Ohlasy 51.kolo

Tomáš Sýkora #20: Hráli jsme s posledním, o to byl větší tlak

Plzeň – Indiáni zvládli ošidný zápas v Chomutově a připravili tak domácím čtyřiadvacátou porážku v řadě. Dopomohl k tomu i Tomáš Sýkora, jenž se letos ve všech vzájemných zápasech dokázal prosadit. „Nemůžu říci, že je to oblíbený soupeř, spíše soupeř, se kterým mám štěstí,“ popisuje důrazný útočník s klidnou hlavou.

Tomáši, jak byste zhodnotil duel s Chomutovem?
Bylo to těžký zápas. Hráli jsme s posledním, tak každý očekává vítězství, o tom byl na nás větší tlak. Musím však říci, že Chomutov bojoval, snažil se, naštěstí nevyužili šance, které měli. Naopak to se povedlo nám a za stavu 2:1 jsme si už závěr pohlídali, takže to naštěstí dopadlo dobře.

Bylo na soupeři poznat, že na nich leží ta pověstná deka?
Stoprocentně, bylo poznat, že nejsou v pohodě. Protože když se podíváte na soupisku, tak každý hráč má kvalitu. Vnímali jsme, že například v přesilových hrách si nevěří nebo v rozhodujících chvílích jim puky odskočily od čepele.

Myslíte si, že se jim včas podaří se vzchopit?
To opravdu nevím. Na druhou stranu je poznat, že se připravují, trénují fyzičku, všechno. Baráž je pak úplně jiná soutěž. Vůbec nechci tipovat a netuším, jak to skončí. Protože Boleslav, Olomouc i Kladno jsou kvalitní týmy, takže to bude... řežba.

Jste rád, že u toho nebudete, že?
Nene, už ne (smích). Už jsem se barážových zápasů odehrál dost (úsměv).

Proti Pirátům jste se letos vždy prosadil, čím to?
Také nevím. Ale mně se proti Chomutovu vždycky hrálo dobře, ať už to bylo v první lize nebo tady v extralize. Nemůžu říci, že je to oblíbený soupeř, spíše soupeř, se kterým mám štěstí. Vždycky to tam nějak propadne, neumím si to vysvětlit.

Nyní vás čeká Hradec, to asi bude jiný šálek kávy, že?
Hrají týmově, hodně brání, spoléhají na přesilové hry, kde hlavně první lajna spoléhají, že jim zápasy rozhodne. Moc branek s nimi nepadá, takže ani v pátek nečekám nějaké gólové hody. Na nás bude umět vynutit si tlak, z kterých plynou fauly, přesilové hry atd. (úsměv)

Pro vás už je to o tom - druzí nebo třetí…
My chceme být druzí. Proč ne? Stoprocentně začínáme doma, kdyby bylo semifinále, tak také, to je obrovské plus. Určitě půjdeme do zápasu s Hradcem s tím, že chceme vyhrát a to druhé místo si udržet.

Máte již v hlavě soupeře po play-off, kterého třeba vyloženě nechcete a naopak?
To je jedno, popravdě nevím. Vím, kdo hrozí, ale je zbytečné to nyní řešit. Až to přijde, tak pak můžeme hodnotit.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!