Indiáni musejí zvednout hlavu, derby je ideální příležitost!

Plzeň – Do konce základní části nám zbývá posledních deset kol a ty načnou indiáni v derby proti Karlovým Varům. Přestože oba celky dělí v tabulce devětadvacet bodů, aktuální forma spíše vyzdvihuje hosty. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy přímo do ČEZ Arény!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC ENERGIE KARLOVY VARY

ČEZ Aréna, Plzeň
25. ledna 2013
43. kolo hokejové Tipsport extraligy

Energie minulý ročník od začátku sezóny tápala, než sehrála duel s Plzní, měla na svém kontě z pěti kol pouhé tři body. A další si ani v prvním Západočeské derby nepřipsala. Hosté sice v poslední dvacetiminutovce vsítili dvě branky, jenže to indiáni také, úvodní vzájemný zápas tak vyhráli modrobílí 6:2. To odveta v lázeňském městě byla vyrovnanější, v závěru byli šťastnější domácí, kteří uhájili své území před nájezdem indiánského kmene a vyválčili cenné tři body za výhru v poměru 4:3. Třetí derby ovládl opět domácí tým. Modrobílí vedli po pěti minutách hry 2:0, ovšem ve třinácté minutě již měli navrch hosté. Vše musel rozseknout až v závěrečné třetině Kinrade. A můj dům – můj hrad platilo i pro lednový duel, když Energie slavila 3:2. Nic se nezměnilo ani v letošní sezóně. Doma Karlovy Vary uspěly těsně 5:4, v odvetě se již zdálo, že prokletí domácích týmů zlomí, když vedla Energie ještě ve 48. minutě o dvě branky, nakonec odlehla 2:5. A podobně brali všechny body modrobílí i v KV Areně, když skóre otočili v posledních minutách utkání. Jak si oba soupeři povedou nyní?

Tři čtvrtiny

Energie vstoupila do nového extraligového ročníku třemi porážkami v řadě, vyhrála až doma s Plzní. Jenže v první várce třinácti utkání uspěla již jen s Litvínovem, ve Vítkovicích a s Kladnem. Druhá čtvrtina pak byla ještě horší. Karlovarští posbírali ještě o tři bodíky méně, navíc šestkrát v řadě nepřipsali ani jediný. Druhá polovina ovšem změnu nepřinesla, když dalších třináct utkání znamenalo zisk pouze šestnácti bodů. Poslední čtvrtina je ve znamení střídání výher a proher, naposledy Energetici vyhráli.

Změny v kádru

Na neuspokojivé výsledky svého týmu reagovalo vedení Energie řadou změn. Z Islanders přiletěl pomoci obránce Andrew MacDonald, Michal Grman zase z Bánské Bystrice. Na hostování do konce sezóny přišli Roman Vlach z Liberce, Jiří Drtina z Kladna a Vojtěch Polák z Třince. Do posledního ledna v týmu působí i Tomáš Káňa z Vítkovic. Celek opustil trenér Vladimír Kýhos, jehož nahradil Richard Žemlička. Odešel i Math Keith do Rakouska, Petr Gřegořek do Sparty, Dustin Kohn a konec výluky v NHL odvál i MacDonalda. V Kadani pak hostuje Roman Prošek.

Filmování

Nešvar, který se pomalu vkrádá z fotbalu i do hokeje. Vedení českého hokeje se snaží proti tomuto trendu bojovat a postihuje hříšníky jak na běžícím pásu. V posledním dějství byla hned polovina z trestaných hráčů z kádru Energie. V případě Lukáše Pecha, Václava Skuhravého, Martina Zaťoviče se jednalo o situace, kdy se hráči snažili teatrálním jednáním nepřiměřeným zákroku soupeře ovlivnit hlavní rozhodčí a získat výhodu přesilové hry. Uvedené jednání nebylo v utkání potrestáno. Po prostudování videozáběrů uložila disciplinární komise ELH hráči Václavu Skuhravému za porušení pravidel ledního hokeje a nesportovní chování pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny. Lukáši Pechovi a Martinu Zaťovičovi bylo za nesportovní chování uděleno napomenutí.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 51
Počet vstřelených branek: 108
Počet inkasovaných branek: 121
Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 51 (20+31)
Nejlepší střelec: Lukáš Pech – 20 branek
Nejlepší nahrávač: Lukáš Pech - 31 asistencí
Nejtrestanější hráč: Martin Gründling - 63 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Kumstát +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Michal Vachovec -10
Gólmani:
Tomáš Závorka – 1478 minut / pr. 2,19 , 93.10%
Lukáš Menstator – 1060 minut / pr. 3,45 , 89.55%


HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 80
Počet vstřelených branek: 137
Počet inkasovaných branek: 100
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 54 (27+27)
Nejlepší střelec: Milan Gulaš - 27 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák - 34 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 126 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Straka, Gulaš +26
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Kašpařík -13
Gólmani:
Rask Tuukka – 993 minut / pr. 2,11 , 92,49%
Adam Svoboda – 926 minut / pr. 2,53 , 92,57%
Marek Mazanec – 658 minut / pr. 2,28 , 92,69%

Výsledky posledních zápasů:

HC Energie Karlovy Vary 6
PSG Zlín 4
(4:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Pech (Zaťovič, Nosek), 10. Pech (Drtina, Bicek), 13. Bicek (Zaťovič, Nosek), 18. Zaťovič, 30. Zaťovič (Nosek), 53. Koštál (Grman) - 22. Řezníček (Holík, Zámorský), 37. Tesařík (Čajánek, Veselý), 52. Veselý (Řezníček, Tesařík), 54. Kubiš (Malenovský, Tesařík).
HC Energie Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Vlach, Vachovec, T. Rohan - Koblasa.HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 2:2, 2:0)Branky a nahrávky: 25. Píša (Endál), 29. Buchtele (Kousal, Radil), 49. Benák (Bartek, Cetkovský), 59. Bartek (Zohorna) - 1. Havíř (Pletka), 30. Balej (Johnson, St. Pierre), 40. Pletka (Kovář, Kratěna).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Hanzlík, Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Johnson - Dvořák.

Fotogalerie

Související články

PLZ - KVA 2:3 - Vary vyloupily ČEZ Arénu po čtyřech letech!

Report

Musíme se víc snažit na ledě, ne mluvit v šatně, říká Ondřej Kratěna

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!