#43 Jan Kovář

Jan Kovář: Takovou bombu, co jsem mu tam poslal, tu nemohl chytit

Plzeň - Ve 44. kole se v západočeské metropoli opět ukázal jihočeský Mountfield, kterému se ani tentokrát nepodařilo indiány udolat. Minulý vzájemný zápas nabídl příběh dorostence Kubalíka, který vstřelil svou první extraligovou branku. Nyní šlo jednoznačně o Jana Kováře, který poprvé v sezoně překonal svého bratra a jeho gól v prodloužení byl také vítězný.

Jan Kovář se letos poprvé prosadil proti svému bratrovi, který jako jasná jednička nastoupil do branky Českých Budějovic. „Mám radost, že to tam padlo. Minulý rok mi to proti němu šlo, ale letos to už bylo bídnější, párkrát už mě vychytal, ale nakonec jsem to prolomil,“ vzpomíná na neproměněné šance mladší z bratrské dvojice.

„Nejdřív jsem moc nevěděl, co tam s mým buslením vůbec dělám a sotva jsem dýchal, ale takovou bombu, co jsem mu tam poslal, tu nemohl chytit. Naštěstí mu to tam spadlo, protože kdybych měl jet ještě zpátky, tak bych asi nedojel,“ připomíná nestandartní situaci před rozhodující brankou, kdy se hrálo ve třech na obou stranách.

„My jsme měli v zakončení smůlu. Několikrát jsme nastřelili jejich obránce, ti bráchovi dneska hodně pomáhali. On byl na mě po zápase trochu naštvaný, ale ještě jsme si toho moc neřekli. Určitě mi pak ještě zavolá a všechno mi to vyčte,“ prozrazuje plzeňský útočník.

„Ten herní rytmus je hodně znát. Snad každý hokejista potvrdí, že je lepší hrát, než jen trénovat. Myslím, že každý chce jen vyhrávat a je jedno jestli se o něco bojuje nebo ne, takže hrajeme pořád naplno. Bylo by sice hezké, kdybychom Spartu dohnali a po té dlouhodobé části byli, ale vyloženě cílem to asi není,“ přiznává přednosti indián s číslem 43.

Problémem západočeského celku byla také nedisciplinovanost, o které Jan Kovář dobře věděl. „Měli jsme asi přes 20 trestných minut, toho se musíme vyvarovat, protože jinak bychom daleko nedošli. Ty fauly podle mě vyplývají z naší hry. Nikdo je nechce dělat, ale fauly to bohužel jsou, já je dělám také. Takhle to nejde, protože v play-off to bude rozhodovat zápasy. Všichni máme v hlavě, že v tom play-off už asi budeme a že bychom mohli nečeho dosáhnout,“ uvědomuje si Kovář.

Mužem zápasu z plzeňského týmu byl ale zvolený Marek Mazanec, který dnes dostal v brance opět přednost před svým kolegou, Adamem Svobodou. „Post jedničky je jasný, to je Adam. Nevím přesně jaký je záměr trenérů, ale myslím, že mě nasazují, abychom se prostřídali a byli oba v určitém herním rytmu. Já si myslim, že na Karlovy Vary by měl jít už znovu Adam,“ tvrdí plzeňský odchovanec.

„Já už držím sérii čtyř zápasů s vlastními góly a jen doufám, že to už nebude pokračovat. Bohužel, druhý gól byl ještě nešťastnější než ten první, chytat se dal. Ta střela byla ale dobře umístěná a rychle vystřelená, já už na ni bohužel nedosáhl,“ komentuje brankové situace Mazanec.

Jihočeši se v Plzni představili po druhé za 19 dní a po druhé odjíždí poražení. „Ten minulý zápas s Budějovicemi jsem nechytal, takže ho nemůžu moc hodnotit, to byste se měli spíše zeptat Adama,“ uzavírá dvacetiletý brankář.