LIT-PLZ 2:6 - Střelecké probuzení Plzně zažil Litvínov, indiáni vezou tři body

Letos rekordních šest gólů nastříleli Plzeňáci svému soupeři, nezvyklý jev byl k vidění na ledě Litvínova. Vítězný gól zaznamenal ve 42. minutě Martin Straka, bodově zazářil třemi asistencemi Jan Benda. Tři body si připsal doposud spíše mlčící forvard Lukáš Hvila (1+2), který v Litvínově více než zdvojnásobil svůj letošní bodový zisk. Do zápasu naskočil i Jaroslav Kracík. Plzeň končí první polovinu základní části s velmi solidním ziskem 45 bodů.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:6
0:0, 1:2, 1:4

Branky a nahrávky: 26. Černý (Pilař), 54. Kubinčák (Trávníček) - 25. Adamský (Benda, Bomersback), 35. Modrý (Benda), 42. Straka (Benda, Vampola), 50. Vlasák (Hvila), 52. Hvila (Heřman), 58. Dvořák (Hvila, Kovář). Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Jindra, Kreuzer . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.

HC Verva Litvínov

Hübl - Kroupa, Pilař, Švarný, Stříteský, Skuhrovec, Gureň, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Heinisch, Jenáček - Trávníček, J. Černý, Vopat - Majdan, Gerhát, Bojer

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Benda, Benák, Dresler, O Brien - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Adamský - Stránský, Heřman Kovář - Scofield, Hvila, Dvořák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Pöpperle 60 31 2 29 93,55 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 0 1 1 2
Václav Benák 0 0 0 0 0
Jan Benda 0 3 3 3 0
Mark Bomersback 0 1 1 1 0
Jan Dresler 0 0 0 -1 0
Michal Dvořák 1 1 2 1 0
Jiří Hanzlík 0 0 0 -1 4
Martin Heřman 0 1 1 1 2
Lukáš Hvila 1 2 3 1 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 2
Jan Kovář 0 1 1 1 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Jaroslav Modrý 1 0 1 4 0
Doug O´Brien 0 0 0 3 0
Tyler Scofield 0 0 0 0 0
Martin Straka 1 1 2 0 0
Jan Stránský 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 1 1 2 2
Tomáš Vlasák 1 0 1 0 0
Pavel Vostřák 0 0 0 -1 0

komentář

Diváci se ještě ani neusadili na svá místa a již mohlo pohnout skóre. Po necelých devadesáti vteřinách hry se sám na Hübla řítil Bomersback, ale jak ukázalo i video, puk brankovou čáru nepřešel. Na druhé straně kontroval Reichel, který tečoval před Pöpperlem ránu od modré. Oba týmy si poté vyměnily po přesilových hrách, vážnější situace se ale publikum nedočkalo.

To prostřední pasáž hry již byla zajímavější. Hned v prvních pěti minutách padly dvě branky. Nejprve po rychlé kombinaci Martin Adamský vybruslil zpoza branky až před Hübla, kterém popadl kouč pod betonem - 0:1! Za pětapadesát vteřin ale bylo vyrovnáno. Karel Pilař vymyslel pěknou přihrávku na najetého Jakuba Černého, který trefil přesně - 1:1! Další zajímavý moment přišel v polovině zápasu, kdy Reichel nechal puk na brankovišti a Hübl měl plnou lapačku práce, aby stihl touš ukrýt před dotírajícím Adamským. Vostřák poté obral o černý nesmysl Gureně, který byl posledním hráčem domácích a byl faulován. Plzeňský navrátilec se ještě dožadoval trestného střílení, marně. Mrzet ho to příliš nemuselo. Již za pět vteřin se před Jaroslavem Modrým po buly otevřel prostor, zkušený obránce si nabruslil až na pravý kruh a nekompromisně poslal svůj tým do vedení - 1:2! Šanci na vyrovnání měli Chemici v závěru třetiny, kdy během sedmnácti vteřin byli vyloučení Vampola s Kovářem, domácí ovšem hráli velmi nepřesně.

Navíc další ránu uštědřil Litvínovu Martin Straka, který po rychlém výpadu doklepával za ležícího Hübla Bendovu střelu - 1:3! V polovině dvacetiminutovky pak fatálně chybovali domácí a Indiánům byla naskytnuta dvouminutová početní výhoda. Modrobílým stačila polovina času. Do útočného pásma doslova vlétl Martin Straka a po další přihrávce napříč brankovištěm vstřelil důležitou branku Tomáš Vlasák – 1:4! Hosté byli při chuti a zanedlouho poté se prodral kolem levého mantinelu Martin Heřman, předložil před branku Lukáši Hvilovi, který se nemýlil - 1:5! Další nedisciplínou se provinil poté Vopat, který za řeči po svém vyloučeni inkasoval trest do konce utkání. Paradoxně se ovšem prosadili Litvínovští, když se z hodně ostrého úhlu podařilo najít mezírku v postoji Pöpperleho Vojtěchu Kubinčákovi – 2:5! Tečku za dnešním povedeným utkáním udělal oslavenec Michal Dvořák, který se prosadil tvrdou a přesnou střelou od modré - 2:6!