Preview 7. kolo

Plzeň táhne na Brno. Zhasne Kometu?

Neúprosný extraligový kolotoč posune svůj děj už na sedmý kolíček. Indiáni odjedou bojovat o nedělním podvečeru na led brněnské Komety, se kterou mají zápasy vždy ten správný náboj. Jak prestižní měření sil dopadne, to vám zprostředkujeme prostřednictvím našeho tradičního online přenosu.


HC KOMETA BRNO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Kajot Aréna, Brno
29. září 2013
7. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští a brněnští rivalové se už letos potkali, a to hned dvakrát. Oba duely byly sehrány v rámci European Trophy a oba měly stejného vítěze. Toho z "hlavního" města Moravy. V nesmírně dramatickém měření sil na brněnském ledě rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí slavili vítězství 3:2. Odveta v Plzni vyšla také lépe Kometě, která tentokrát triumfovala v prodloužení opět 3:2, když v 61. minutě rozhodl Kempný.

Změny v kádru

V kádru brněnské Komety se žádné třaskavé změny nekonaly. Tým posílilo trio obránců - Jan Hanzlík (SPA), Nosek (KVA) a Kuboš (SLA) a útočník Pivko, který přišel z běloruského Minsku. Naopak řada hráčů byla uvolněna pro hostování nebo střídavé starty ve spolupráci s Třebíčí. Jmenujme například beky Hrušku a Dlapu a forvardy Wasserbauera a Holce. Kompletní přehled přestupů brněnského celku naleznete pod tímto odkazem.

První šestice zápasů

V úvodním půltuctu duelů si Brněnští nevedli vůbec špatně. V úvodním zápase porazili před vlastními výbornými fanoušky v prodloužení Pardubice. Pak Kometa narazila na neprostupnou obranu Slavie a prohrála na jejím ledě 0:1. V dalších třech kolech Brněnští vstřelili pokaždé stylově tři branky a pokaždé brali tři body. Porazili tak Chomutov, Vítkovice a Liberec. Při ohlédnutí za posledním kolem zůstaneme znovu u číslice tři. Takové manko Kometa nabrala v derby se Zlínem, jenže jej dokázala ve třetí třetině dotáhnout a dovedla duel až do samostatných nájezdů. V nich však prohrála, protože o vítězství vicemistra rozhodl svým třetím proměněným samostatným nájezdem v sezóně Honejsek. Kometa je momentálně na třetím místě tabulky za pražskou dvojicí týmů.

Výsledky posledních zápasů:

PSG Zlín 4
HC Kometa Brno 3sn
(1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)


Branky a nahrávky: 15. F. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), 65. Honejsek (rozhodující nájezd) – 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Čermák, Kováčik), 56. Žižka (Svoboda T., Nosek).
HC Kometa Brno: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, Jenyš – J. Svoboda, Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Holec, Němec, Křivohlávek.HC Škoda Plzeň 4
HC Energie Karlovy Vary 3sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Lev (Dvořák), 40. Kašpařík (Kratěna, Straka), 59. Duda (Pletka, Kašpařík), rozh. náj. Vlasák – 10. Koblasa (Látal, Vlach), 39. Kytnár (Zaťovič), 60. Hruška (Bičánek, Gulaši).
HC Škoda Plzeň: Mensator – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Mozík, Frolo, Růžička, Boháč – Pletka, Straka, Duda – Vlasák, Kašpařík, Kratěna – Vlček, Sýkora T., Sýkora J. – Schleiss, Lev, Dvořák.