu vyhráli úctyhodných 4:2. Ve druhé třetině Plzeňští dokázali dvoubrankové manko srovnat. Ve třetí třetině se však po třech minutách trefil Lukeš a Litvínov si z Plzně odvezl tři body. Nyní jede k odvetě Plzeň v jiné sestavě. V utkání neuvidíme Kracíka a Mezeie, naopak by měl do duelu nastoupit Pöpperle a Vostřák.

Sem tam nějaké číslo…

Zadíváme-li se na tým ze statistického pohledu, rozhodně nelze přehlédnout dlouhodobého tahouna týmu a bývalého hráče zámořské NHL - Roberta Reichela, který je s jedenadvaceti body (8+13) na patnácté příčce v extraligové tabulce. Dalším zvučným jménem v litvínovské kabině je František Lukeš (11+9), který byl nominován do reprezentačního výběru pro turnaj Karjala. Při svých útočným taženích budou indiáni zřejmě často narážet na nejlepšího beka Litvínova Karla Pilaře (2+10), který před letošní sezónou přestoupil do týmu z pražské Sparty.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Benzina Litvínov:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 33
Počet vstřelených branek: 76
Počet inkasovaných branek: 89
Nejproduktivnější hráč: Robert Reichel 21 (8+13)
Nejlepší střelec: František Lukeš - 11 branek
Nejlepší nahrávač: Robert Reichel – 13 asistencí
Nejtrestanější hráč: Roman Vopat – 66 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Vopat, Skuhrovec, Jenáček +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Trávníček, Kubinčák –10HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 42
Počet vstřelených branek: 64
Počet inkasovaných branek: 65
Nejproduktivnější hráč: Mark Bomersback 26 (11+15)
Nejlepší střelec: Vlasák, Bomersback - 11 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 16 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Benda – 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Vlasák +8
Nejhorší hráč v bodování +/-: Martin Adamský -7

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Benzina Litvínov 3
Oceláři Třinec 2 sn.
(0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)


Branky a nahrávky: 27. Gureň (Vopat, Trávníček), 56. Jánský (Švarný, Kroupa), rozhodující sam. nájezd Jenáček - 23. M. Růžička (Kohn, Polanský), 32. Polanský (Hrabal, M. Růžička)
HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, Punčochář, Gureň, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Trávníček, J. Černý, Vopat - Majdan, Gerhát, Bojer - Heinisch.
Trenéři: Kučera a Šlégr.

HC Sparta Praha 3
HC Plzeň 1929 2 sn.
(0:2, 2:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 29. D. Výborný (Macholda), 37. Broš (Macholda, Netík), rozhodující nájezd D. Výborný - 7. Vampola (Bomersback), 17. Vostřák (Vlasák, Straka).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, Dresler, Dobrovolný, O´Brien - Vostřák, Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Tvrdík - Hvila, Jan Kovář, Adamský - Scofield, Heřman, Dvořák
Trenéři: Jelínek, Razým, Pejchar.

-----------------------------------------------------------------------------------