PLZ - CEB 3:2p

PLZ - CEB 3:2p - Kovář vystřelil bod navíc

Plzeň - Podruhé v 19 dnech se Plzeň na svém ledě utkala s Mountfieldem. A i dnes dokázala zvítězit, i když to bylo o poznání těžší. Vítězství vystřelil Plzni v 63. minutě Jan Kovář, který překonal svého bratra Jakuba v budějovické brance. Plzeň si drží náskok na 2. místě extraligové tabulky.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:2p
2:1, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Stránský (Straka, St. Pierre), 15. Duda (Kaberle, Kovář), 63. Kovář (Mazanec) - 16. Langhammer, 52. Červený (Kuchejda, Burian). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6265. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Vykoukal, Kaberle, Marušák, Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Frolo - Duda, Kovář, Pletka - Stránský, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Vostřák, Heřman, Petruška.

Banes Motor České Budějovice

Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Rousek, Novák, Němeček, Kranjc, Švihálek, Vydarený - Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 62 41 2 39 95,12 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Radek Duda 1 0 1 -1 4
Michal Dvořák 0 0 0 -1 0
Tomáš Frolo 0 0 0 0 2
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 2
Martin Heřman 0 0 0 0 2
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 0
Nicholas Johnson 0 0 0 0 0
František Kaberle 0 1 1 -1 0
Jan Kovář 1 1 2 1 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 1 0
Jiří Marušák 0 0 0 0 0
Jaroslav Modrý 0 0 0 2 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 27
Tomáš Pitule 0 0 0 0 2
Václav Pletka 0 0 0 -1 0
Nicolas St. Pierre 0 1 1 1 0
Martin Straka 0 1 1 1 0
Jan Stránský 1 0 1 1 0
Pavel Vostřák 0 0 0 0 2
Jiří Vykoukal 0 0 0 0 0

komentář

Přestože začátek utkání byl z obou stran opatrný, padla rychlá branka. Z první vážnější šance se prosadil Jan Stránský, který z mezikruží napálil do horního růžku odražený touš po předchozím závaru - 1:0! Mountfield mohl odpovědět v početní převaze, ale tato situace se Jihočechům vůbec nevyvedla a Mazanec neměl takřka žádnou práci. O chvilku později se pěknou akcí jeden na jednoho prosadil Kratěna, ale tváří v tvář Kovářovi minul. Náladu si Západočeši vylepšili vzápětí. Při své první přesilovce se touš dostal k Radkovi Dudovi, který z těžkého úhlu dokázal prostřelit přemisťujícího se gólmana hostí - 2:0! České Budějovice ovšem dokázaly brzy snížit. V oslabení totiž Martin Straka ztečoval křižnou přihrávku přímo do protipohybu bezmocného Marka Mazance - Jakub Langhammer – 2:1! Vrátit svému týmu náskok mohl ke konci třetiny Vostřák, který dostal od Petrušky hezkou příhru za obránce, ale kličkou do bekhendu neuspěl.

Prostřední pasáž hry započala velkou šanci hostů, když nebezpečně pálil v situaci dvou na jednoho Gulaš, Mazanec byl pozorný. I Kovář na druhé straně se musel činit, když z levého kruhu pálil do jeho ramene Straka. Jihočechům se vzápětí nabídla více než půlminutová dvojnásobná přesilová hra, v největší šanci však na brankovišti vychytal Mazanec Kašpaříka. Na druhé straně pálil po křižné přihrávce Kovář, ale na svého bratra si nepřišel. A když České Budějovice vážněji neohrozily plzeňskou svatyni ani v závěru třetiny po faulu Dudy, skóre se ani přes celkový počet třiceti střel nepohnulo.

Snaha hostů o vyrovnání mohla být vyslyšena hned zkraje posledního dějství, když se mezi kruhy dostal Ptáček k odraženému kotouči, z první ovšem zamířil pouze do hrudi připraveného Mazance. Chvilku na to po faulu kolenem na Marka putoval předčasné do sprch Petruška, Mounfieldu se ale dlouhá početní výhoda vůbec nepovedla, navíc byla zkrácena po faulu Kolarze. V polovině závěrečně dvacetiminutovky dlouho svírali indiáni svého soka před Kovářem, ale protože Straka s Kratěnou neuspěli, osvědčilo se klasické nedáš – dostaneš. Z nenápadné pozice vystřelil perfektně umístěnou střelou, která zaplula přesně k levé tyči, Rudolf Červený – 2:2! A protože svěřenci kouče Jelínka nedokázali využít následnou přesilovku, kdy několikrát za Kováře zaskakovali i obětaví obránci, dospělo střetnutí do prodloužení. V něm se brzy po dvou faulech dostalo na hru ve třech. A domácí nakonec oplatili Jihočechům stejnou mincí. Jan Kovář z nenápadné akce, ale o to přesněji, zamířil do pravého horního růžku svatyně svého staršího bratra - 3:2!

Ohlasy trenérů

Michal Straka (Plzeň): "Byl to bojovný zápas, z něhož jsme vytěžili dva body. Musíme si ale přiznat, že naše hra dnes nebyla dobrá. Měli jsme malý pohyb, z něhož pramenilo hodně oslabení. Byli jsme vyloučeni devětkrát a to by nás příště mohlo mrzet. Navíc faul v útočném pásmu a z něho plynoucí pětiminutový trest nás mohl stát celý zápas. Na tom musíme do dalších zápasů zapracovat. Mazanec v posledních utkáních chytá dobře, ale o tom, kdo bude chytat v úterý, se teprve rozhodneme."

Milan Kupka (České Budějovice): "Plzeň byla na začátku zápasu jasně lepší a my jsme jen díky Kovářovi v brance drželi přijatelný výsledek. Bojovným výkonem podepřeným brankářem jsme nakonec vyválčili bod, za který jsme strašně vděční. Bod z Plzně je pro nás dobrý. Pomohlo nám, že se Plzni dnes nedařilo tolik v zakončení a navíc její hráči naráželi na překážku v podobě Kuby Kováře."