KOM - PLZ 1:4

KOM - PLZ 1:4 - Indiáni hlásí: Úkol splněn! Brno dobyto!

Indiáni zvládli podruhé v této sezóně bodově vyloupit soupeřův led. Po Liberci svoje teritorium před Plzní neuhlídalo Brno. Po bezbrankové první třetině se v té druhé jako první prosadili domácí, nicméně to byla ta pověstná labutí píseň. Z jejich strany to totiž bylo všechno. Naopak Západočeši nasázeli soupeři čtyři branky, a asistentu trenéra Michalu Strakovi tak dali krásný dárek k jeho jmeninám.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

1:4
0:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 21. Jan Hanzlík (Čermák, Zohorna) – 24. Straka (Pletka, Slovák), 25. Novotný (Sýkora J.), 38. Pletka (Duda), 46. Pletka (Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6895. Střely na branku: 36:29.

HC Kometa Brno

Trvaj – Hanzlík Jan, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, Jenyš – Svoboda J., Hruška J., Svoboda T. – Burian, Němec, Dočekal – Holec, Raška, Zohorna.

Machovský – Hanzlík Jiří, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč, Růžička, Marcel – Pletka, Straka, Duda – Vlasák, Kašpařík, Kratěna – Sýkora J., Sýkora T., Novotný – Hollweg, Lev, Dvořák – Schleiss.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

První třetina sedmého kola mezi Kometou a Plzní branku nenabídla. Zahrozit mohli jako první Brňané, Burian hledal před bránou dobře si najíždějícího Němce, nový centr třetí brněnské formace však mířil jen do připraveného brankáře Plzně Machovského. Kromě této příležitosti Komety však první polovina úvodní třetiny patřila spíše hostům, kteří více zaměstnávali domácího brankáře Trvaje. Od desáté minuty ovšem Brňané přidali a začali pomalu dorovnávat poměr střel na brány, na mladíka Machovského však recept nenašli.

Druhá třetina začala pro brněnské barvy nejlépe, jak mohla. V přesilové hře napřáhl na modré čáře obránce Jan Hanzlík a svoji premiérovou trefou v brněnském dresu rozpoutal radost na domácím stadionu – 1:0. Těsný náskok ovšem Kometě dlouho nevydržel, po necelých třech minutách dorazil vyražený puk za záda brněnského Trvaje plzeňský veterán Martin Straka - 1:1.

Po necelé minutě bylo navíc s domácími ještě hůře. Štěpán Novotný z přečíslení dva na jednoho trefil přesně ke vzdálenější tyči – 1:2. Vyrovnaný stav mohl Kometě vrátit Tomáš Svoboda, sám u pravé tyčky ale trefil jen přesouvajícího se Machovského. Brňané postupem třetiny navyšovali svůj tlak, domácí útočníci ale díky nepřesné koncovce nemohli najít recept na plzeňského brankáře. Na své si nepřišel ani Jan Hruška, který sice individuální kličkou obešel plzeňského obránce, sám proti Machovskému ale neuspěl.

Zahořelo tak znovu na druhé straně kluziště. Václav Pletka z nenápadné šance nachytal brněnského Trvaje, kterému našel skulinku mezi betony – 1:3. Snížit do druhé přestávky mohl ještě brněnský Káňa, přihrávku od kapitána Čermáka ale poslal jen do betonů přesouvajícího se Machovského.

V úvodu třetí dvacetiminutovky mohl skóre navýšit Lev, z otočky ale poslal puk mimo levou tyč domácí brány. Co se nepovedlo Lvovi, se povedlo za pár okamžiků Václavu Pletkovi. Ten dostal zpoza brány přesný pas od Straky a už měl dostatek času na zamíření – 1:4. S Kometou mohlo být ještě hůře, Novotný však přestřelil poloodkrytou brněnskou bránu.

Zbytek zápasu si již hosté z Plzně pohlídali na výbornou, výjimkou byla přesilová hra Komety pěti proti třem, ze které se však již domácím nepodařilo vstřelit branku naděje. Utkání tak skončilo jasným vítězstvím pro Plzeňské, kteří si z Brna odvezli tři body do tabulky.

Karel Beran (HC Kometa Kometa): Soupeř na nás byl dobře nachystaný, po první brance jsme udělali dvě laciné chyby a soupeř nás ihned potrestal. Dále jsme měli několik šancí, které jsme bohužel nedotáhli do úspěšného konce, ve třetí třetině si soupeř už výsledek pohlídal.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Viděli jsme útočný hokej, snažili jsme se po celou dobu zápasu být aktivní. To se nám vyplatilo. Dokázali jsme se prosazovat, když jsme náhodou propadli, zachránil nás Matěj Machovský. Mrzí nás jen přesilovka v závěru, kdy jsme Kometě nabídli přesilovku pěti proti třem, kdyby ji využili, mohlo by to být ještě zajímavé.