Radek Duda #69

Radek Duda #69: Bota nás tlačí v útoku, musíme být víc hladoví

Plzeň – Škodovka dostala Kometu pod tlak sobotním vítězstvím a otočením stavu série. V neděli si tak západočeští hokejisté mohli vybojovat mečbol. To se jim ale nepodařilo, naopak Brno srovnalo na 2:2 po nejtěsnější možné výhře.

Byla na vás Kometa v neděli lépe připravená než v sobotu?
To ani ne. Dokonce si myslím, že jsme včera hráli lépe než v sobotu. Ale naše nemohoucnost je, že nedáváme góly. Proto jsme včera prohráli, a proto je série 2:2.

V sobotu jste dali relativně šťastný gól chvilku před koncem, chybělo někde to pověstné štěstí v neděli?
Nemyslím, že ten sobotní gól byl šťastný. Hokej je hra chyb. V sobotu ji v šedesáté minutě udělalo Brno, my jsme jí potrestali. V neděli přišla naše chyba ve druhé třetině a bohužel to stačilo Brnu na vítězství. To se v takových zápasech nemůže stávat, aby měli přečíslení tři na dva. Musíme tyto akce zvládat. Je to škoda.

Ve včerejším zápase jste navíc promarnili hodně přesilových her, zaměříte se na ně ve volných dnech?
Musíme si k tomu něco říct, máme dva dny na radikální změnu. Musíme začít přesilovky využívat, protože to rozhoduje tak důležité zápasy. Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát. Do obrany hrajeme dobře, gólman chytá, ale tlačí nás bota v útoku.

Vytvořili jste si tou včerejší prohrou na sebe větší tlak s tím, že doma musíte ve středu vyhrát?
My nemůžeme takhle spekulovat. Musíme jít zápas od zápasu, minutu po minutě. Musíme se zlepšit hlavně v útoku, protože dáváme málo gólů. Musíme být víc efektivní, musíme víc chodit do brány, víc střílet. Všichni útočníci včetně mě musí být víc hladoví, abychom dávali branky.

Hodně se mluví o odplatě za semifinále 2012. Dá se to nějak srovnávat nebo je to hodně jiné?
Teď je série po čtyřech zápasech 2:2, před tím to bylo 3:1. V tom je to jiné (úsměv).