Preview 17.kolo

Indiáni se postaví Ocelářům!

Plzeň – Indiáni míří na dalekou cestu do Třince, kde se jim naposledy nepovedlo ani jednou skórovat. Oba celky mají na svém kontě stejný počet bodů, dá se tedy očekávat velmi zajímavé utkání.

HC OCELÁŘI TŘINEC
HC ŠKODA PLZEŇ

Werk aréna, Třinec
1. listopadu 2013
17. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předminulý rok se celky potkaly čtyřikrát. Nejprve v rámci devátého kola, když střetnutí hostil Třinec. Po velikém boji ani šedesát minut o vítězi nerozhodlo, ale prodloužení nakonec nemělo dlouhého trvání. Po minutě a 44 vteřinách o úspěchu domácích barev rozhodl Peterek v oslabení. Reparát svěřenci kouče Jelínka zvládli. Branky padaly až ve druhé polovině zápasu a byly pouze čtyři, ale protože indiánské byly hned tři, mohli Západočeši slavit i stejný počet bodů. 7.2.2010 je datum kdy naposledy modrobílí vezli z Werk areny všechny body a na ledě je neuhráli ani tentokráte. Třinec bezchybným výkonem dokráčel k výhře 3:0. Jenže pro neoprávněný start mladého Pavlíka bylo utkání kontumováno ve prospěch Plzně. Poslední vzájemný duel v polovině února skončil po velké přestřelce lépe pro modrobílé – 7:5. Vloni lépe začala Plzeň, která doma uspěla 4:2 a v dalekém Třinci vyválčila výhru v nájezdech. Jenže Třinečtí odpověděli taktéž dvoubodovou výhrou na ledě soupeře a loňskou přetahovanou doma rozsekli vítězstvím 4:0. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

První čtvrtina

Oceláři vstoupili do nového extraligového ročníku domácí prohrou s Libercem 1:4, aby neuspěli ani na ledě Mountfieldu 2:3. Až ve třetím kole přišlo vítězství – 3:0 se Zlínem. A Třinec začal zvedat hlavu. Bod bral v Plzni, další tři pak s Chomutovem. Následovala sice divoká a hlavně neúspěšná přestřelka na Spartě 3:8, ovšem dalších pět utkání znamenalo pro Třinec patnáct bodů – v Litvínově, Kladně, se Slavií, Pardubicemi a Karlovými Vary. Šňůru přeťala až Kometa, která doma potěšila své fanoušky 6:3. Poslední třináctý duel pak rozhodli Slezané v Ostravě necelé dvě minuty před třetí sirénou. Do nové čtvrtiny pak Oceláři vstoupili porážkami v Liberci a Hradcem, naposledy však přemohli v nájezdech Zlín na jeho ledě.

Jsou vidět…

A začněme od brankoviště. Dobrými výkony se prezentuje dvaadvacetiletý Hrubec, jenž odchytal drtivou většinu zápasů a pyšní se více než jednadevadesáti procentní úspěšností zákroků. Naopak v útoku se již tři hráči dostali přes desetibodovou hranici. Nejproduktivnější je Jiří Polanský 18 (5+13), v závěsu pak nejlepší střelec týmu – Martin Adamský 16 (10+6) a až na třetím místě Martin Růžička 11 (4+7). Nejtrestanějším hráčem je, s pouhými šestnácti trestnými minutami opět Polanský.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Oceláři Třinec:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 27
Počet vstřelených branek: 48
Počet inkasovaných branek: 50
Nejproduktivnější hráč: Jiří Polanksý 18 (5+13)

(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Balaštík (Ondráček, Urbanec), 56. Kubiš (Čajánek) – 5. Roth (Polanský), 28. Martin Růžička (Bonk, Hrabal), rozh. náj. Peterek.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn – Martin Růžička, Bonk, Zagrapan – Květoň, Polanský, Rákos – Matuš, Peterek, Varaďa – Gorškov, Marek Růžička, Rufer.

HC Škoda Plzeň 1
HC Sparta Praha 2sn
(0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Pletka (kratěna, Straka J.) – 46. Kumstát (Buchtele, Pech), rozh. náj. Ton.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Frolo, Mozík, Boháč – Straka J., Straka M., