KVA - PLZ 3:5

KVA - PLZ 3:5 - Indiáni i počtvrté ovládli derby, znovu pěti góly!

Plzeň - Utkání plné zvratů dokázali indiáni zvládnout na jedničku a hlásí tak znovu výhru v derby. Modrobílí tak letos s Energií vybojovali jedenáct bodů z dvanácti možných!

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:5
1:2, 2:0, 0:3

Branky a nahrávky: 3. Balán (Pohl, Drtina), 28. Vlach (Micka), 33. Micka (Drtina, Pohl) - 16. Kašpařík (Holec), 20. Slovák (Moravčík, Duda), 42. Holec, 52. T. Sýkora (J. Sýkora), 60. Duda (J. Sýkora). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6, navíc Dvořák (PLZ) 5 + DKU. Využití: 3:0. Diváci: 5510. Střely na branku: 26:26. Zblokované střely: 6:10. Hity: 13:11. Vhazování: 34:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.

HC Energie Karlovy Vary

Závorka - Šmach, Bičánek, Rýgl, Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, Micka - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Tomeček, Hruška, Buc.

Mensator - Jeřábek, Boháč, Slovák, Moravčík, Mozík, Frolo - Indrák, Lev, Straka - Duda, Vlasák, J. Sýkora - Holec, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Pitule.

Tomáš Vlasák 0 0 0 1 0

První třetinu začali domácí aktivně. Vytvářeli si veliký tlak do brány a byli jasně lepším týmem. Hned po třiceti sekundách fauloval hostující Jeřábek a Energie dostala výhodu přesilové hry. Tu po minutě a půl využil Stanislav Balán, který přesnou střelou překonal Mensatora. Jenže po této brance jako by domácí přestali hrát. Plzeň se dostávala do mnoha šancí. Jako například Tomáš Sýkora, který v šesté minutě ujížděl sám na Závorku, ale domácí gólman jeho bekhendový blafák vychytal. I nadále byla Plzeň lepším týmem a v šestnácté minutě přišlo srovnání. Z mezikruží vypálil Pavel Kašpařík a jeho tečovaná střela skončila až za Závorkou. V devatenácté minutě se Dvořák porafal Drtinou obdržel trest do konce utkání. Hrálo se tedy čtyři na čtyři a pro domácí bylo ještě hůř, když minutu před koncem třetiny poslal Plzeň do vedení Tomáš Slovák, který vyslal z levého kruhu prudkou střelu, na kterou Závorka nedosáhl. Více už se toho v první třetině nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 2:1 pro Plzeň.

Do druhé části vstoupili energetici opět aktivně. Dlouho tlačili soupeře, až nakonec ve 28. minutě se dostal k puku Roman Vlach, který si vyjel před Mensatora a plzeňskému gólmanovi nedal svou kličkou sebemenší šanci. Bylo tedy vyrovnáno a začínalo se od nuly. Plzeňští hráči na nastalou situaci zareagovali tvrdší hrou a během minuty se nechali vyloučit hned třikrát. Takovouto výhodu by bylo trestuhodné nevyužít, což věděl i Tomáš Micka, jenž se ve 33. minutě opřel do puku a trefil mezi Mensatorovy betony. Plzeň se snažila vyrovnat, ale domácí obrana jí k ničemu většímu nepouštěla. Na konci třetiny měli velkou šanci Zucker s Vlachem, ale druhý jmenovaný nedokázal přesně zakončit.

Vstup do třetí třetiny se však povedl lépe hostům, kteří hned po dvou minutách opět srovnali stav zápasu, když do mezikruží dostal puk Miroslav Holec, který přesnou střelou překonal Závorku. Kdo by si myslel, že oba týmy budou spíše bránit, byl by na omylu. K vidění byl krásný a rychlý hokej, který se musel opravdu líbit. Plno osobních střetů, krásných kombinací a šancí na obou stranách. Běžela 52. minuta a obrovskou chybu v obranném pásmu udělal Kytnár, což dokázal tvrdě potrestat svým druhým gólem zápasu Tomáš Sýkora. Bylo tedy na domácích, aby ukázali hlad po bodech. Čtyři minuty před koncem třetiny dostali energetici výhodu přesilové hry, ale tu nedokázali využít. Na samotném konci to zkoušeli domácí bez brankáře, ale Radek Duda, který se dostal k volnému puku, trefil z vlastního pásma přesně karlovarskou svatyni, čímž definitivně rozhodl o tom, že si ze západočeského derby odnese tři body Plzeň.

Milan Razým (HC ŠKODA Plzeň): Bylo to dobré derby. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, šli jsme do oslabení a domácí přesilovku využili. Ještě v 1. třetině se nám dvěma góly povedlo skóre otočit. Do druhé třetiny jsme vstoupili dlouhým oslabením, hráli jsme pak i ve třech a to už bylo příliš. Domácí tyto šance využili a zápas otočili. Před třetí třetinou jsme si řekli, že už se musíme vyvarovat faulů a zredukovali jsme sestavu. Povedlo se nám vyrovnat. Domácí byli aktivnější, měli šance a vypadalo to, že zápas rozhodnou. V jejich největším tlaku jsme ale skóre opět otočili. Byl to tedy zápas jako na houpačce. Oba týmy dnes podaly dobré výkony.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Souhlasím, že to byl zápas, který se divákům musel líbit. Hrálo se ve výborné atmosféře. Bohužel jsme udělali víc chyb, než v posledních několika zápasech dohromady. Nad vodou nás držely proměněné přesilovky, ale těch chyb bylo jednoduše příliš mnoho. Proto jsme dnes nezískali ani bod.