Preview 5. zápas

Kdo s koho? Napoví pátý duel!

Plzeň – Na indiány čeká veledůležitý souboj v pátém duelu čtvrtfinále play-off se Zlínem. Stav série je vyrovnaný a třetí zářez na pažbě může dotyčnému hodně pomoci v cestě do semifinále. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy do ČEZ Arény!


HC PLZEŇ 1929
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
17. března 2012
5. zápas čtvrtfinále play-off 2012

Loňská sezóna vyšla proti Zlínu indiánům na jedničku! Nejprve doma po více jak dvou letech a pěti zápasech na modrobílé nestačil. Přestože v zápase dvakrát vedl, nakonec odcházel z ledu jako poražený 3:4. I odveta vyšla lépe svěřencům kouče Jelínka, doma zvítězili 4:1, třemi body se zaskvěl Radek Duda. A do třetice. Modrobílí vyloupili Stadion Luďka Čajky po výhře v prodloužení, rozhodl Modrý. Poslední zápas posledního kola základní části pak skončil fotbalově - výhrou domácích 1:0. Modrobílí na takto vydařenou sérii navázali i v osmém kole aktuálního ročníku, když doma v souboji o první místo udolali PSG v nájezdech. V odvetě brali tři body za výhru 3:1 a před svými fanoušky opět uspěli na penalty. Osmý zářez přidali svěřenci kouče Jelínka v sedmačtyřicátém kole, kdy šachovou partii ovládli 2:1. Štěstí se pak Západočechům naklonilo i v první čtvrtfinálovém souboji, kdy Radek Duda rozhodl gólem v poslední minutě, naopak jubilejní desáté vítězství v řadě oslavili modrobílí nejvyšší výhrou - 5:1. Jenže ta této kulaté cifře se série zastavila, domácí duely ovládli ševci se štěstím 1:0 a 5:4 po prodloužení. Dokáží se modrobílí oklepat a udržet domácí neporazitelnost ve velmi důležitém pátém duelu?

Změny v kádru v průběhu celé sezóny

Přestože se Zlín drží převážně v první šestce, ani jemu se nevyhnuly určité změny v kádru. Ještě dva dny před startem extraligy přišel z Olomouce Radim Tesařík, druhou a zatím poslední staronovou tváří je Marek Melenovský, který hostoval z Karlových Varů do konce ledna. Opačným směrem putoval, také na hostování, ovšem do konce sezóny, Tomáš Sýkora. Střídavé starty mají do Třebíče vyřízeny Finsterle, Honejsek, Míka a Fořt, hostování pak Valenta a měsíc působil v Hradci Králové Martin Záharovský. V závěru přestupního období si tým PSG pojistil na střídavé starty znovu z Třebíče útočníky Dolníčka a Dočekala, z Olomouce pak Pavla Selingra a Radima Kucharczyka. Naopak do Hodonína odešel gólman Petr Zavadil, za Třebíč může nastoupit kolega Jakub Sedláček a obránci Janota s Buchtou.

Luboš Horčička a Jakub Sedláček

Jedna z hlavních postav loňského tažení indiánů v cestě za předkolem play-off po odebrání devatenácti bodů. Na západě Čech odchytal v základní části osmnáct zápasů a čtrnáct jich vyhrál! Procentuální úspěšnost ho zdobila nejlépe ze všech gólmanů, téměř 94% a průměr branky na zápas lehce nad 1,5, neopomeňme ani tři čistá konta. Letos se třiatřicetiletý gólman postavil do branky na 1639 minut, potvrdil tři vychytané nuly a úspěšnost zákroků držel na téměř třiadevadesáti procentech, což stačilo po Pöpperlem ze Sparty a Janu Cháberovi z Kladna na celkové třetí místo. Všichni tři blízké minulosti chytali za Plzeň. Jeho kolega Jakub Sedláček strávil v brance 1545 minut s 91,82 procenty a obsadil tak deváté místo. Ve vyřazovacích bojích mají oba borci velmi podobná čísla, Horčička odchytal zhruba o zápas více – průměr gólu na zápas oba lehce nad dva a půl a procentuální úspěšnost zákroků nad 91,5 procenta. Shodně také oba v Plzni letos dvakrát podlehli, kdo tedy nastoupí nyní?

20 vteřin…

Je sobotní večer, lehce po osmé hodině, úvodní duel mezi Plzní a Zlínem míří do prodloužení. Když tu najednou dobrou práci za hostující brankou předvádí Straka, posílá touš na Kratěnu na levý kruh, ten nachází na protější tyči Radka Dudu, který nedává Sedláčkovi šanci, indiáni jdu v sérii do vedení…
Čtvrteční večer toho nabídl již hodně. Domácí publikum ve Zlíně trne nad smazáním tříbrankového vedení svého celku, prodloužení krájí poslední sekundy. Chyba ve středním pásmu modrobílých však vysílá do úniku Petra Lešku a ten vrací Západočechům tvrdé KO a srovnává sérii..

