Měli jsme vše ve svých rukou, hlesl vyčerpaný Petr Sýkora

Pouze bod, na víc zklamaní Plzeňáci na ledě suveréně posledního Kladna nedosáhli. Mezi posledními opouštěli kabinu dva viditelně vyčerpaní borci, Václav Benák a Petr Sýkora, který opět cílil do černého a přidal i asistenci. "Ale celkové pocity nic moc, měli jsme zápas ve svých rukou, ale zase jsme dostali takové špatné góly, z ničeho," sypal ze sebe zklamaně útočník s bohatými zkušenostmi z NHL. Plzeň hledá cestu z herní a výsledkové nepohody, pozitivem je další bodová exploze Tomáše Vlasáka, autora gólu a dvou asistencí.

Elitní plzeňská lajna ve složení Vlasák-Straka-Sýkora nestřílela Kladnu tři góly, žádná další formace se však nepřidala. Skóre otevřel domácí forvard Kafka v přesilové hře, nicméně klíčem ke gólu nebyla pohledná přesilovková kombinace Kladna. "Špatně jsme střídali, a já jsem pak nestíhal," vzpomínal zkroušeně na gólovou situaci obránce Václav Benák. Ve druhé třetině Kafka využil druhou přesilovou hru, a opět šlo o gól z kategorie lacinějších. "Bingovi jsem bohužel clonil, zase laciný gól," smutnil podruhé Benák.

Plzeňský obránce však byl u plzeňského obratu, když odvážně zastavil výhoz Kladna z obraného pásmu a jeho puk letící na branku tečoval do sítě Petr Sýkora. Asistence byla slabou nálepkou na prohru. "Pocity jsou strašný," svěřil se. Ovšem zdrojem pocitů beka s číslem 9 nebyl pouze nepovedený závěr utkání, pro Benáka byl zápase na Kladně prvním letošním a i přes sebekritiku podal velmi dobrý výkon. "Ale bylo to pro mě velmi náročné, musím zamakat na fyzičce." V ještě horším fyzickém rozpoložení vypadal Petr Sýkora. "Jak se cítím? Jak vidíte, strašně," nezakrýval vyčerpání elitní plzeňský útočník.

Zápas, který navštívil i bývalý obránce Plzně Doug O´Brien, rozhodly nájezdy, v nich byl úspěšný pouze v zápase jinak neviditelný Kalla. "Nájezdy jsou prostě loterie," krčí rameny Benák. Štěstí se tentokráte otočilo k Plzni zády a indiáni ví, že musí zabrat. "Ale mančaft se zvedá, je to otázka času," neztrácí optimismus Václav Benák. Sýkora přitakává: "Mám tu za sebou dva zápasy a vidím, že kluci chtějí, plní příkazy trenéra, makají." Možnost nápravy budou mít Plzeňáci v úterý 12. října, kdy na svém ledě přivítají Mladou Boleslav.