Preview 27. kolo

Utnou Západočeši sérii Sparty?

Plzeň – !!Na zápas platí vstupenky s datem 17.1.2012!! Indiáni mohou zpřetrhat šňůru pěti tříbodových vítězství Pražanů v řadě a stáhnout jejich náskok v čele tabulky, Radek Duda zase Petra Tona jako nejlepšího střelce i neproduktivnějšího hráče extraligy – chybí jeden přesný zásah a tři bodíky. K tomu ještě může padnout stý gól modrobílých v nové sezóně. Jak větší ještě může mít náboj prvního utkání roku 2012? Proto neváhejte a přijďte i na začátku pracovního týdne podpořit své barvy!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC SPARTA PRAHA

ČEZ Aréna, Plzeň
3. ledna 2012
27. kolo hokejové Tipsport extraligy

Kvůli změně termínu úvodního kola sehráli indiáni se Spartou dva zápasy během pouhých šesti dní. V úvodním duelu v Praze poslal hosty brzy do vedení Jakub Lev, ale domácí stačili ještě do úvodní sirény vyrovnat. Zkraje prostředního dějství dostal svůj tým do vedení Milam a v půlce střetnutí zvýšil svou druhou brankou Ivan Rachůnek. Poslední úder zasadil Západočechům v závěru Tenkrát a domácí tak souboj o první flek v průběžné tabulce bezpečně ovládli. V odvetném utkání na západě Čech vedli Sparťané 3:1 a 4:3 minutu před koncem, nakonec brali dva body za úspěch v nájezdech. Povede se svěřencům kouče Jelínka porazit vedoucí tým napotřetí, navíc v prvním střetnutí nového roku?

Spolupráce s Eisbären Berlín

Dohoda o spolupráci se týká hlavně mládežnických celků obou klubů, a to zejména juniorů. Plánují se vzájemná přátelská utkání, účast na turnajích i výměna trenérů a hráčů za účelem jejich dalšího vzdělávání a rozvoje.„Se Spartou spolupracujeme již řadu let. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se kooperace zintenzivní a rozšíří i na oblast mládeže. A také kdy bude smluvně ukotvena, což se nyní stalo,“ řekl k dohodě Peter John Lee. I česká strana je spokojena. „Jde nám především o to, abychom optimalizovali práci s mládeží od školního věku (U14) až po juniory (U20). Hráči mohou v případě výměny nabrat velké zkušenosti, zkusí si něco jiného, než na co jsou zvyklí. Proto mě velice těší, že se povedlo tuto dohodu uzavřít,“ říká česká brankařská legenda Petr Bříza.

Tomáš Pöpperle

Minulý domácí zápas čelili modrobílí nejlepšímu gólmanovi extraligy – Lubošovi Horčičkovi, v duelu se Spartou tomu bude další explzeňák – Tomáš Pöpperle. Ten v přímém souboji ve Zlíně uspěl se svým týmem 5:0 a vyšvihl se tak s procentuální úspěšností lehce po 94 procent na první příčku mezi gólmany. Jako jediný ze všech brankářů stlačil průměr inkasovaných gólů pod dvě na zápas. Naopak Horčička inkasoval v ČEZ Aréně a se Spartou devět branek a propadl se až na průběžnou pátou příčku. Druhý je, jak jinak explzeňák, Jan Chábera z Kladna, třetí Marek Pinc z Liberce.

Petr Ton

Je odchovancem Kladna, kromě tamního dresu ozkoušel na šest let finskou ligu, jinak je věrný pouze Spartě. V aktuálním ročníku vede tabulku střelců - 17 branek, stejný počet nastřílel i Petr Kumstát z Karlových Varů, o zásah méně má Radek Duda. Sedmnáctka svítí osmatřicetiletému útočníkovi i ve statistice +/-, ovšem i zde se o první místo dělí – s obráncem Janem Kolářem z Pardubic. Ton vede před Jiřím Bugrem z Vítkovic o bod i kanadské bodování soutěže, když kromě již zmíněných vstřelených sedmnácti branek dalších hned devatenáct připravil pro své spoluhráče. Nejproduktivnější indián – Radek Duda má tříbodové manko a o odehraný zápas méně.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Sparta Praha:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 70
Počet vstřelených branek: 105
Počet inkasovaných branek: 68
Nejproduktivnější hráč: Petr Ton 36 (17+19)
Nejlepší střelec: Petr Ton – 17 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Ton – 19 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Sersen - 51 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Ton +17
Nejhorší hráč v bodování +/-: Angel Krstev -5HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 60
Počet vstřelených branek: 99
Počet inkasovaných branek: 89
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 33 (16+17)
Nejlepší střelec: Radek Duda - 16 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 21 asistencí
Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 58 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +12
Nejhorší hráč v bodování +/-: Lev, Vostřák -4

Výsledky posledních zápasů:

PSG Zlín 0
HC Sparta Praha 5
(0:2, 0:1, 0:2)


Branky a nahrávky: 12. Lapšanský (Forman), 18. Ton (Tenkrát), 21. Broš (I. Rachůnek, Milam), 52. Pacovský (I. Rachůnek, Milam), 56. Tenkrát (Ton, Sersen).
HC Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Philipp, Krstev, D. Kočí, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Forman, Lapšanský, Žálčík.

HC Oceláři Třinec 3
HC Plzeň 1929 0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. McGregor (Hořava P., Polanský), 20. Klimenta (Peterek), 47. Orsava (Mičulka, Ostřížek).
HC Plzeň 1929: Mazanec - Vykoukal, Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Růžička - Andrašovský, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Havlíček, Mrňa - od 41. navíc Heřman.