Ohlasy MHK

První třetina byla z naší strany výborná, říká Miroslav Indrák

Hradec Králové – Plzeňští hokejisté i podruhé v letošní sezóně ukořistili na ledě Hradce Králové plný počet bodů, když svojí velkou zásluhu na tom měla první formace, která byla u dvou branek indiánů. Klíčový gól na 3:1 dal Miroslav Indrák, který už před tím měl pár zajímavých možností.

Oproti minulým zápasům se Plzni povedl vstup do utkání. Co jste si řekli před zápasem?
Říkali jsme si, že potřebujeme začít dobře, protože ty naše vstupy do zápasů nebyly dobré. První třetina byla z naší strany výborná, ve druhé jsme začali zbytečně faulovat a pustili jsme je trochu do zápasu.

V první třetině tam byl velký tlak, ale povedlo se proměnit až přesilovou hru. Jak důležitý gól to byl?
Gól v přesilovce nás uklidnil, ale mohli jsme dát gól dříve, jenže já sám jsem nedal před prázdnou brankou. Naštěstí to Dominik dobře tečoval a dostali jsme se do vedení.

Vaše formace na ledě dnes opět zářila. Dá se říct, že je to pořád lepší a lepší?
Jsme na sebe zvyklí a je znát, že spolu hrajeme od začátku základní části. Víc jak třicet zápasů ve stejném složení je znát, víme o sobě a klape to. Snad to vydrží i dál. (klepe na zuby)

Po hradeckém srovnání jste se opět dostali do vedení, váš gól byl asi zlomovým. Souhlasíte?
Můj gól byl už jen takovým vyvrcholením tlaku naší formace, já už jsem tam měl několik tutových šancí před tím, ale vyšlo to až na několikátý pokus.

Jak jste viděl vaší gólovou akci? Čekal jste, že by puk mohl vypadnout z Kacetla?
Jarda Kracík to výborně zatáhl za bránu a dával na Kubaldu, který to vystřelil a já naštěstí stál za gólmanem a dorazil to. Trochu jsem to očekával, že by to to mohlo vyplavat, to si myslím, že byla chyba gólmana.

V Hradci jste prohráli čtyřikrát v řadě, letos dvě výhry. Čím to je, že se tato bilance letos tak obrátila?
Nevím, čím to je. Hradec hraje hodně urputný hokej, nepadá moc gólů.

Už v neděli vás čeká souboj s druhou Spartou. Co od utkání očekáváte? Bude to zase velký boj. Sparta ještě doma neprohrála a chodí na ně velké množství lidí, takže to nebude nic lehkého.