V cestě stojí Mladá Boleslav

Plzeň – Vedoucí tým extraligy přivítá na svém ledě dalšího soupeře. Na závěr tohoto týdne zavítá do plzeňské ČEZ arény BK Mladá Boleslav, aktuálně desátý tým tabulky. Indiáni budou jistě chtít potvrdit domácí suverenitu. Na vlastním ledě nepoznali hořkost porážky již devět utkání v řadě. Fantastickými zákroky drtí soupeře Tomáš Pöpperle. Navíc na plzeňské straně může být psychická výhoda zachráněného zápasu v Českých Budějovicích v posledních vteřinách. Diváky v plzeňské ČEZ Aréně čeká jistě zajímavý a napínavý zápas.


HC PLZEŇ 1929
vs.
BK MLADÁ BOLESLAV

ČEZ Aréna, Plzeň
24. ledna 2009
44. kolo hokejové O2 extraligy

Dosavadní všechny tři bitvy Plzně s Mladou Boleslaví byly vypjaté a napínavé až do konce. Hned v první měření sil na ledě soupeře skončilo těsným výsledkem, který ve prospěch Plzně rozhodl Heřman v poslední minutě druhé třetiny. V domácím utkání pro změnu indiáni dlouho nemohli dát svému soupeři gól, nakonec o svém vítězství 3:1 rozhodli až ve třetí třetině, ve které nasázeli soupeři všechny tři góly – dva z nich Michal Tvrdík. Třetí zápas se rozhodl pro Plzeň až v prodloužení Hanzlík. Jak bude vypadat čtvrté měření sil?

-----------------------------------------------------------------------------------

První prohra s Energií

Po třech dosavadních výhrách proti dalšímu západočeskému celku přišla první ztráta. Mladá Boleslav od úvodních minut s Karlovými Vary prohrávala. Ve 13. minutě se sice Boháčovi podařilo vyrovnat, ale to bylo ze strany domácích vše. Energie přidala ve druhé třetině dva přesné zásahy a ve třetí části si vedení pohlídala. Boleslavští sice měli možnost hrát dlouhou dvojnásobnou početní převahu, trenéři dokonce odvolali Schwarze z branky už dvě minuty před koncem, ale žádná z těchto možností k vyrovnání nebo alespoň ke snížení nevedla. Bruslařský klub tak v letošní sezóně poprvé podlehl úřadujícímu mistru extraligy.

Sup je v Klubu střelců

Konečně se útočník dočkal! V utkání proti Liberci přispěl dvěma góly k výhře 5:2 a navíc si vystřílel členství v Klubu ligových střelců deníku Sport. Sup si schoval puk z druhého gólu na památku. Památeční trofej předal bývalému hráči Slavie redaktor deníku Sport při domácím utkání s Karlovými Vary. Po Tomáši Vlasákovi je tak Michal Sup dalším hráčem, který se zařadil po bok nejlepších střelců extraligy a reprezentace.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...


HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 85
Počet vstřelených branek: 136
Počet inkasovaných branek: 111
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 46 (18+28)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 18 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Vampola - 30 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Modrý – 77 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Vampola +13
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -11

BK Mladá Boleslav:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 58
Počet vstřelených branek: 117
Počet inkasovaných branek: 120
Nejproduktivnější hráč: Richard Král 35 (17+18)
Nejlepší střelec: Richard Král - 17 branek
Nejlepší nahrávač: Richard Král – 18 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Kasík – 99 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Esa Lehikoinen +10
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jaroslav Kasík -8


-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Mountfield 2
HC Plzeň 1929 3sn
(1:1, 0:0, 1:1 –0:0)


Branky a nahrávky: 3. Květoň (Mikeska), 58. Ptáček (Vak, Veselý) - 6. Vampola (Benda, Modrý), 60. Modrý (Dvořák, Vlasák), rozhodující nájezd Kovář.
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Jeřábek, O´Brien, Dresler - Bomersback, Vampola, Vlasák - Scofield, Tvrdík, Dvořák, Hvila, Kovář, Stránský, Heřman, Pitule, Lev, Petruška.

BK Mladá Boleslav 1
HC Energie Karlovy Vary 3
(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Boháč (Sýkora, Frolo) - 5. Loginov (Kumstát), 30. Čutta (Dobroň, Pech), 35. Hřebejk..
BK Mladá Boleslav: Schwarz – Kasík, Žabka, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Jindra - abiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata.

-----------------------------------------------------------------------------------