PLZ - LIT 4:5 - Poprvé doma bez bodu

Plzeň - Již po 10 vteřinách zápasu otevřel skóre Bomersback a zdálo se, že domácí chtějí dát zapomenout na vysokou prohru z Karlových Varů. Jenže nadšení domácích zchladil hned po dalších 21 vteřinách Černý. Když poté ještě proměnil trestné střílení Lukeš, začalo to s modrobílými vypadat dost špatně. Plzeň se ale ve druhé třetině zvedla a Vlasák dvěma přesilovkovými góly srovnal na 4:4. Rozhodnutí přišlo na začátku poslední třetiny, když Lukeš využil přesilovku. Domácím už se i díky pětiminutovému trestu Mezeie nepodařilo vytvořit si potřebný tlak a srovnat. Litvínov si tak z plzeňského ledu odváží všechny 3 body.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:5
2:4, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Bomersback (Benda), 16. Straka (Benda, Modrý), 33. Vlasák (Straka, Bomersback), 40. Vlasák (Straka, Modrý) - 1. Černý (Hübl, Gureň), 3. Lukeš, 6. Jánský (Reichel, Kroupa), 17. Majdan (Punčochář), 43. Lukeč (Reichel). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Čech, Vengrin. Vyloučení: 6:11, navíc Mezei (PLZ) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5881. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.

Francouz - Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Mezei - Bomersback, Straka, Vlasák - Adamský, Vampola, Tvrdík - Scofield, Kovář, Matějovský - Kracík, Heřman, Dvořák - Kubica

HC Verva Litvínov

Hübl J. - Punčochář, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Poživil - Trávníček, Lukeš, Gerhát - Černý, Reichel, Jenáček - Heinisch, Majdan, Bojer - Jánský, Vopat, Hübl V.

Tomáš Vlasák 2 0 2 0 0

Rychlejší a lepší vstup do utkání si Plzeňáci nemohli přát. Již po deseti sekundách utkání ujel litvínovské obraně Mark Bomersback a dostal indiány do vedení 1:0. Ovšem Litvínov se nedal zahanbit a v čase 0:31 bylo vyrovnáno. To Jakub Černý zakončil akci dva na jednoho a upravil skóre na 1:1. Ve 3.minutě nařídil rozhodčí po faulu Hanzlíka trestné střílení, které sám faulovaný František Lukeš bez problémů proměnil - 1:2. V čase 5:14 udělala domácí obrana další hrubou chybu, nechala si ujet Petera Jánského a litvínovský útočník procedil puk mezi Francouzovými betony. V 11.minutě v přesilovce získal náskok nad hostující obranou Vampola, nedokázal jej však gólově zúročit. O pár vteřin později se totéž povedlo Reichelovi, Hanzlík ho zastavil jen za cenu faulu. Již v přesilovce hostí tvrdě pálil Černý, Francouz jeho bombu vyrazil. V čase 15:58 využila přesilovku Plzeň zásluhou Martina Straky, který tečoval Bendovu střelu a snížil na 2:3. Snížení však vydrželo jen půl minuty. Po chybné rozehrávce domácích se nenápadnou střelou prosadil Juraj Majdan – 2:4. První třetina hry měla poněkud divočejší průběh.

Prostřední dvacetiminutovku začali modrobílí v početní výhodě, kterou si přenesli z třetiny předcházející. Až po jejím skončení se dostal k větší možnosti Tvrdík, Hübl ho vychytal. Stejně si vzápětí počínal Francouz, když proti němu již po několikáté stál osamocený litvínovský hráč – tentokrát Černý. Ve 30.minutě opustil hrací plochu O´Brien a již se nevrátil. Ve stejný čas přišla další velká šance Litvínova. Francouz tentokrát za pomoci obrany svou branku uhájil. Ve 33.minutě dostali indiáni možnost přesilovky 5na3, která trvala minutu a deset vteřin. Po 31 sekundách v čase 32:31 ji využil Tomáš Vlasák, když zužitkoval Strakovu přihrávku od protější tyče - 3:4. Stejnou, jen o něco kratší, početní výhodu měli domácí znovu ve 34.minutě.Tu se však již využít nepodařilo. V následné převaze měl slušnou možnost Tvrdík, po něm Benák, ale ani jeden vyrovnat nedokázal. Až se do toho musel znovu vložit tandem Straka - Tomáš Vlasák. Opět přihrávka přes brankoviště a plzeňská šestadvacítka zakončovala do zcela odkryté branky v čase 39:57 - 4:4.

V čase 42:45 využil Litvínov přesilovku. František Lukeš pálil z mezikruží a vrátil Benzině vedení - 4:5. Ve 47.minutě dostal Mezei trest pět minut plus do konce utkání. Hned v úvodu tohoto oslabení ujel hostující obraně Adamský. Svůj samostatný únik však v branku nepřetavil. Plzeň se bránila velmi dobře. Když z trestu Mezeie uplynuly necelé tři minuty. Litvínov byl na ledě v šesti a o přesilovku se tak připravil sám. Při hře čtyři na čtyři se ke střele dostal Scofield, vyprášil jen Hüblovu lapačku.V 52.minutě i po vypršení trestu pro plzeňského obránce přesilovka hostí pokračovala, protože na trestné seděl v tu chvíli pro změnu Bomersback. I tu Plzeň ubránila a mohla všechny své síly vrhnout do útoku za vyrovnáním. V poslední minutě navíc byla power-play zesílena, protože Plzeň hrála přesilovku, vyrovnat se jí ale ani tak nepodařilo.

Marian Jelínek (Plzeň): "Začali jsme jako ve snu. Vedli jsme rychlým gólem z desáté vteřiny. Vzápětí jsme soupeře pustili do brejku a ztratili náskok. Celou první třetinu jsme měli problém se soupeři ve středním pásmu, kde je beci nechávali za sebou. Přemíra snahy nás táhne zbytečně dopředu. Čtyři góly dala opět pouze první pětka."

Jiří Kučera (Litvínov): "Utkání bylo vyrovnané. Čekali jsme, že Plzeň začne aktivně. První třetina byla těžká. Na rychlý gól soupeře jsme dokázali hned odpovědět a do konce třetiny jsme vedli 3:1, což bylo pro nás velmi dobré. Nostalgie z návratu do Plzně jde stranou. Co bylo dříve je pasé."