Ohlasy 22. kolo

Tomuhle zápasu scházelo jen víc gólů, říká Radek Duda

Plzeň - Indiáni na svém ledě přivítala úřadujícho mistra z Třince. Diváci viděli atraktivní zápas, i když nepadalo příliš branek. Hráči obou týmů ale hráli za každých okolností naplno a na televizní utkání slušně zaplněná ČEZ Aréna nakonec viděla vítězství domácích. U všech tří gólů byla lajna pod vedením kapitána Straky. Radek Duda dal dva góly, mohl mít hattrick, ale jeho gól v první třetině nebyl pro posunutí branky uznán. "Vystřelil jsem, tyčka byla na svém místě, zadek branky se trochu zvedl, věděl jsem, že to bude 50:50," řekl po zápase hrdina zápasu.

Velmi povedený zápas odehrál hráč s číslem 69 Radek Duda. Oficiálně dal dva góly, ovšem pro plzeňské fanoušky je autorem hattricku. Ale v 11. minutě mu rozhodčí gól neuznaly pro posunutí brankové konstrukce. Naštvaný ale prý nebyl. "Spíš mě to mrzelo, trošku nás to přibrzdilo, eliminovalo, pak jsme mohli dokonce gól dostat," vyjádřil se k situaci po utkání. Tato situace velmi zbrzdila tempo první třetiny. Rozhodčí dlouho diskutoval s kolegou u videa. "Rozhodčí říkal, že jak se branka zvedne, tak gól nemůže být uznaný. Ale když vidím, co uznávají v NHL... Ale bylo to 50:50, věděl jsem, že to bude dlouho trvat. Je pravda, že to ale zápasu nepřidalo," rozebral Duda okamžik, který poprvé zvedl diváky ze sedadel.

Nesmlouvavý útočník považoval tento zápas za velmi důležitý. "Bylo to utkání o šest bodů. Třinec měl o zápas a dva body navíc. Měli jsem jasně danou situaci," nehodla se na nic vymlouvat Duda. "Věděli jsme, že Třinec hraje venku dobře, hrají ofenzivní hokej, podobný styl jako my," chválil po vítězném boji soupeře, který si slova uznání zasloužil. Diváci viděli šance na obou stranách, rychlé protiútoky, skvělé i trochu horší zákroky gólmanů, dokonce i ruční výměnu názorů. "To utkání mělo všechno, jen góly tomu chyběly," prohlásil Duda.V úvodních minutách domácí drtili hosty, ovšem gól z velkého množství šancí dát nedokázali. "Začali jsem dobře, měli jsem šance, dobrý pohyb...," vyprávěl indiánský bojovník. Ale pak přišel již několikrát zmíněný neuznaný gól. "Potom jsem říkal, hlavně neuděat nějakou chybu, abychom ten zápas neprohráli. Důležité bylo, že dal Ondra Kratěna první gól," shrnul nejdůležitější okamžiky utkání Duda.

Gól, který mu nikdo nemohl vzít dal Radek Duda až ve 3. třetině a dokonce v oslabení. "To byla prostě chyba gólmana. Jen jsem se snažil dát velkou ránu," nijak se neholenbal svým důležitým zásahem, který vrátil Plzni vedení. Roli favoritů ale odmítl. "Jen chceme hrát dobrý hokej, bavit lidi. Ale samozřejmě chceme naše snažení dotáhnout co nejdál," myslí do budoucna Duda. "Poslední dobou hrajeme fakt dobré zápay," pochvaloval si hned v zápětí vzestup po nepovedené sérii. "Měli jsem pár špatných utkáních, ale něco jsem si k nim řekli, zlepšili systém a teď už šlapeme jako tým, makáme, abychom byli tam, kde chceme být. Protože jen tvrdou prací můžeme něčeho dosáhnout," burcoval Duda a varoval před usnutím na vavřínech.

On sám pracuje velmi tvrdě a může být příkladem pro každého mladého hráče. "Je jasné že, než se nám všichni uzdraví, že ta zodpovědnost bude na nás starších. Snažím se k sobě být přísný, kritický, dělat všechno naplno. Ale asi nikdy nebudu příklad jako Martin Straka, ten je vzorný, jeho chování je výborné," zakončil Duda.