Preview 18. kolo

Popáté v sezóně proti Mountfieldu, poprvé doma, počtvrté vítězně?

Plzeň – !POZOR: Pro ty, kteří si zakoupili vstupenku dříve, platí ta s datem 1.11.2011! Dohrávku osmnáctého kola z listopadu obstará čtvrtý duel sezóny mezi indiány a Mountfieldem, ovšem poprvé na západě Čech. Kromě souboje druhého a čtvrtého týmu tabulky se také jedná o bitvu nejproduktivnějšího útoku ligy s druhou nejlepší obranou. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy v honbě za dalšími extraligovými body i v průběhu pracovního týdně!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC MOUNTFIELD

ČEZ Aréna, Plzeň
10. ledna 2012
18. kolo hokejové Tipsport extraligy

Dokonce šestkrát zkřížili v loňské sezóně hokejky indiáni s Mountfieldem. Letos to vypadá velmi podobně. Již v přípravě svedla k souboji oba soky European Trophy a i díky této výhře v prodloužení vyhráli právě Západočeši tabulku skupiny EAST. Další nájezd modrobílých do Budvar Arény si již ale Jihočeši pohlídali a ubránili jí v poměru 4:2, když po celý zápas vedli. A do třetice. Tentokráte domácí srovnali v trojnásobném oslabení pár vteřin před třetí sirénou, ovšem druhý bod brala Plzeň. V souboji o umístění na Red Bulls Salute 2011 se karta obrátila, svěřenci kouče Jelínka smazali dvoubrankový náskok soupeře v posledních necelých dvou minutách a opět brali i bonusový bod. Jak dopadne již pátý souboj, tentokráte na západě Čech?

Změny v kádru

České Budějovice patří na přestupovém trhu k těm prakticky nečinným klubům. V průběhu sezóny se udály pouze dva odchody – Michal Mikeska zamířil do Karlových Varů, Václav Pletka již bojuje v barvách Plzně. Naopak se vrátil Aleš Kotlík.

Kovář jihočeským Sportovcem roku

Českobudějovický brankář Jakub Kovář, o dva roky starší bratr plzeňského útočníka Jana, se za své výkony v roce 2011 dostal do nominace na jihočeského Sportovce roku 2011. V hlasování se ziskem 153 bodů dostal na první místo a ovládl tedy tuto prestižní anketu. Stal se tak dvanáctým hokejistou, který si odnesl hlavní cenu z tradičního vyhlášení. Mezi kolektivy se HC MOUNTFIELD umístil za své výkony v roce 2011 na třetím místě, za volejbalisty Jihostroje a basketbalistkami ze Strakonic. Mladý gólman odchytal prakticky všechna utkání svého týmu, s procentuální úspěšností zákroků lehce nad 92 a půl procenta (celkově pátý mezi všemi) a třemi čistými konty.

Druhý zimní stadion

Jaroslav Pouzar, bývalý hokejový reprezentant, staví v Českých Budějovicích halu za 150 milionů korun. Má zde vzniknou nový klub – Českobudějovičtí LVI. Soukromá hala má být používána zejména za účelem užívání pro školy a zpřístupnit hokej i dětem ze slabších sociálních rodin, kde je podle Pouzara mnohdy více talentů, než mezi dětmi s movitými rodiči. Další využití má být na letní soustředění, pro hobby týmy a veřejnosti. HC MOUNTFIELD se k celé situaci odmítl vyjádřit, nejistá je i podpora města. Stavba by však měla být dokončena a spuštěna již na podzim, v blízké době se počítá i s druhou plochou.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Mountfield:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 65
Počet vstřelených branek: 99
Počet inkasovaných branek: 82
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš, Pavel Kašpařík oba 29 (13+16)
Nejlepší střelec: Gulaš, Kašpařík, Květoň - 13 branek
Nejlepší nahrávač: Gulaš, Kašpařík – 16 asistencí
Nejtrestanější hráč: David Kuchejda - 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Šimánek, Kranjc +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Miroslav Dvořák -6
Gólmani:
Jakub Kovář – 2042 minut / pr. 2,29 , 92.68%
Pavel Kantor – 72 minut / pr. 1,67 , 93.10%HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 72
Počet vstřelených branek: 120
Počet inkasovaných branek: 91
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 37 (18+19)
Nejlepší střelec: Radek Duda - 18 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 23 asistencí
Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 64 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +13
Nejhorší hráč v bodování +/-: Lev, Vostřák -4
Gólmani:
Adam Svoboda – 1647 minut / pr. 2,51 , 91,77%
Marek Mazanec – 556 minut / pr. 2,59 , 89,38%

Výsledky posledních zápasů:

HC Mountfield 4
HC Energie Karlovy Vary 2
(1:0, 1:1, 2:1)


Branky a nahrávky: 3. Květoň (Kranjc), 34. Langhammer (Gulaš), 43. Mikuš (Burian), 59. Kašpařík - 31. Skuhravý (Gawryletz), 45. Kumstát (Pech).
HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Podlešák (12. Sailer) - Pšurný, Červený, Marek.

Rytíři Kladno 2
HC Plzeň 1929 7
(1:3, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Lepine (Látal), 24. Kuchler (Bicek) - 1. Dvořák (Andrašovský), 9. Kovář (Straka, Duda), 11. Pletka (Kovář, Duda), 28. Vostřák (Andrašovský), 40. Duda (Kovář, Kaberle), 44. Havlíček, 57. Straka z trest. střílení.
HC Plzeň 1929: Svoboda - Vykoukal, Hanzlík, Kaberle, Kubalík, St. Pierre, Modrý, Kinrade, Marušák - Duda, Straka, Pletka - Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Kovář, Johnson - Vostřák, Pitule, Heřman.