Dneska jsme se k vítězství doslova dopachťali, říká Radek Duda

P l z e ň - V prvním domácím utkání přípravné fáze doma indiáni přivítali v rámci European Trophy tým Vienna Capitals. Na stadionu bylo velké horko, tomu odpovídalo i tempo utkání. I asistent trenéra Michal Straka potvrdil, že nijak pěkný hokej diváci v letním odpoledni neviděli. Spád zápas nabral až ve své druhé polovině, kdy konečně začaly padat góly. Dva body do statistik si připsal plzeňský forvard Radek Duda. První gól připravil svému spoluhráči Sýkorovi, druhý už sám dal.

Zatímco celé léto bylo chladné, poslední týden prázdnin nám počasí vše vynahrazuje. Pokud člověk lenoší u vody, nejsou tropické teploty od věci. Ovšem hokej se v "třicítkách" nijak zářný očekávat nedá. "Počasí nám trochu nepřeje," pokrčil rameny Radek Duda. Ale vymlouvat se na něj rozhodně nechce. "Pro oba týmy je to stejné. My jsme hlavně rádi za tři body, které jsme doslova upachtili," vystihl přesně cestu k výhře útočník. "Ale asi jsme trochu zklamali fanoušky, protože určitě byli natěšení, po těch výkonech, co jsme předváděli na hřištích soupeřů," omluvil se tvrďák na dálku divákům, kterých do ČEZ arény nezavítalo málo. "Na druhou stranu," zazubil se Duda, "už to může být jen lepší."

Hra Vídně Radka Dudu prý nezaskočila. Přesně tohle čekal. "Hrál jim do karet ten horší led. My máme mužstvo, které hraje spíše kombinačně, takže potřebujeme perfektní led. Tenhle terén vyhovuje týmům, které hrajou přímočaře a góly dávají z dorážek," zhodnotila plzeňská "šedesát devítka" soupeře. Nyní Plzeň čeká Slovan Bratislava a další finský tým Tappara. Skupina European Trophy, ve které indiáni působí, je velmi zamotaná, pro postup dál bude třeba každý bod. "Takhle my to nebereme, musíme jít zápas od zápasu a každý ten zápas chtít vyhrát," dal Duda najevo cíl Plzně. "Máme opravdu velkou touhu vyhrávat - všichni, celé mužstvo. A je jedno, kdo proti nám hraje," dodal důrazně hráč.

Letos mají indiáni přípravné zápasy obohacené o zápasy v rámci již zmíněné European Trophy, kde se potkávají s týmy evropské špičky. "Je to parádní konfrontace s evropským hokejem. Člověk pozná mraky odlišných systémů, způsobů hokeje, což obohatí každého hráče bez ohledu na věk," kvituje útočník možnost zahrát si v evropské konkurenci. "A určitě je to zajímavější i pro lidi, kteří na hokej chodí. Je přece dobře vidět týmy z Finska, Švédska a nejen pořád česká mužstva, na která chodí celou extraligovou sezónu. Určitě to má větší úroveň než Tipsport Cup," pokračoval Duda.

V jednom útoku se dnes Radek Duda sešel s Martinem Strakou a Petrem Sýkorou. A spolupráce to byla plodná - formace zařídila první dva góly. Spolupráci si pochvaluje i sám Duda. "Myslím, že se k sobě charakterově hodíme. Já musím puky vybojovat, Martin Straka dá hře myšlenku a Petr Sýkora je vždycky připravený na střelu a bude dávat góly. Věřím, že jich může dát i pětatřicet za sezónu," pochválil Duda své spoluhráče na závěr pozápasového hodnocení.

-----------------------------------------------------------