Ohlasy SPA

Je to pro nás zlatý bod, říká Mário Bližňák

Plzeň - Indiáni na domácím ledě vydolovali bod s pražskou Spartou. Na pozápasové tiskové konferenci své dojmy sdělili brankář Matěj Machovský a nejlepší hráč Plzně v utkání Mário Bližňák, autor jedné asistence a branky v oslabení.

Sparta první třetinu střelecky naprosto ovládla. Svému soupeři dovolila pouze dvě střely, sama jich zaznamenala 17. „Nebylo to z naší strany ideální, tlačili nás, ale Machy to vychytal. Díkybohu, že nás podržel,“ pochválil Bližňák brankáře. „Pro sparťanského gólmana to asi bylo těžší, čím více toho máte na práci, tím méně se rozptylujete. Ale to vám řekne každý brankář,“ hodnotil první část zápasu Machovský.

Posléze se však výkon Západočechů zlepšil, během necelých 70 sekund ve druhé třetině si vytvořili dvoubrankové vedení. „Z naší strany se to zlepšilo, řekli jsme si, že musíme více bruslit a držet se na puku jako poslední zápasy,“ řekl Mário Bližňák. „Ze začátku se tam prostě postavili v pěti na červenou, my to nečekali a jen jsme nahazovali puky, které pak získávali oni,“ dodává slovenský útočník.

Stav 2:0 po dvou třetinách byl pro domácí nadějný, sparťané ho ale dokázali otočit. Nejprve bombou od vlastní modré čáry snížil Adam Polášek - Machovského zradil odraz kotouče: „Vystřelil skoro přes celé hřiště a metr a půl přede mnou to spadlo a odskočilo na druhou stranu. Šťastný gól pro ně, smůla pro nás, ale takové branky padají.“ Vyrovnání na 2:2 taktéž bylo velice šťastné, nahození Poláška od mantinelu si totiž bránící Kubka srazil do vlastní sítě. „Tím se dostali do zápasu. Pak se ještě navíc trefili v oslabení a byli na koni, ale naštěstí jsme to dostali do prodloužení,“ hodnotí Matěj Machovský.

O vyrovnání se 62 vteřin před koncem postaral kapitán Ondřej Kratěna, který před zápasem obdržel dres s číslem 1000 pro odehrání tohoto počtu zápasů v extralize. „Jsem za něj rád. Naše lajna hrála dobře a konečně nám to tam spadlo. Pro něj je určitě super, že dal gól proti Spartě,“ říká Bližňák. „Měli jsme velkou radost, jako vždycky při vyrovnání před koncem. V prodloužení byla škoda, že nám nevyšla přesilovka, hráli jsme ji trochu laxně a to se nám na konci prodloužení vymstilo,“ dodal Machovský.

Přesilové hry se domácím moc nedařily. „Oni dobře bránili,“ zdůvodňuje Bližňák. „Poslední zápasy nám to tam v přesilovkách padalo, ne každý zápas se vám to ale podaří. Potřebujeme větší klid na hokejkách, pak to znovu půjde!“ velí.

Machovský přiznal, že doufal v nájezdy. „Už před prodloužením. Věřím si na ně, letos mi to zatím vycházelo,“ řekl a následně to raději zaklepal. Osm vteřin před koncem prodloužení rozhodl Curtis Hamilton. „Byla to hodně dobrá střela. Samotného mě překvapila. Ještě mi tam škrtla rameno, bohužel ale zapadla do brány,“ popsal rozhodující moment opavský odchovanec.

Podle Mária Bližňáka se jedná o dobrý bodový zisk. „Sice jsme po druhé třetině mohli mít tři, ale takový je sport. Bylo to vyrovnané, divákům se to utkání muselo líbit. Pro nás je to zlatý bod,“ říká slovenský útočník, který přiznal, že zápasy se Spartou jsou pro něj stále více vyhecované. „Už jen kvůli tomu, jaké mají jméno. Ale samozřejmě na to má vliv i to, že jsem tam hrál,“ řekl.

Na závěr tiskové konference svou odpovědí na otázku, jestli Spartu ještě letos v Plzni uvidíme, pobavil Matěj Machovský: „Jestli nevypadnou někde v prvním kole, tak ano,“ smál se.

Alespoň bod ze zápasu s HC Sparta Praha vystřelil indiánům jednu minutu a dvě sekundy před třetí sirénou kapitán ONDŘEJ...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne 23. únor 2016