Plzeň boj o čelo nezvládla. Hrozný, špatný zápas, smutnil Jan Kovář

Praha - Předehrávka na Spartě byla zápasem o první místo, indiáni jej však nezvládli, výsledkově, ale ani herně. Sparťané své hosty nešetřili, a přestože jim nabídli mnoho přesilových her, dokázali si dokráčet pro přesvědčivou výhru 4:1. Z indiánů se trefil pouze Jakub Lev, zlomovou trefu domácí zaznamenali ve vlastním oslabení po hrubé chybě hostů. „Tohle se nesmí stávat,“ apeluje plzeňský centr Jan Kovář. Branku indiánů opět hájil Marek Mazanec. Plzeň spadla v tabulce na třetí místo.

Po nadějné první třetině, v níž se Plzeň dostala do vedení, výkon pomalu uvadal. „Chybělo nám toho strašně moc, domácí víc chtěli. Byli lepší téměř ve všem, v pohybu, prohráli jsme zaslouženě,“ smutně líčil své dojmy po zápase Jaroslav Hlinka. Pro něj byl duel obzvláště pikantní, neboť je odchovancem holešovického klubu. „Docela to na mě dolehlo, hlavně ze začátku, je to prostě jiné než na ostatních stadionech,“ přiznává. Výsledek a výkon Plzně jej potěšit nemohl. „Z naší strany prostě zápas nic moc.“ Sparťané stihli ještě v první třetině vyrovnat a na začátku druhé poslal Holešovické do vedení Milam.

Rozhodující okamžik zápasu přišel ve 33. minutě. Plzeň měla k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, jenže v jejím závěru přišel přehmat v útoku. „Byla to moje chyba,“ přiznával viditelně nazlobený Jan Kovář. „Chtěl jsem vracet z první na beka, ale ten už byl mezitím obsazenej.“ Puk propadl do středního pásma, do úniku vyrazil Rachůnek s Treillem, který se vracel z trestné lavice. „Plzeňští tam byli dlouho, tušil jsem, že by nás nemuseli dobruslit. My jsme se prostřídali, oni vsadili vše na jednu kartu,“ líčil situaci domácí hrdina Ivan Rachůnek, který zavěsil na 3:1. Indiáni tak lacino nabídli domácím pohodlné vedení. „Tohle se nemůže stávat,“ sypal si popel na hlavu mladý útočník Plzně Kovář.

Plzeň už se na korekci nezmohla, byť ve třetí třetině měla k dispozici několik přesilových her, včetně 5 na 3. „Přesilovky jsme se hráli špatně, nedaří se nám,“ konstatoval Kovář. Plzni samozřejmě opět scházel tvořivý Tomáš Vlasák, který duel sledoval pouze z hlediště, stejně jako Robert Schnabel, ale třeba také bývalý bek Plzně Josef Řezníček. Navíc nyní ztrácí Jaroslava Hlinku, který odchází do Švédska. „Ráno vyrážím autem, jízda asi na 12 až 13 hodin,“ prozradil svůj nejbližší program. I přes hořkou prohru své krátké angažmá na západě Čech hodnotí velmi pozitivně. „Hráli jsme dobrý hokej, moc jsme toho neprohráli, v European Trophy jsme snad neprohráli ani jednou,“ uzavírá Hlinka, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v plzeňském dresu.