Ohlasy 45. kolo

Třinec ukázal svojí kvalitu, uznal dvougólový Jakub Lev

Plzeň - Škodovka na domácím ledě podlehla třineckým Ocelářům 4:6. "Ukázali svojí kvalitu, mají výborné hráče. Ale bylo to hratelné," nechal se po zápase slyšel útočník Jakub Lev. "Ztrátu jsme bohužel nedohnali, je to velká škoda a mrzí mě to," doplnil Lukáš Mensator, který po první třetině naskočil do branky.

Za velmi důležitý okamžik utkání byla považována první třetina. V ní padlo celkem šest gólů, z nichž dva dal Třinec v samotném závěru. Celkem dali Oceláři během 20 minut čtyři góly, díky čemuž z branky vyhnali Matěje Machovského. Mezi tři tyče se tedy postavil Lukáš Mensator. "Chtěl jsem pomoci mančaftu k co nejlepšímu výsledku," prozradil, s čím šel do branky. "Ty dvě třetiny jsme odehráli vyrovnaně, ale ztrátu už jsme bohužel nedohnali. Je to škoda."

Lukáš Mensator

post: brankář
čas na ledě: 38:30
zásahy: 16
inkasované góly: 2
úspěšnost zásahů: 88,89%

Plzeň poté dokázala dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, Třinec ale vždy dokázal odskočit. To podle Jakuba Lva tým sráželo. "Nevím, jestli to bylo nekoncentrovaností. Těžko říct, ale musíme si to rozebrat a pak ty chyby uvidíme. Ale je to pravda, tohle nás sráželo," uznal dvougólový střelec, který zároveň přiznal, že předzápasový cíl Plzeňané nesplnili. "Řekli jsme si, že budeme dobře bránit. Ale v první třetině jsme udělali tolik chyb a dostali čtyři góly. Poté se to zvedlo, ale ve třetí třetině jsme bohužel dostali smolný gól na 4:6 a pak už si to zkušeně pohlídali."

Jak již bylo řečeno, Lukáš Mensator přišel do hry po první třetině. Inkasoval dvě branky, obě ale byly, dle jeho slov, laciné. "Takové by prostě padat neměly," lituje sokolovský odchovanec. "Nemělo by se to stávat, není na to omluva. Bohužel ta branka na 4:6 nám sebrala vítr z plachet, i když jsme nehráli špatně. Mrzí mě to." Mensator nadále prozradil, že gólman to během utkání z hlavy jen tak nedostane. "Vnímáte prostě to, že jste týmu nepomohl. Bohužel jsem zachyboval a bylo to potrestáno. Ten šestý gól jde určitě na můj vrub."

Jak Lev, tak Mensator, po zápase uznali kvalitu soupeře. Ten se díky výhře přehoupl přes stobodovou hranici a nadále vede extraligu. "Ukázali svojí kvalitu, mají výborné hráče," myslí si Jakub Lev. "Mají tři top lajny, které by jinde hrály třeba v první pětce. Ale rozhodně to dnes bylo hratelné, o to víc mrzí, že jsme ztratili všechny body." Mensator hodnotil soupeře se slovy: "Je na nich vidět, že si věří. Nám se loni na třetím místě hrálo také trošku lehčeji. Nesmíme ale házet flintu do žita, stále můžeme postoupit do té šestky."

Jakub Lev

post: útočník
góly: 2
asistence: 1
střely: 6
hity: 1
čas na ledě: 19:31
+/-: -3

Právě dostat se do šestky zaručující přímý postup do play-off je cíl Plzně. Nevzdali se ho ani po dnešní porážce. Momentálně mají na osmém místě 64 bodů, což je sedmibodová ztráta na šesté Pardubice. "Pardubice i Hradec (který je pátý - pozn. red.) máme ped sebou. Pokud je porazíme, můžeme tu ztrátu smazat. Nevěřím, že vyhrají všech sedm zbylých zápasů," myslí si Jakub Lev. "Do Hradce prostě pojedeme vyhrát, nic jiného pro nás neexistuje."

Zároveň je tu ovšem stále možnost toho, že indiáni přijdou o desítku. To si ovšem nepřipouští. Náskok před jedenáctým Libercem mají osmibodový. "Na to vůbec nemůžeme myslet, ale je pravda, že nemáte vyhráno, dokud nebude 52. kolo u konce," řekl Mensator. "Netroufám si tvrdit, že se někdy jede někam s tím, že můžete prohrát. Především tady v Plzni, kde chceme vyhrát každý zápas. Tlak na nás je pořád stejný. Šestka nám sice trochu odskočila, ale pořád je to hratelné. Třeba se nám konečně podaří vyhrát v Hradci a budeme zpátky ve hře.

Hodně by mohl napovědět páteční večer, kdy hraje Plzeň právě na ledě Hradce Králové. Ten v této sezoně ještě ani jednou nedokázala porazit, má tedy opravdu co napravovat. Podaří se to napočtvrté?