Strašně jsem se do zápasu těšil, prozradil debutant Halmoši

Plzeň - Dva plzeňští hráči předstoupili po zápasu s brněnskou Kometou před novináře. I přes porážku 0:3 se ale jeden z hráčů usmíval a na tento zápas bude vzpomínat v dobrém. Byl jím gólman Dominik Halmoši, který si připsal první extraligový start v životě. "Strašně jsem se do zápasu těšil, jsem za tu šanci šťastný," odpovídal na otázku, zda nebyl nervózní.

Dominik Halmoši: Chtěl jsem si hlavně hodně zachytat

Do zápasu s Kometou přitom jako první brankář nastoupil oblíbenec domácích fanoušků, Dušan Salfický. V první třetině ale dostal dva góly a trenéři se rozhodli, že dodají mužstvu nový impuls změnou gólmana. Od začátku druhého dějství se tak mezi tyče plzeňské branky postavil Dominik Halmoši, pro nějž to byl vůbec první extraligový start. "Neměl jsem co ztratit, mohl jsem se jen ukázat a co nejvíce si zachytat," dodal ke své premiéře. Kdo by však očekával, že se Dominikovi při vstupu na extraligový led třásla kolena, ten je vedle. "Bral jsem to jako normální zápas, kterých už jsem odehrál mnoho. Trému jsem ani neměl, spíš takové to zápasové napětí."

V bráně strávil zbytek zápasu, mnoho střel na něj však nešlo. O to více pro něj byla každá nebezpečnější. Nakonec ze 13 střeleckých pokusů hráčů Komety neudržel jediný, což byl také jediný gól v oslabení, který indiáni v pátečním zápase obdrželi. O to víc jej určitě mrzelo, že to byl gól z kategorie šťastných. "Brněnský hráč střílel z velkého úhlu, nemyslím si, že by to byla moje chyba, spíše měl štěstí," popsal situaci, kdy mu neposedný puk přepadl přes ruku. I tak byl Dominik Halmoši se svojí premiérou a jediným obdrženým gólem spokojený.

Nicholas Johnson: Je to frustrující, ale musíme dál pracovat

Druhý indián na tiskové konferenci už zdaleka tak dobře naladěný nebyl. Jak by také útočník Nicholas Johnson mohl být spokojený s tím, že Plzeň nevstřelila ani jeden gól. "Je to škoda, neodehráli jsme špatný zápas, hlavně v jeho začátku jsme měli hodně šancí, ale co nám jsou platné, když žádnou neproměníme," postěžoval si na nízkou produktivitu zámořský střelec. Ani on, ani nikdo z jeho kolegů však nedokázal překonat vynikajícího Sasu Hoviho. "Chytal skvěle, opravdu se předvedl. Měli jsme sice šance, ale nenašli jsme způsob, jak ho překonat," vyzdvihl finského strážce brněnské svatyně.

Zatímco se plzeňští marně trápili dobýváním branky soupeře, góly střílela Kometa. "To je frustrující. Snažíme se, makáme, vytváříme si šance ale góly stříleli dnes oni. Musíme na to dál pracovat a zlepšovat se," popsal tíživou situaci, ve které se momentálně hokejisté Plzně nacházejí. Šanci odčinit dnešní porážku mají už v neděli proti Třinci, opět v domácím prostředí. "Je těžké jít takhle zpátky do tréninku, ale nezbývá nám než zapracovat na proměňování šancí a rvát se dál," dodal na konec.