Plzeň – Do konce základní části nám zbývá posledních deset kol a ty načnou indiáni v derby proti Karlovým Varům. Přestože oba celky dělí v tabulce devětadvacet bodů, aktuální forma spíše vyzdvihuje hosty. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy přímo do ČEZ Arény!

HC ENERGIE KARLOVY VARY

ČEZ Aréna, Plzeň
25. ledna 2013
43. kolo hokejové Tipsport extraligy

Energie minulý ročník od začátku sezóny tápala, než sehrála duel s Plzní, měla na svém kontě z pěti kol pouhé tři body. A další si ani v prvním Západočeské derby nepřipsala. Hosté sice v poslední dvacetiminutovce vsítili dvě branky, jenže to indiáni také, úvodní vzájemný zápas tak vyhráli modrobílí 6:2. To odveta v lázeňském městě byla vyrovnanější, v závěru byli šťastnější domácí, kteří uhájili své území před nájezdem indiánského kmene a vyválčili cenné tři body za výhru v poměru 4:3. Třetí derby ovládl opět domácí tým. Modrobílí vedli po pěti minutách hry 2:0, ovšem ve třinácté minutě již měli navrch hosté. Vše musel rozseknout až v závěrečné třetině Kinrade. A můj dům – můj hrad platilo i pro lednový duel, když Energie slavila 3:2. Nic se nezměnilo ani v letošní sezóně. Doma Karlovy Vary uspěly těsně 5:4, v odvetě se již zdálo, že prokletí domácích týmů zlomí, když vedla Energie ještě ve 48. minutě o dvě branky, nakonec odlehla 2:5. A podobně brali všechny body modrobílí i v KV Areně, když skóre otočili v posledních minutách utkání. Jak si oba soupeři povedou nyní?

Tři čtvrtiny

Energie vstoupila do nového extraligového ročníku třemi porážkami v řadě, vyhrála až doma s Plzní. Jenže v první várce třinácti utkání uspěla již jen s Litvínovem, ve Vítkovicích a s Kladnem. Druhá čtvrtina pak byla ještě horší. Karlovarští posbírali ještě o tři bodíky méně, navíc šestkrát v řadě nepřipsali ani jediný. Druhá polovina ovšem změnu nepřinesla, když dalších třináct utkání znamenalo zisk pouze šestnácti bodů. Poslední čtvrtina je ve znamení střídání výher a proher, naposledy Energetici vyhráli.

Změny v kádru

Na neuspokojivé výsledky svého týmu reagovalo vedení Energie řadou změn. Z Islanders přiletěl pomoci obránce Andrew MacDonald, Michal Grman zase z Bánské Bystrice. Na hostování do konce sezóny přišli Roman Vlach z Liberce, Jiří Drtina z Kladna a Vojtěch Polák z Třince. Do posledního ledna v týmu působí i Tomáš Káňa z Vítkovic. Celek opustil trenér Vladimír Kýhos, jehož nahradil Richard Žemlička. Odešel i Math Keith do Rakouska, Petr Gřegořek do Sparty, Dustin Kohn a konec výluky v NHL odvál i MacDonalda. V Kadani pak hostuje Roman Prošek.

Filmování

Nešvar, který se pomalu vkrádá z fotbalu i do hokeje. Vedení českého hokeje se snaží proti tomuto trendu bojovat a postihuje hříšníky jak na běžícím pásu. V posledním dějství byla hned polovina z trestaných hráčů z kádru Energie. V případě Lukáše Pecha, Václava Skuhravého, Martina Zaťoviče se jednalo o situace, kdy se hráči snažili teatrálním jednáním nepřiměřeným zákroku soupeře ovlivnit hlavní rozhodčí a získat výhodu přesilové hry. Uvedené jednání nebylo v utkání potrestáno. Po prostudování videozáběrů uložila disciplinární komise ELH hráči Václavu Skuhravému za porušení pravidel ledního hokeje a nesportovní chování pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny. Lukáši Pechovi a Martinu Zaťovičovi bylo za nesportovní chování uděleno napomenutí.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 51
Počet vstřelených branek: 108
Počet inkasovaných branek: 121
Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 51 (20+31)

Počet inkasovaných branek: 100
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 54 (27+27)

(4:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Pech (Zaťovič, Nosek), 10. Pech (Drtina, Bicek), 13. Bicek (Zaťovič, Nosek), 18. Zaťovič, 30. Zaťovič (Nosek), 53. Koštál (Grman) - 22. Řezníček (Holík, Zámorský), 37. Tesařík (Čajánek, Veselý), 52. Veselý (Řezníček, Tesařík), 54. Kubiš (Malenovský, Tesařík).
HC Energie Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Vlach, Vachovec, T. Rohan - Koblasa.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Píša (Endál), 29. Buchtele (Kousal, Radil), 49. Benák (Bartek, Cetkovský), 59. Bartek (Zohorna) - 1. Havíř (Pletka), 30. Balej (Johnson, St. Pierre), 40. Pletka (Kovář, Kratěna).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Hanzlík, Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Johnson - Dvořák.