Preview 45.kolo

Na dalších šestnáct dní naposledy doma na hokej!

Plzeň – Poslední dva zápasy před reprezentační pauzou čekají na indiány. Před duelem na Spartě se v pátek utkají doma s Vítkovicemi. S těmi prozatím Západočeši vždy uspěli. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy přímo do hlediště!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC VÍTKOVICE STEEL

ČEZ Aréna, Plzeň
1. února 2013
45. kolo hokejové Tipsport extraligy

Vzájemná bilance vzájemných zápasů je přesně vyrovnaná. Oba celky se loni utkaly už ve druhém kole, které však bylo z důvodu leteckého neštěstí v Rusku prvním hraným. Plzeň utkání nakonec zvládla lépe díky samostatným nájezdům, ale k těm bylo dlouhá cesta, jelikož Škodováci inkasovali hned v první a druhé minutě utkání. Další střetnutí v patnáctém kole hostil led vítkovické ČEZ Arény a dařilo se lépe Plzni, která si přivezla tři body za výhru 3:0, na které se podílel kromě gólmana Svobody i dvougólový Michal Dvořák. Druhý zápas na plzeňském ledě, který se odehrál v rámci 28. kola, přinesl opět nájezdy, v těch ale uspěli hráči ze severu Moravy a po výsledku 1:2 si odvezli dva body. Poslední ze vzájemných zápasů v loňské základní části na ledě Vítkovic rozhodla už první část, v které domácí získali vedení už 3:1, nakonec zvítězili 5:3. Letos se jim ale nedařilo, indiáni v Ostravě měli celý zápas navrch a odvezli si všechny body – 2:3, doma pak Západočeši dokráčeli k jednoznačnému výsledku – 5:0. A ve Vítkovicích loupili Západočeši i podruhé, tentokráte po prodloužení. Jakou zápletku nám oba týmy nachystají nyní?

Změny v kádru

Jak se již stal tradicí, Vítkovičtí rozhodně nepatří na přestupovém trhu mezi nejaktivnější. V průběhu rozjetého extraligového ročníku byla jistě největším zásahem do týmu změna trenéra, když Trličíka nahradil začátkem listopadu Peter Oremus. Odešel také Australan Nathan Walker, který zkouší štěstí v zámoří. Tomáš Káňa zase přes Karlovy Vary zavítal na hostování do Chomutova, výpomoc skončila i v podobě působení Romana Poláka ze St. Louis Blues. Naopak z dresu Pirátů zamířil do Ostravy Martin Lučka, z Bratislavy zase Marek Bartánus.

Dosavadní výsledky

Vítkovice jdou opět do nové sezóny jako jeden z favoritů a očekávání se svěřenci Mojmíra Trličíka pokusili naplnit už od začátku sezóny a první dvě utkání se jim to nadmíru dařilo, kdy pokaždé vyhráli rozdílem tří branek. Nejprve na ledě Českých Budějovic poměrem 2:5 a posléze i doma nad Zlínem 3:0. Jenže v první čtvrtině pak Ostravané uspěli již pouze třikrát. Další várka třinácti utkání byla prakticky totožná, Steel opět připisuje pouze pět tříbodových výher. Ve druhé polovině základní části se ovšem tým zvedá, z osmnácti utkání hned desetkrát uspěl. Aktuálně Steel vyhrál již třikrát v řadě a drží osmou příčku s náskokem osmi bodů play-out, ovšem se zápasem k dobru.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Vítkovice Steel:

Postavení v tabulce: 8.
Počet bodů: 66
Počet vstřelených branek: 122
Počet inkasovaných branek: 123
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Svačina 37 (16+21)
Nejlepší střelec: Rudolf Huna – 19 branek
Nejlepší nahrávač: Roman Ondřej - 22 asistencí
Nejtrestanější hráč: Marek Malík - 87 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Roman Ondřej +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Martin Lučka -11
Gólmani:
Roman Málek – 1868 minut / pr. 2,67 , 91.82%
Filip Šindelář – 848 minut / pr. 2,33 , 92.68%


HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 80
Počet vstřelených branek: 142
Počet inkasovaných branek: 109
Nejproduktivnější hráč: Vlasák (16+34), Straka (15+35) oba 50
Nejlepší střelec: Václav Pletka - 21 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 35 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 126 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Martin Straka +25
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Kašpařík -14
Gólmani:
Rask Tuukka – 993 minut / pr. 2,11 , 92,49%
Adam Svoboda – 939 minut / pr. 2,68 , 92,11%
Marek Mazanec – 761 minut / pr. 2,37 , 92,02%

Výsledky posledních zápasů:

HC Vítkovice Steel 2
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Káňa (Ujčík, Barinka), 27. Kudělka (Burger, Barinka) - 54. Buchtele (Kousal).
HC Vítkovice Steel: Málek – Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Barinka, Kudělka, Štencel, Lučka – Húževka, Strapáč, Klimek – Svačina, Roman, Huna – J. Káňa, Burger, Ujčík – Szturc, Hruška, Šedivý.Bílí Tygři Liberec 6
HC Škoda Plzeň 3
(3:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Duda (Galamboš), 11. Pospíšil (Štich, Jánošík), 14. Duda (Nedvěd, Ulrych), 33. Duda (Nedvěd), 46. Dušek (Nedvěd, Ulrych), 60. Bulík (Urban, Kica) - 12. Johnson (Straka, Gulaš), 23. Pletka (Straka, Johnson), 30. Hanzlík (Kovář, Kratěna).
HC Škoda Plzeň: Svoboda (14. Mazanec) - Hanzlík, Slovák, Havíř, Jeřábek, Mozík, St. Pierre, Boháč - Gulaš, Straka, Johnson - Kratěna, Kovář, Vlasák - Balej, Kašpařík, Pletka - Petruška, Lev, Hollweg - Havlíček.