PLZ - KOM 4:1

PLZ - KOM 4:1 - Indiáni potvrdili výhru z derby, řádil Janko!

Plzeň - Indiáni jsou po reprezentační pauze stále stoprocentní. Dokázali navázat na výhru v Karlových Varech a zapisují tři body i v souboji s Brnem.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 28. Seman (J. Straka, J. Sýkora), 40. Kašpařík (J. Sýkora, Vlasák), 42. Pletka (Vlasák, Duda), 58. J. Sýkora (Kašpařík, J. Straka) - 19. Svoboda (Kuboš, Němec). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7, navíc Vlasák (PLZ) - Kempný (KOM) oba os. 10 min. trest. Využití: 4:1. Diváci: 5529. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg.

HC Kometa Brno

Čiliak - Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Zohorna, Čermák, Holec - Svoboda, Němec, Káňa - Dočekal, Hruška, Burian - Mrázek, Koreis, Wasserbauer.

Tomáš Vlasák 0 2 2 0 10

Kometa vstoupila do zápasu aktivněji. První šanci utkání měl Zohorna. Poté brněnskou aktivitu přibrzdilo vyloučení. Plzni se však přesilová hra přílš nepovedla, Čiliaka se domácím ohrozit příliš nepodařilo. Až když už se dávno hrálo pět na pět, dostal se ke střele Ján Sýkora. Za jeho střelou se brněnský gólman jen ohlédl, šla však těsně mimo tři tyče. Co však spálil Tomáš Sýkora, tomu se divákům na stadionu ani nechtělo věřit. Dvořák objel bránu, z otočky našel svého spoluhráče, který byl u pravé tyčky úplně osamocený. Sýkora však v rozhodujcící chvíli přestřelil branku snad z půl metru. Sám tomu poté nemohl uvěřit. Také Kometa dostala svou početní výhodu, ale ani ona si s ní nenaložila kýženým způsobem. Při hře pět na pět byla aktivnější Plzeň. Hned po svém návratu do hry se Josef Straka zapojil do útoku, ale na Čiliaka nevyzrál. necelých pět minut před koncem třetiny se postavil na své oblíbené místo Pletka a pálil. Čiliak ale předvedl rychlý zákrok a šanci Pletky zmařil. Gól padl až v 19. minutě, jeho autorem bylv přesilé hře Tomáš Svoboda. Ten využil volného prostoru před Machovským a po přesných přihrávkách neměl problém se zametením puku do branky - 0:1. Hosté tak zamířili do kabiny mírně spokojenější.

Plzeň hned od začátku druhé třetiny chtěla vyrovnat skóre. Duda ale ranou z první z mezikruží minul a spálil tak svou velkou šanci. Na druhé straně se stejně vedlo Burianovi. Úvodní minuty druhé dvacetiminutovky nabídly opravdu hokej nahoru-dolů. Ihned po vhazování ujížděl Hollweg sám na Čiliaka, ale ten proti jeho ráně sklapl betony včas. Ján Sýkora vybojoval v útočném pásmu puk, ideálně našel Kratěnu, ten pálil, ale jak bylo u plzeňských střelců v zápase zvykem, střela šla nad branku Komety. Daniel Seman už ale v přesilové hře pálil přesně a vyrovnal na 1:1. Poté měli indiáni ještě několik šancí. Tu největší měl ale brněnský Burian při akci dva na jednoho. Trefil pouze tyč. A nedlouho po něm orazítkoval druhou Machovského tyčku Kempný. V těchto chvílích přálo domácím štěstí. Poté už zase byla aktivnější Plzeň, byla usazená v útočném pásmu, ale nedokázala z tlaku nic vytěžit. Machovskému na druhé straně zatopil Koreis, obránci však celou situaci zachránili odpálením puku do bezpečí. Poslední dvě minuty prostřední části mohla Plzeň odehrát v pěti proti čtyřem, 25 vteřin před sirénou však Pavel Kašpařík usměrnil Sýkorovu střílenou přihrávku do sítě - 2:1.

Jak Plzeň před přestávkou začala, tak po ní pokračovala. Na trestné pykal Dujsík za faul na J. Sýkoru, když Václav Pletka bekhnendovou střelou vymetl horní roh Čiliakovy branky. S tím opravdu nemohl brněnský brankář nic udělat - 3:1. Domácím rychlý gól pomohl, najednou jich byl plný led. Ve 48. minutě hledal Duda úplně volného Lva, který by kotouč jen uklíízel do odkryté části branky, ale plzňskému útočníkovi touš utekl a ze šance nebylo nic. Kometa se osmělila až v polovině třetí třetiny, když Zohorna zkoušel překvapit Machovského střelou z úhlu. Brněnský útočník však přestřelil. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal J. Straka. Nakonec se o slibnou šanci připravil zbytečnou kličkou navíc. Hosté mohli snížit v nabídnuté přesilové hře, ale ta se jim příliš nevydařila, nevytvořili si žádnou dobrou příležitost. To následující početní výhoda už se jim dařila mnohem lépe. Ostřelovali Machovského odkud se dalo, ale plzeňský gólman všechny pokusy Komety pochytal. Tomáš Svoboda pálil z bezprostřední blízkosti, ale nemířil přesně. Poté mohl chybu v rozehrávce potrestat Pletka, ale Čiliak jeho sřelu perfektním rozštěpem zneškodnil. Při pobytu Žižky na trestné lavici přidal Ján Sýkora třetí bod večera, když po dvou asistencích přidal také vstřelenou branku - 4:1. To byla pojistka na plzeňské vítězství. Plzeň tak poráží Brno podruhé v sezóně stejným rozdílem.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Zápas rozhodly přesilovky, které se nám dlouhodobě nedařily a nyní jsme využili hned čtyři. Druhým důležitým faktorem byly šance Komety ve druhé třetině, kdy za stavu 1:1 jsme propadávali, soupeř měl několik přečíslení a nastřelil i dvě tyčky. Tam nám pomohlo štěstí a gólman. Na druhou stranu musím říct, že náš výkon nebyl špatný. Měli jsme ve hře enormní vůli, dohrávali jsme souboje a chodili jsme do brány."

Karel Beran (HC Kometa Brno): "Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně. Vedení 1:0 v Plzni po první třetině bylo nadějné. Domácí ale zvrátili utkání v přesilových hrách, které sehráli výborně. Důležité bylo také, že jsme druhý gól inkasovali v poslední minutě druhé třetiny. Navíc na začátku té třetí Plzeň proměnila další početní výhodu, čímž bylo prakticky rozhodnuto. Potom už nás domácí téměř k ničemu nepustili a kontrolovali dvoubrankové vedení. Utkání se mohlo vyvíjet jinak, kdybychom za stavu 1:1 proměnili šance. Bohužel jsme ale dvakrát nastřelili tyčku."