ČF4: KOM-PLZ 1:0

ČF4: KOM-PLZ 1:0 - Šachová partie pro Kometu, ve středu se hraje v Plzni o mečbol!

Plzeň - A zase 0:1. Indiáni sehráli s Kometou již devět utkání v play-off a třikrát uspěli Brňané po výsledku 1:0. Dnes domácí rozhodli v polovině zápasu a přestože Západočeši byli střelecky aktivnější, nedokázali již výsledek zvrátit.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

1:0
0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 29. Němec (Pivko, Zohorna). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 18:32. Zblokované střely: 6:8. Hity: 11:14. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

HC Kometa Brno

Čiliak - Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa - Hruška, Čermák, Pivko - T. Svoboda, Němec, Káňa - Vondráček, Koreis, J. Svoboda - Zohorna, Raška, Burian.

Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Lev, Holec.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

Oproti původním předpokladům se nekonal drtivý nápor Komety. Plzeň byla na svého soka připravena od úvodních minut a nedovolila Brnu vytvořit souvislý tlak. Naopak ve čtvrt minutě měl velkou šanci Straka. Čiliak mu na poslední chvíli nastavil proti střele beton. Na druhé straně to zkoušel Káňa, ale také nebyl úspěšná. Další velkou šanci domácích měl v sedmé minutě Čermák. Machovský byl ale proti. V osmé minutě zůstal sám u bližší tyčky Holec, ale nepodařilo se mu puk zvednout tak, jak by potřeboval. Mozíkova střela z jedenácté minuty skončila v Čiliakově lapačce. Poté byla k vidění hra ve čtyřech na obou stranách. Na trestné lavici byli za vzájemnou strkanici Kempný a Dvořák. Více ze hry v tu chvíli mělo Brno, ale v rozhodujících momentech nebyli domácí schopní trefit puk. Stejně dopadl i Žižka už při plném počtu hráčů na ledě. Machovský vůbec zasahovat nemusel. V oslabení naopak musel. Kempný pálil velmi nebezpečně, plzeňský gólman jeho pokus pokryl. Půl minuty před vypršením trestu Jiřího Hanzlíka, fauloval Tomáš Svoboda a počet hráčů na ledě se opět vyrovnal. Ne však na dlouho. Plzeň ale se svou zkrácenou početní výhodou nenaložila nejlépe. V první třetině se tak diváci branky nedočkali.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa podstatně lépe. Hned v jednadvacáté minutě měla dvě jasné gólové šance. Nejprve Káňa hledal před prázdnou brankou stojícího Tomáše Svobodu a poté měl stejnou možnost, jen u opačné tyčky, Vojtěch Němec. Oba ale puk, místo zasunutí za Machovského, minuli. V tu chvíli při Škodovce stáli všichni svatí. Ve dvacáté šesté minutě nečekaně od modré pálil Seman, Čiliak neměl šanci jeho pokus vidět, puk ale skončil vysoko nad brankou Brna. O dvě minuty později Seman zpoza branky přihrával Strakovi, ten však nemířil přesně. O nic lépe se nevedlo po objetí branky Dudovi. Čiliak vždy kotouč udržel před brankovou čarou. Ve dvacáté deváté minutě Plzeň zazmatkovala se střídáním a toho Kometa dokázala využít. Krásnou kombinaci Zohorny a Pivka zakončil do téměř odkryté branky Vojtěch Němec – 1:0. Následně mohl ještě zvýšit Hruška, Machovský jeho pokus vytěsnil. Plzeň pak dostala možnost přesilové hry po faulu Jana Hanzlíka. Před branku si najel Mozík a chtěl dorazit střelu Jiřího Hanzlíka. Puk ale v brance k překvapení všech Plzeňských neskončil. Téměř celou početní výhodu strávila Škodovka v útočném pásmu, ale i přes mnoho střeleckých pokusů Čiliaka nepřekonala. Střelu Sýkory vytáhl už při hře pět na pět krásným zákrokem opět plzeňský gólman. Ve třicáté sedmé minutě dostal nabito Hruška, Machovský okrajem lapačky jeho střelu vyrazil. A ještě jednu tutovku mělo Brno na konci prostřední části. Tu však nedokázal zužitkovat Zohorna. Do druhé přestávky šla tedy Kometa s jednobrankovým náskokem.

Jelikož na konci předchozí třetiny zbytečně fauloval Zohorna v útočném pásmu Dudu, začínala Plzeň poslední část základní hrací doby v početní výhodě. Kratěna dostal krásnou křižnou přihrávku, pálil téměř do odkryté branky, ale Čiliak se stačil přesunout včas. O pár vteřin později byl v téměř totožné pozici Straka, ale ani on nedokázal Čiliaka překonat. Zohorna si i díky tomu odseděl svůj trest celý. Stejně tak po něm Jan Hanzlík. Zvlášť druhá přesilovka se Plzni vůbec nepovedla. Jak se má hrát přesilová hra, mohlo Brna ukázat ve čtyřicáté osmé minutě. Nevedlo si ovšem o nic lépe než před tím jeho soupeř. Při následném vyloučení Mozíka si domácí vypracovali hned několik gólových šancí ale bez kýženého úspěchu. Litovat svých šancí mohli především Němec a Kováčik. V padesáté páté minutě se rozjel do útoku slalomovým stylem Slovák, dostal se až před Čiliaka, ale svou střelou vyprášil jen beton gólmana Komety. Plzeň se nadechovala k závěrečnému náporu, Kometa jí to však výbornou obranou značně ztěžovala. Minutu před koncem třetí třetiny se Škodovka odhodlala k odvolání Machovského, ale kýženého vyrovnávacího gólu se nedočkalo. Brno si svou výhru pohlídalo a vyrovnalo stav série.

Čtvrtfinále HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 2-2!

Martin Pešout: Bylo to podobné utkání jako včera, jen s jiným výsledkem. Rozhodlo to, že jsme ubránili velký tlak Plzně a jejich několik přesilovek. V sobotu jsme je hráli my, dnes to bylo přesně naopak. Každopádně smekám před hráči, že tento zápas odehráli na hranici obětavosti a velkého charakteru. Jsme rádi za vyrovnání v sérii, byť mnoho gólů o víkendu nenapadalo. Důležité je vítězství, a to se nám před domácím publikem povedlo.

Michal Straka: Bylo to dobré utkání, ve kterém jsme dvě třetiny byli lepším mužstvem. Brno však výborně bránilo a jejich gólman toho mnoho pochytal. Potrestali nás za nevyužité šance, místo abychom soupeře ve třetí části ještě víc zmáčkli, moc střel nebo nějaký tlak jsme si nevynutili. Brno to zvládlo a pokračujeme dál.