KVA - PLZ 1:2

KVA - PLZ 1:2 - Plzeň veze z Varů tři body

Plzeň - Druhé západočeské derby sezóny se konalo v Karlových Varech. Doma Plzeň zvítězila po nájezdech, v KV Aréně dokázala získat už plný počet bodů. Derby pro Plzeň rozhodl Tomáš Sýkora.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

1:2
0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) – 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora. Rozhodčí: Čech, Jeřábek – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4620. Střely na branku: 20:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary

Závorka - Rohan, Bičánek, Rýgl, Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, Vachovec, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Dlouhý - Zucker, Kverka ml., Doležal - Látal, Kytnár, Koblasa - Tomeček.

HC Škoda Plzeň

Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Frolo, Marcel - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T.Sýkora, Hollweg - Petruška.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 20 1 19 95,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Radek Duda 0 0 0 1 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Tomáš Frolo 0 0 0 0 2
Jiří Hanzlík 0 0 0 1 0
Ryan Hollweg 0 0 0 -1 0
Miroslav Indrák 0 1 1 1 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 0
Pavel Kašpařík 1 0 1 0 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 1 1 1 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 0 4
Václav Pletka 0 0 0 0 0
Daniel Seman 0 0 0 0 0
Tomáš Slovák 0 0 0 1 0
Josef Straka 0 0 0 1 0
Tomáš Sýkora 1 0 1 0 0
Ján Sýkora 0 0 0 0 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

komentář

Diváci v karlovarské KV Areně byli ve středu večer svědky druhého letošního západočeského derby. Hostující Plzeň byla oslabena o hokejový um kapitána Martina Straky, domácímu mužstvu zase chyběli Hruška, Balán či Šmach. Tradičně si na střetnutí Karlových Varů proti Plzni našlo cestu na hokej značné množství fanoušků, kteří chtěli podpořit domácí Energii.

Pár minut po úvodní buly byla energetikům nabídnuta první přesilová hra, kterou však svěřenci trenéra Karla Mlejnka nedokázali využít. Na obou stranách byla možnost spatřit šance, se kterými si ale oba brankáři dokázali bez problémů poradit. Chvíli před koncem úvodní periody dostali hosté možnost vyzkoušet si dvojnásobnou početní výhodu. Hosté toho ale v dlouhé přesile příliš nevymysleli a soustředěné obrana Energie opakovaně vyhazovala puky z pásma. Nejblíže gólu tak nakonec byl při hře v plném počtu Jeřábek, jenž z dobré pozice těsně minul. První perioda skončila bez branek.

Škodovka vstoupila do druhé třetiny aktivněji a také za to byla po právu odměněna. Ve 25. minutě ještě Pletkovi u tyče přeskočil puk hokejku, o dvě minuty později už se skóre měnilo. V nepřehledné situaci dopravil puk do branky i s pomocí Gulašiho teče Pavel Kašpařík. Domácí mohli po chvíli odpovědět Hovorkou, toho ale perfektně vychytal Machovský, který dostal v plzeňské brance přednost před Lukášem Mensatorem. Aktivnější však jinak zůstavali hosté, Dvořákovu střelu likvidoval vleže Závorka a úspěšný byl i proti dalším pokusům. Prostřední část tak skončila jednobrankovou výhrou Plzně.

Domácí Karlovy Vary na střelecký úspěch musely počkat až do třetí třetiny. Jmenovitě to byl Petr Pohl, který se ve 43. minutě dostal do samostatného nájezdu po přesném pasu od Martina Zaťoviče. Jeho střela propadla Machovskému mezi betony a domácí útočník se tak mohl radovat z první trefy v sezoně. Energetici po vyrovnání ožili, mačkali indiány a vybojovali si krátkou přesilovku 5 na 3. V té však ani nevystřelili. S návratem do plného počtu začala karlovarská aktivita opět uvadat a hosté zčistajasna udeřili. Šest minut a dvacet tři sekund před koncem si Tomáš Sýkora vyjel z rohu až před branku a zblízkosti prostřelil Závorku. Hosté už si pak tři body pohlídali a nepřipustili žádné velké ohrožení Machovského branky.

Ohlasy trenérů

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Zápas jsme začali s tím, že budeme co nejdéle držet nulu. Zápasy, které prohráváme, se nám totiž nedaří otáčet. V první třetině se nám tento záměr vydařil. Bylo důležité, že jsme přestáli i dlouhé oslabení pět na tři. Ve druhé třetině jsme bohužel gól dostali. Ve třetí třetině jsme se snažili s výsledkem něco udělat, povedlo se nám vyrovnat, dali jsme tyčku. Souhrnem chyb jsme ale opět obdrželi druhou branku a již se nám s výsledkem nepovedlo něco udělat. Ztráta bodů nás dnes velice mrzí.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale výsledkem toho byla první střela až v sedmé minutě. Začátek byl z naší strany špatný. Domácí nám poté nabídli přesilovky, které jsme sehráli rovněž velmi špatně. Výsledkem toho byl vyrovnaný zápas i ve druhé třetině, kde jsme se nakonec ujali vedení, když jsme puk šťastně protlačili do branky. V poslední třetině již byli domácí lepší, dostali nás pod tlak, ale my jsme to za nerozhodného stavu přestáli a dali jsme opět šťastný gól. Náš dnešní herní projev byl špatný, ale i takové zápasy jsou a my jsme rádi, že si vezeme tři body.