Plzeň potřebuje nad Litvínovem vyhrát, ten ale potřebuje totéž nad Plzní

Plzeň - Po debaklu v Karlových Varech se Plzeň propadla až do spodní poloviny tabulky. Zde se nachází i její nynější soupeř z Litvínova. Jeho forma po odvolání trenéra Hübla ale pomalu a jistě stoupá. V tomto zápase půjde tedy o hodně. Po tomto klání se jeden ze soupeřů ocitne na zemi, druhý vyhlídne k lepším zítřkům. Přijďte povzbudit svůj tým a dokažte, že nejlepší fandové povzbuzují i v době, kdy se nedaří.


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC BENZINA Litvínov, a.s.

ČEZ Aréna
4. října 2009
12. kolo hokejové O2 extraligy

Poslední kolo nabídlo opět zajímavé výsledky. Nutno však podotknout, že domácí týmy udělaly ze svých stadionů a Arén nedobytné tvrze hodně velkého kalibru. Skóre pátečních klání totiž dokazuje, jak jasně dominovaly domácí týmy. Statistika zápasů 5:0 a skóre 32:6 mluví za vše. Jedním z hostujících a neúspěšných týmů byl Litvínov, soupeř plzeňských indiánů. I on hrál venku a nemalou měrou přispěl výše uvedené statistice. Plzeňský indiánský kmen se po neúspěšném ataku na skalp Energie musí stáhnout domů a bránit svůj tábor před nájezdníky ze severočeského Litvínova. Ačkoliv se v posledních dvou zápasech Plzni na vlastním ledě herně příliš nedařilo, zatím v každém zápase dokázala potěšit své domácí fandy alespoň bodem.

-----------------------------------------------------------------------------------

Před sezónou bez velkých změn, ale v průběhu…

Litvínovský tým byl jedním z pokušitelů, kteří chtěli překonat loňského mistra z Karlových Varů. Po prvních dvou porážkách v nájezdech se však litvínovská Benzina stala snadnou kořistí zelených i za pomoci zranění, které postihlo klíčové hráče Litvínova. Stačí si třeba vzpomenout na příhodu Jiřího Šlégra. Pomineme-li tuto událost, byla loňská sezóna pro Severočechy poměrně úspěšná. Třetí místo po základní hrací části by asi potěšilo většinu týmů z party zvané ELH. Nebylo tedy co měnit a kádr se spíše stabilizoval.

Celkově tedy Severočeši neměli příliš důvodů ke změnám a připočtete-li k tomu i ekonomickou krizi, čítá seznam jejich transferů jen několik málo položek. Hned ve dvou případech se však jedná o hokejisty se zkušenostmi z NHL. Obránce Miroslav Gureň převážnou část své kariéry odehrál na kanadských a ruských kluzištích. Do Litvínova přichází oklikou přes Třinec, kde působil v minulé sezóně. Po dlouhé době v zahraničí se pak do svého mateřského klubu vrátil útočník Roman Vopat. Tento hráč se nebojí jít do souboje ani hokejového, ani pěstního. Stačí si jen na portálu youtube najít jeho jméno a hned uvidíte několik bitek, za které se rozhodně nemusí stydět. Novým asistentem trenéra Jaroslava Hübla se v létě stal, plzeňským fanouškům moc dobře známý, Jiří Kučera. V době svého příchodu ze slovenské Nitry ještě netušil, že již po osmi kolech na severu Čech převezme pozici hlavního kouče. Litvínovu se totiž nedařilo. Nepříliš přesvědčivé výkony předvedl již v přípravném období a do osmého kola základní části dokázal porazit pouze poslední Kometu. Na ledě Pardubic dokonce nechybělo mnoho, aby si černožlutí odvezli potupnou desítku. Od odchodu trenéra Hübla se ale tým zvedl a z posledních tří střetnutí vydoloval již čtyři body. Špatné jsou ale především výsledky venku, kde se skóre 12:28 dosud Litvínov získal pouhé tři body.

Plzeňská krize

Jak už bylo řečeno, litvínovský tým procházel od začátku sezóny krizí, která vyústila v odvolání trenéra. Plzeňská tlupa ale momentálně také neprochází nejjednodušším obdobím, i když se jí daří poměrně pravidelně bodovat alespoň za jeden bod. Přesněji řečeno, plzeňský tým ještě neodešel dvakrát či vícekrát za sebou bez bodu. Herní projev však není takový, jaký by si Marian Jelínek a jeho svěřenci představovali. Možná za to může absence hráčů kvůli zranění. Výpis zraněných hráčů tentokráte není velký, ale chybí důležití hráči. Ještě před zápasem s Karlovými Vary chyběli centři Martin Straka, Jan Kovář a brankářská jednička Tomáš Pöpperle. V průběhu zápasu se do hry již zapojil Kovář. Z tohoto článků vyplývá, že oba týmy potřebují vyhrát, aby se chytily a nasměrovaly se k lepším zítřkům. Vyhrát ale může pouze jeden…

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Energie Karlovy Vary 7
HC Plzeň 1929 0
(2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Kumstát (Němec, Skuhravý), 18. Zucker (Haščák, Brňák), 24. Pletka (Skuhravý, Kumstát), 38. Hluchý (Melenovský, Kristek), 47. Němec (Pech), 48. Melenovský (Kristek), 54. Pech (Zatovic, Dej).
HC Plzeň 1929: Francouz (41. Mazanec) - O´Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný - Dvořák, Benda, Adamský - Bomersback, Kracík, Vlasák - Scofield, Vampola, Tvrdík - Kubica, Heřman, Stránský - od 28. navíc Jan Kovář.

Třinec 6
Litvínov 2
(3:0, 3:1, 1:0)


Branky a nahrávky: 5. Růžička (Polanský, Kohn), 7. Peterek (Martynek, Malec), 11. Zíb (Polanský, Růžička), 26. Polanský (Růžička, Zíb), 29. Růžička (Kohn, Zíb), 40. Martynek (Peterek, Zíb) - 38. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. Vopat (Švarný, Střiteský).
HC Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Stříteský, O. Poživil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Heinisch.

-----------------------------------------------------------------------------------