Derby! Plzeň bude válčit v Karlových Varech!

Plzeň – Předposlední dějství venkovní série bude ve znamení derby, modrobílí se po cestě do Českých Budějovic, Olomouce a Třince nyní představí v Karlových Varech.

HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

KV Arena, Karlovy Vary
22. listopadu 2020
20. kolo Tipsport extraligy

Předloni v létě zápas patřil Energetikům. Ti udeřili dvakrát již v úvodní pětiminutovce a nakonec zvítězili 5:3. A dobře načali i extraligovou štaci, opět před svými fanoušky uspěli 3:1. Doma se ale již modrobílí nedali a zvítězili 6:3, vytasili drápy i v odvetě 5:1 a vítězný hattrick dokonali těsně 2:1. Úvod sezóny 2019/20 patřil znovu Škodě, která na ledě svého soka zvítězila s čistým štítem 3:0. V odvetě to byla velká přetahovaná, domácí prohrávali již 1:3, nakonec ale znovu brali všechny body po výhře 4:3. V KV Areně si domácí vybojovali náskok dokonce 3:0, přesto slavili až v prodloužení. Naposledy svou úspěšnou šňůru modrobílí protáhli po výsledku 3:1. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Pod pokličkou Energie

Karlovy Vary vloni zakončily základní část na devátém místě a musely tak do předkola play-off. To zůstalo z důvodu nemoci COVID-19 nedohrané za stavu 1:1 po dvojzápase na ledě Mountfieldu.

V létě se přesto v klubu udála celá řada změn. Do Liberce odešel Tomáš Rachůnek s Dávidem Grígerem, do Vítkovic Vojtěch Polák, do Plzně Matěj Stříteský, do Bremerhavenu Vladimír Eminger, do celku Acadie-Bathurst Titan Jan Bednář, kariéru přerušil Ondřej Šafář a zcela ukončil Ondřej Kuchař.

Naopak na pomoc přišel z Plzně Lukáš Pulpán, z Kladna Patrik Machač s Tomášem Redlichem, z Třince Jan Hladonik, z Liberce Oldrich Kotvan, z Brna Daniel Kowalczyk, Libor Zábranský a Dalimil Mykiska a ze zámoří David Kaše a Jakub Lauko.

Nově seskládaný tým v rámci letního Generali Česká Cupu v konkurenci Litvínova, Liberce a Mladé Boleslavi zaznamenal tři výhry a stejný počet porážek a to na postup nestačilo. V nejvyrovnanější skupině turnaje totiž tři celky posbíraly nejvíce bodů - deset - ale skóre a vzájemné zápasy odstřelily právě Energii. Následovala ještě čtveřice přípravných střetnutí, v nich výhra se Slavií, Motorem a Mountfieldem a porážka v Sokolově.

V samotné extralize mužstvo zvládlo kulatých deset kol, bilance je sedm výher a tři porážky. Aktuální je série čtyři vítězství, naposledy s Brnem 4:2. Bodově se nejvíce daří Davidu Kašemu, jenž ke dvěma brankám přidal šest asistencí. V zádech má Jakuba Fleka (6+1) a Ondřeje Beránka (5+2). Mezi třemi tyčemi se s úspěšností zákroků prakticky třiadevadesát procent kraluje Filip Novotný, záda mu kryje Jan Bednář s hodnotou 87,18%.

🗣 | Už zítra je na programu západočeské derby! 👊 Hlavní trenér Ladislav Čihák před duelem hlásí: „Karlovy Vary mají...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Sobota 21. listopadu 2020

Výsledky posledních zápasů

HC Oceláři Třinec 3
HC Škoda Plzeň 1
(2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Chmielewski (Marcinko), 20. Jašek (M. Kovařčík), 60. M. Doudera – 1. Suchý (Mertl, Gulaš).
HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – Lang, Stříteský, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl, Gulaš – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka, Kodýtek, Malát.

HC Energie Karlovy Vary 4
HC Kometa Brno 2
(0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
22. O. Beránek (Pulpán, T. Mikúš), 39. Lauko (O. Beránek), 51. O. Beránek (Pulpán, Zábranský), 60. Vondráček – 36. F. Král (Mueller, Freibergs), 53. Plášek ml. (Rákos, Schneider).
HC Energie Karlovy Vary: Bednář – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – M. Zabloudil, M. Kadlec, Vondráček (C).

Statistika nuda je, má však cenné údaje

HC Škoda Plzeň
Utkání v extralize 12 - 7 - 3 - 1 - 1 - 46:26 - 28 b
Průběžné umístění
1. místo
10.
6.
Nejproduktivnější hráči
Jméno Z G A B
1. Milan Gulaš 12 6 11 17
2. Tomáš Mertl 12 9 4 13
3. Petr Straka 12 4 6 10
4. Filip Suchý 12 5 4 9
5. Petr Kodýtek 12 4 3 7
Nejlepší střelec Tomáš Mertl - 9 branek
Nejlepší nahrávač Milan Gulaš - 11 asistencí
Nejlepší v +/- Matěj Stříteský - +10 bodů
Nejtrestanější hráč Jakub Pour - 12 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Dominik Frodl 11 92,58 % 2,05 0
2. Dominik Pavlát 1 94,59 % 2,00 0
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
77 % 93 % 66 % 80 %
1. Filip Novotný 8 93,20 % 2,27 1
2. Jan Bednář 2 82,61 % 5,27 0
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
70 % 50 % 100 % 70 %
21 b 9 b 12 b 21 b