Preview 12. kolo

Další důležitý venkovní duel! Indiáni míří ochutnávat perníček!

Plzeň – První čtvrtina základní části míří do své cílové rovinky a indiáni nabírají směr Pardubice!

HC DYNAMO PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

Tipsport arena, Pardubice
14. října2016
12. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni se lépe dařilo domácím. Pardubice doma zvítězily 3:2, indiáni zase 5:1. V odvetě pak Východočeši sice získali bod, ale ten má pro ně cenu zlata, protože v utkání po dvou třetinách prohrávali již 0:3. A body se dělily i v posledním předloňském měření sil, kdy v Plzni padly jen tři branky a výsledek 2:1 pro domácí i ukazuje na následné rozdělení bodů. To modrobílí se vloni ve druhém kole na ledě Východočechů více osmělili a zvítězili 4:1, cenný skalp navíc doma potvrdili po výsledku 4:2 a stejným výsledkem dobyla Plzeň Pardubice i podruhé a famózní rok završila před svými fanoušky po výsledku 4:1. Škodovka tak brala ve všech čtyřech duelech plný počet bodů! Jaký zápas nás čeká nyní?

Pod pokličkou Pardubic

Tým měl v extralize pozvednout kouč Peter Draisaitl, ovšem po debaklu v derby a nula získaných bodech po pět kolech tým převzal jako šéftrenér Vladimír Martinec, novými lodivody se stali Pavel Rohlík, Michal Mikeska a Karel Beran. U A-týmu skončily dvě letní posily - obránce Martin Rýgl (který později zamířil do mužstva Energie) a útočník Justin Hodgman, jenž již hraje ve Finsku za Pelicans Lahti. Den před duelem s Plzni kádr opustil i Branislav Rapáč. Začátkem října pak přispěchal na pomoc Filip Novák z Čeljabinsku a Hynek Zohorna na měsíční hostování z Brna.

V přípravném období mužstvo opustili Blaž Gregorc s Martinem Štajnochem, kteří zamířili do konkurenčního Mountfieldu. Do Kladna zase odešel Jiří Cetkovský, do Francie Michal Šeda, Miroslav Kopřiva do Košic, Daniel Voženílek do Finska, Tomáš Marcinko do KHL a na hostování zamířili Jan Zdráhal, Patrik Poulíček, Jiří Půhoný, Filip Stoklasa a Jaroslav Moučka. Naopak tým na jaře posílil z Mladé Boleslavi Michal Bárta, Martin Růžička a Tomáš Klimenta, Petr Hubáček z Finska, Kanaďané Jérôm Leduc a Alexandre Mallet ze zámoří, Nicholas Schaus z Rakouska a Josef Zajíc formou hostování z Kladna.

Pardubice v přípravném období odehrály čtyři přípravné duely. Na Mountfield Cupu v prodloužení skolily Omsk, pak ale v přestřelce 5:7 podlehly Ufě a 2:6 domácímu Hradci Králové. Debakl přišel i od Mannheimu, konkrétně 1:6. Vyrovnaný trojlístek pak Východočeši vytvořili v Lize mistrů, ale na postup to nestačilo. Pardubice získaly bodů pět, Wolfsburg šest a Frolunda sedm. Na ledech soupeřů svěřenci kouče Draisetla jasně nestačili, doma ale urvali dvě výhry, jednu po nájezdech.

Ještě horší to ale bylo při vstupu do extraligy, kdy Pardubice uspěly až po výměně trenéra v šestém kole 6:5 v prodloužení v Chomutově, následoval zisk bodu s Brnem a později také jediné "čisté" vítězství - s Karlovými Vary. Aktuálně mají Východočeši v zádech dva nezdary a sice ve Vítkovicích a se Zlínem.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Branislav Kubka - 20 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(1:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Lev (Kracík), 31. Kodýtek (Pulpán), 60. Svoboda (Kratěna) – 10. Zackrisson (Sartori, Mårtensson), 27. Hofmann (Ulmer), 48. Sannitz (Gardner, Bertaggia).
HC Škoda Plzeň: Sochůrek (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, Slovák, Moravčík, Kaňák – Kubalík, Kracík (A), Lev – Johnson, Kratěna (C), Schleiss – Svoboda, Kodýtek, Yellow Horn – Krliš, Koreis, Hollweg.

HC Dynamo Pardubice 2
PSG Zlín 3
(0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Leduc (T. Kaut), 60. Ščotka (Čáslava) – 16. Goiš (Blaťák, Honejsek), 41. Bukarts (Říčka), 48. Kubiš (Šťastný).
HC Dynamo Pardubice: Štěpánek – Schaus, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Čáslava, Leduc – M. Kaut, Nahodil, Hubáček – Mallet, Tomášek, Rolinek – Bárta, T. Kaut, Klimenta – Rohlík, Panna, Nedbal.