ET7: KOM - PLZ 3:2sn

ET7: KOM - PLZ 3:2sn - Z Komety s jedním bodem

Martin Straka potřeboval jen dvacet sekund, aby na Kometě otevřel skóre. Jenže nakonec se z vítězství neradoval, indiáni na ledě nepříliš oblíbeného soupeře z Brna prohráli po samostatných nájezdech 2:3.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:2sn
1:1, 0:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 14. Koreis (J. Svoboda, Nosek), 49. Kempný (Nosek, T. Svoboda), rozh. náj. Němec – 1. Straka (Duda), 40. Duda (Frolo). Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Skopal, Jindra. Vyloučení: 3:8 + J. Svoboda 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 2360.

HC Kometa Brno

Trvaj (Čiliak) – Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dlapa – Pivko, Čermák (C), Zohorna – J. Svoboda, J. Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Káňa, Němec, Jenyš.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Jiří Hanzlík, Slovák, Pavlíček, Boháč, Frolo, Mozík, Sedláček – Vlasák, Straka (C), Duda – Pletka, Lev, Vlček – Petruška, Sýkora, Novotný – Schleiss, Pitule, Dvořák.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Kdo si vzpomene na vítěznou trefu loňského finále extraligy? Ano, u všeho podstatného byl kapitán indiánů Martin Straka. Ten dnes nastoupil v přípravě vůbec poprvé a ihned po dvaceti vteřinách ukázal, jak je pro svůj klub důležitý. Radek Duda obral o puk Pivka, naservíroval jej na volného majitele plzeňského hokeje a ten zamířil přesně pod Trvajovy betony - 0:1. Hosté zlobili i nadále. Pletka si najel na odraženou střelu Frola a pokoušel se zasunout k levé tyči. Brněnský brankář dokázal včas zasáhnout. Kometa se dostávala do hry pozvolna, trochu ji i pomohl soupeř, který se nechal vylučovat.

Za katr putoval nejprve Jiří Hanzlík a poté Slovák, domácí si tak zahráli hned dvojnásobnou přesilovku. A ta se většinou musí proměnit. Jakub Koreis dostal ideální přihrávku mezi kruhy a ranou švihem trefil levou šibenice Machovského brány - 1:1. Na obou stranách se ještě mohlo měnit skóre, ale neuspěl po Kováčikově nabídce tečující Čermák, na druhé straně nevyužil sólo nájezd Vlasák. První část tedy 1:1.

Ve druhé části začali lépe hosté. Nejvíc o sobě dávala vědět první formace. Duda předložil krásnou přihrávku před bránu, kde byl Martin Straka, ale ani nadvakrát Trvaje nepřekonal. Nebyl to však poslední souboj těchto veteránů. Straka si zápas užíval a měl dalších výtečné šance, ale Trvaj odolal i po střele z mezikruží. Na druhé straně zahrozil Dočekal, ke kterému se poněkud záhadně dostal kotouč a brněnský mladík vyrazil na Machovského, ovšem úspěšný byl indián.

Neuspěl ani Nosek v přesilovkové situaci, kdy si najel z levého kruhu a napálil jen lapačku Machovského. Už se zdálo, že se půjde do šaten za stavu 1:1, bohužel pro Kometu se tak nestalo. Radek Duda ujel po pravé straně, pohrál si chvíli s pukem a s milimetrovou přesností překonal Trvaje - 1:2.

Poslední dvacetiminutovka měla fantastické parametry. Především poslední pětiminutovka, ve které se jiskřilo, dohrávaly se souboje, oba brankáři museli předvádět skvělé zákroky. Nejprve se však zaměříme na 49. minutu. Michal Kempný v přesilovce vypálil od modré, střela mu sice příliš nesedla, ale Machovský jen máchl lapačkou a odrazem od výstroj kotouč proskotačil do sítě - 2:2.

A teď už ke konci řádné hrací doby. Rozhodnout mohla obě družstva, především nejlepší muž na ledě - Martin Straka. Dnes již poněkolikáté se rozjel sám na Trvaje, ale bekhendový blafák nedokázal poslal do sítě. Na straně Brna mohl rozhodnout po pasu Koreise jeho kolega v lajně Burian, leč trefil jen hrudník Machovského. A tak se šlo do prodloužení, respektive nájezdů.

V nastavení se mnoho zajímavého nedělo, za zmínku stojí pokusy Dudy a Straky, avšak Trvaj nějaké problémy nedopustil. Diváci se tak v závěru dramatického zápasu dočkali samostatných nájezdů. V nich se radovala pouze Kometa, trefili se Vojtěch Němec a Tomáš Svoboda. Brňané tak nakonec mistra porazili, a to v nájezdech - 3:2.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): Byl to zápas gólmanů, nás dnes hodně podržel Jiří Trvaj. Měli jsme sice nešťastný vstup do utkání, postupem času jsme ale hru vyrovnali a dokázali soupeře zatlačit. Bohužel koncovka ještě není taková, jak bychom chtěli. Zápasu remíza slušela, ke konci jsme sice vyrobili několik chyb, ale mohli jsme se spolehnout na Trvaje v bráně.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): Oba týmy chtěly vyhrát, což je samozřejmě správné. Neřekl bych tedy, že by to bylo nějak vyhrocené. V předchozích zápasech se zahraničními týmy jsme obstáli a i proti Kometě jsme si vedli dobře. Vytvořili jsme si řadu gólových příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili. Domácím se nepodařilo odskočit o více než jeden gól a když vyrovnali v přesilové hře, šli si za tím. Na konci třetí třetiny nás potom přetlačili. Měli územní převahu a nám se paradoxně naskytovaly největší šance v samotném závěru, kdy jsme měli rozhodnout ve svůj prospěch, ale nestalo se. Do neděle se těšíme, že naskočí kluci, kteří měli po výjezdu volno. Prý jim to doma pofoukají.