Celou sezónu máme jeden cíl, jít od zápasu k zápasu, říká Petr Vampola

Plzeň - Více než polovinu zápasu odolávala mladoboleslavská zeď Marek Schwarz tlaku. Doháněl tak plzeňské útočníky do stavu šílenství. Až ve 35. minutě se prosadil Bomersback, který nasbíral tři kanadské body (1+2). Po devatenácti sekundách třetí části upláchl hrdina zápasu Petr Vampola a slavil jednu ze svých dvou tref. Plzeň díky tomu vyhrála a jako první si zajistila účast v play off a překonala svůj rekord v počtu bodů ze sezóny 2001/2002.

Petr Vampola

Jak těžký byl dnešní zápas?
Já si myslím, že každý zápas je teď ke konci těžký. Někdo hraje o čtyřku, někdo zase o šestku a zbytek o desítku, takže zápas to těžký určitě byl. Boleslav hrála dobře, ale nevyužila nějaké šance. Do třetí třetiny jsme si řekli , že vložíme maximum a pokusíme se dát nějaký gól. Už ve druhé třetině jsme měli tlak, ve třetí se nám to už povedlo a využili jsme toho. Trochu štěstíčko nám také pomohlo a získali jsme tři body.

Není to poprvé co jste prohrávali o gól. Už pětkrát za sebou jste doháněli vedení soupeře. Čím to je?
Není to dobře, že vždycky takhle ze začátku dostaneme gól. Na druhou stranu nás to třeba nějak nabudí a motivuje. Musíme ale na tom zapracovat, aby se to nestávalo. Myslím si, že ten zápas nebyl odehraný špatně a zvládli jsme ho. Řekl bych, že třetí třetinu rozhodlo větší srdíčko a trochu štěstíčka.

Postup do play off je již jistý. Co dál? Jaký cíl si teď dáváte?
Celou sezónu máme jeden cíl a to je jít zápas od zápasu a hrát na 100%. Kolikrát to nejde tak, jak bychom chtěli ale říkám, jdeme zápas od zápasu a nedíváme se na to jestli jsme v šestce nebo desátý. Chceme vyhrát každý zápas a to je dobře. Je to příprava na play off a my to takhle musíme brát.

Marek Schwarz dnes chytal výborně. Když jste jel na něj při prvním gólu, pomyslel jste na to, že dnes chytá výborně?
Pro mě to dnes nebyl ideální zápas. Dvě třetiny mi chyběl takový klid, jaký mívám vždycky. Když jsem jel do toho brejku, tak mi přesně tohle problesklo hlavou, že dnes Marek chytá výborně. Zkusil jsem tedy to svoje osvědčené do bekhendu a díky bohu to vyšlo a měl jsem velkou radost, že se to povedlo.

Při druhém gólu se musel ještě rozhodčí podívat na video. Vy jste si byl ale jistý, že?
Byl jsem si jistý, protože tohle dávám jedenkrát z deseti pokusů. Přirovnal bych to spíše k náhodě, protože nejsem žádný střelec z první. Byla tam opravdu malá mezírka a trefil jsem ji a jsem hrozně rád i proto, že to rozhodlo zápas.

Říkal jste, že jdete zápas od zápasu. Není čas myslet na vyšší cíle, než jít zápas od zápasu?
Základní část je základní část a play off je play off. Až skončí základní část, přijde play off a začíná se zase od nuly. Tento rok jsou všechny mančafty vyrovnané a může porazit každý každého. Budu se opakovat, ale musíme hrát zápas od zápasu a až přijde play off, začínáme od nuly. Tam potom třeba zúročíme to, že pracujeme celou sezónu.

Následující zápasy venku se hrají v Pardubicích a ve Zlíně. Budou mít nějaký jiný náboj?
To je na každém, jestli si to udělá tak nebo tak. Mně je jedno jestli hrajeme proti Boleslavi, která bojuje o desítku nebo pojedeme do Zlína, který je za námi druhý. Beru to pořád stejně a chci vyhrát každý zápas a chci jít co nejdál. Takhle to, myslím, berou i ostatní kluci a je to vidět na těch posledních zápasech, že máme stejný cíl. Proto hrajeme, tak jak hrajeme.

Musí se v šatně krotit euforie nebo jste všichni při zemi.
Tak my máme v šatně trenéra, který tomu hodně rozumí, takže s tím problém není. (smích)

Jan Kovář

Jak jste viděl situaci, kdy jste netrefil prázdnou bránu?
Ani mi to neříkejte. Do teď nechápu, co jsem tam předvedl. Asi by se netrefení prázdné branky stávat nemělo.

Byl jste překvapený?
To ne. Puk se ke mně dostal trochu dopředu a chtěl jsem vystřelit. Puk neskočil a dostal jsem to normálně. Je to úplně to samé, jako když obránce udělá nějaký kiks nebo gólman dostane nějakého hloupého góla.

Šancí tam bylo opravdu hodně. Nemohli jste ale dát branku. Bylo to jen brankářem nebo čím to bylo?
Nevím. Taky štěstíčko jsme si asi vybrali v některých předchozích zápasech. Teď musíme trochu víc pracovat na tom, abychom dali góly a víc si to vydřít.

Když Boleslav ve třetí třetině vyrovnala, nebáli jste se toho, že může dojít na nájezdy, které Mladá Boleslav neprohrává?
Nevím. Bylo ještě hodně času do konce. Řekli jsme si, že půjdeme dál a že se to stává. Věřili jsme ale, že jsme tak silný mančaft, že když dostaneme gól, rychle se z toho dostaneme a dostaneme se do tlaku a pokusíme se nějaké góly ještě dát.

Utkání bylo poměrně vyhecované. Také Vás to pohltilo?
Já jsem klidný. Nijak mě to nerozhodí. Něco tam bylo. Michal Dvořák to tam shazoval a to se letos ještě nestalo. Budeme si ale muset ještě počkat asi.