Ohlasy 45.kolo

Miroslav Holec #71: Bylo to jako na houpačce

Plzeň – Šestadvacetiletý důrazný útočník byl jednou z hlavních postav čtvrtého západočeského derby. Společně s Radkem Dudou a Tomáši Sýkorou a Slovákem si připsal po góly a asistenci. „Byl to těžký zápas. Sami jste viděli, že to bylo jako na houpačce,“ popisuje.

Miroslave, jak byste zhodnotil zápas v Karlových Varech?
Byl to těžký zápas. Hlavně jejich první lajna hrála výborně, v tom byly Vary hodně nebezpečné. Sami jste viděli, že to bylo jako na houpačce. Prohrávali jsme, vedli jsme a zase ještě jednou do kola. Naštěstí se nám podařilo vítězství stvrdit ranou do prázdné.

Michal Dvořák zápas nedohrál, říkal vám, co se stalo?
Já bych to nerad komentoval, protože mi to nepřísluší a ani jsme to nijak zvlášť nerozebírali, akorát nám říkal, že ho Drtina píchnul holí.

Vnímali jste, že se jednalo o derby?
Abych řekl pravdu, ani tolik ne. Bylo poznat, že oba týmy bojují o důležité body a na to jsme se asi soustředili nejvíce.

Ale v zápase s Kometou to pro vás asi bude jiné…
Samozřejmě, že je budu chtít porazit, to musí být každému jasné. Ale důležité je, abychom ho zvládli jako tým, protože to opět bude velmi těžké.

Sledujete Brno nějak?
Spíše hlavně sám sebe (úsměv). Ne vážně, snažím se soustředit hlavně na svoje výkony a na Plzeň, nic víc mě nezajímá.

Ale v případě play-off by to ale bylo jiné, že?
Asi by to bylo hodně zajímavé, raději si to ani nepředstavuji (úsměv).

Jak na vás Plzeň zatím působí?
Mně se líbí. Žádné výhrady nemám, jsem tady spokojený. Navíc já se dokáži přizpůsobit každému městu, nejsem moc náročný.

A co plzeňské pivo?
Já čekal, jestli ta otázka přijde (smích) No… Chutná mi.. Asi jako každému (úsměv).

Bodově jste v Plzni procitl, pomohla vám ta změna?
Hlavně už tady mám rodinu, ta mi hodně pomohla. Ale celkově asi každému vždy změna prospěje, uvidíme, zatím vše hodnotím kladně.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!