Chtěl jsem přispět víc, litoval Ivan Padělek, že nedal v play-off více gólů

Plzeň – Do Plzně přišel z Tábora a za indiány kromě čtvrtfinálové série s Libercem odehrál poslední dva zápasy základní části. Jelikož podle svých slov dostal spíše defenzivní úkoly, nenašli byste ho rozhodně v popředí kanadského bodování. I přesto však Ivan Padělek po sobotním šestém čtvrtfinále, které pro Plzeň neskončilo dobře, litoval, že vsítil pouze jeden gól.

Jaké bylo zaskočit za Plzeň do extraligy?
Bylo to velice příjemné. Abych pravdu řekl, tak už jsem to nečekal, protože jsme v první lize skončili a chystal jsem se na dovolenou. Dostal jsem laso a jsem Plzni vděčný.

Herně se vám dařilo, ale góly tomu chyběly. Vnímáte celé působení spíše pozitivně nebo vzhledem k tomu konci spíše negativně?
Samozřejmě jsem si přál, abychom postoupili a abych já osobně přispěl do společného díla nějak víc. Ale dostal jsem tady jiné povinnosti, na které jsem třeba nebyl tolik zvyklý. Hrál jsem defenzivního útočníka, takže můj úkol byl spíše gólům zabraňovat, než je dávat.

Včera v Liberci jste začal dokonce v první útočné formaci, cítil jste velkou důvěru trenéra?
Samozřejmě jsem měl z toho velmi dobrý pocit, užíval jsem si to. A jediný mrak na tom pro mě hezkém dnu byl ten, že jsme nevyhráli.

Co podle vás nakonec rozhodlo o výsledku celé série?
My jsme byli nastartovaní po dvou prvních výhrách, přijeli jsme do Liberce, kde je evidentně velice malé hřiště, na což jsou oni zvyklí a zaskočili nás výborným výkonem. Myslím, že si to zasloužili.

Bylo to tedy jen najednou takovým zlepšením Liberce nebo i naopak vy jste se v něčem zhoršili?
Myslím, že Liberec svým nasazením a pojetím hry, kterým do toho šli, nás donutili ty chyby dělat. Navíc po těch dvou prvních zápasech u nás, kdy jim brankáři tolik nezářili, se hodně zlepšil Marek Pinc a byl jednou z největších postav celé série.

Co se stalo včera posledních pět minut, kdy místo vašeho tlaku a pokusu o vyrovnání, střílel góly Liberec?
Už bylo docela jasné, že s tím zápasem jen těžko něco uděláme a asi pod tíhou toho dojmu už nebyla naše koncentrace tak velká a odrazilo se to na obdržených brankách.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------