Hokejisté navštívili zdravotně postižené v Bystřici nad Úhlavou

Plzeň – Ve středu 8. února 2012 v odpoledních hodinách navštívili hokejisté HC Plzeň 1929 zdravotně postižené osoby v Domově v Bystřici nad Úhlavou. Za hokejový klub se akce zúčastnili - kapitán týmu Martin Straka, útočník Tomáš Vlasák a obránce Jaroslav Modrý.

Příjemné setkání podpořili svojí účastí také zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje v čele s radním pro oblast sociálních věcí Mgr. Miroslavem Brabcem. Zdravotně postižení klienti si na úvod připravili krásné taneční vystoupení. Následovala hodinová diskuse, při níž hokejisté ochotně zodpovídali přítomným jejich dotazy. Skupina asi padesáti klientů vznášela na hokejisty nejrůznější dotazy - od kolika let hrají hokej, čím chtěli být jaké malí kluci, zda-li drží dietu, jak vypadá trénink, jak vypadá den hokejisty, jakého mají oblíbeného herce a zpěvačku nebo kolik váží hokejová výzbroj. Besedu s bezprostřední atmosférou zakončil jeden z přítomných hrou na klavír. Před odjezdem si hokejisté prohlédli vnitřní prostory objektu a navzájem si všichni předali upomínkové předměty. Hráči A-týmu chtěli touto akcí zdravotně postižené potěšit a vytvořit jim pozitivní emoční zážitek.

Fotky ze společného odpoledne naleznete ve FOTOGALERII.