Václav Pletka #88

Václav Pletka #88 : Jsem rád, že jsme se po vyrovnání nevzdali

Plzeň – Veledůležité utkání měli dnes před sebou hokejisté plzeňských indiánů. Pátý zápas čtvrtfinálové série je mohl velmi přiblížit vytouženému semifinále nebo od něj oddálit. Zlín rozhodně není nijak slabým soupeřem, i když to mnozí fanoušci možná očekávali. Po dvou prohrách na hřišti soupeře navíc Plzeň bylo pod tlakem. A tlak se stupňoval. Nikdo si nemohl představit napínavější zápas. Hosté vyrovnali minutu a půl před koncem, v prodloužení se nerozhodlo, na řadu přišli samostatné nájezdy. V těch se trefil jediný Václav Pletka a vystřelil Plzni vítězství.

Václav Pletka po utkání pochopitelně rozdával úsměvy. Dokonce popřel, že by tenhle zápas vnímal důležitěji než ostatní. „V sérii je každý zápas důležitý, série byla 2:2, začínali jsme vlastně od nuly,“ řekl plzeňský střelec. „Tenhle je ale důležitý v tom, že další už může rozhodnout o postupu,“ doplnil ještě.

Po vstřeleném gólu domácích ale paradoxně ožil spíše Zlín. „Je škoda, že vypadl ten proud, prostě, jak nešla časomíra, tak se utlumil náš tlak, soupeř měl čas na vzpamatování. To nám moc nepomohlo, byla to škoda,“ vyjádřil Pletka svůj názor na rychlé vyrovnání Zlína v první třetině. „Největší škoda je ale toho vyrovnávacího gólu minutu a půl před koncem,“ povzdychl si Pletka při vzpomínce na, pro Plzeň, smolný odraz puku na hokejku Petra Čajánka.

Gól se ale nedal odestát, zápas se tedy musel rozhodnout v nastaveném čase. Desetiminutové prodloužení však ani jednomu z týmů nestačilo, na řadu přišly samostatné nájezdy. První čtyři nájezdníci na gólmany vyzrát nedokázali. Až pátý v pořadí, Václav Pletka Sedláčka překonal. „Super pocit, naštěstí Adam chytil ten poslední nájezd, mohli jsme slavit,“ usmíval se nejlepší střelec Plzně v play-off.

Že z Plzeňáků pojede jako poslední si určil sám. Trenér rozhodl pouze o třech střelcích. „Mohli jsme si mezi sebou rozhodnout pořadí. Chtěl jsem jako poslední, přemýšlel jsem, co udělám, protože jsem viděl, že Sedláček je prostě vystál, neudělal žádný zákrok,“ zakončil Pletka své povídání. Nakonec se rozhodl, jak nejlépe mohl. Sám sice řekl, že střela do branky zapadla i se štěstím, ale štěstí přece přeje připraveným.