Vlach se obarvil

Hlavní trenér PSG Zlín Roman Vlach se před play-off dušoval, že na nějaké úpravy vizáže je již starý a rád to přenechá mladým puškám. Jenže po dvou vydřených domácích výhrách a srovnání série i on podlehl a hned v pátek si obarvil hlavu. "Po dvou domácích výhrách jsem změnil názor. Chtěl jsem tímto gestem povzbudit svěřence v cestě za případným postupem," řekl ČTK Vlach, který strávil na kadeřnickém křesle tři hodiny. Bude to opravdu fungovat nebo bude za tři dny litovat?

Bude vyprodáno?

V úvodním duelu chybělo v ČEZ Aréně pouhých třiadvacet diváků, ve druhém lehce přes tisíc, aby se naplnila kapacita 8236. Průměrná návštěvnost tak činí zhruba kolem 7500 lidí, což stačí v celé extralize na čtvrté místo za Spartu (přes deset tisíc), Pardubice (zhruba 9500) a Vítkovice (necelých devět). Zlín se započtením i předkola je s průměrem lehce nad 5500 fanoušků na duel třetí nejhorší, méně mají již pouze České Budějovice a Třinec. Na čtvrtfinále ale přišlo zhruba 6200 diváků na každý zápas.

Rozpis čtvrtfinále play-off Plzeň vs. Zlín:

1.zápas  sobota 10.března 2012 	Plzeň vs. Zlín		3:2	
2.zápas  neděle 11.března 2012 	Plzeň vs. Zlín		5:1
3.zápas  středa 14.března 2012 	Zlín vs. Plzeň		1:0	
4.zápas  čtvrtek 15.března 2012 	Zlín vs. Plzeň		5:4pp	
5.zápas  sobota 17.března 2012 	Plzeň vs. Zlín
6.zápas  pondělí 19.března 2012 	Zlín vs. Plzeň

Případně:
7.zápas  středa 21.března 2012 	Plzeň vs. Zlín

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

PSG Zlín:

Počet vstřelených branek: 9
Počet inkasovaných branek: 12
Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 10 (2+8)
Nejlepší střelec: Ondřej Veselý - 5 branky
Nejlepší nahrávač: Petr Leška – 8 asistencí
Nejtrestanější hráč: Bedřich Köhler - 14 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Galvas +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Marek Melenovský -6
Luboš Horčička – 320 minut / pr. 2,63 , 91.76%
Jakub Sedláček – 250 minut / pr. 2,64 , 91.54 %HC Plzeň 1929:

Počet vstřelených branek: 12
Počet inkasovaných branek: 9
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 7 (1+6)
Nejlepší střelec: Václav Pletka - 3 branky
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 6 asistencí
Nejtrestanější hráč: Tomáš Frolo – 20 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Nicholas Johnson +4
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Kovář -3
Gólmani:
Adam Svoboda – 209 minut / pr. 2,30 , 92.92%
Marek Mazanec – 40 minut / pr. 1,50 , 94,44%

Výsledky úvodních dvou zápasů:

HC Plzeň 1929 3
PSG Zlín 2
(1:0, 0:1, 2:1)


Branky a nahrávky: 16. Kratěna (Straka, Havlíček), 51. Kratěna (Jeřábek, Straka), 60. Duda (Kratěna, Straka) - 31. Důras (Galvas), 52. Holík (Leška).
HC Plzeň 1929: Svoboda - Vykoukal, Jeřábek, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Frolo, Růžička - Kratěna, Straka, Havlíček - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Sedláček, Andrašovský - Vostřák, Pitule, Johnson - od 55. navíc Mrňa.
PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Veselý, Čajánek, Honejsek - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Důras.HC Plzeň 1929 5
PSG Zlín 1
(1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Havlíček (Johnson, Kratěna), 29. Pletka (Straka, Kovář), 51. Pitule (Kaberle), 54. Johnson (Marušák, Straka), 60. Pletka (Straka, Kovář) - 38. Honejsek.
HC Plzeň 1929: Svoboda - Vykoukal, Jeřábek, Růžička, Kaberle, Marušák, Frolo, St. Pierre - Duda, Straka, Kratěna - Havlíček, Kovář, Pletka - Dvořák, Johnson, Pitule - Mrňa, Andrašovský, Petruška – Vostřák
PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík (41. Míka), Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Důras, Vlach, Čech.PSG Zlín 1
HC Plzeň 1929 0
(0:0, 1:0, 0:0)


Branky a nahrávky: 26. Veselý (Honejsek, Tesařík).
PSG Zlín: Svoboda - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Marušák, Frolo, St. Pierre - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský (32.Vostřák), Havlíček, Mrňa.
HC Plzeň 1929: Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, ČechPSG Zlín 5
HC Plzeň 1929 4pp
(2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)


Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda).
PSG Zlín: Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Kubiš, Vlach, Ondráček.
HC Plzeň 1929: Svoboda (30. Mazanec) - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Frolo, Marušák, Růžička - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Petruška, Andrašovský, Havlíček - od 30. min. navíc Vostřák.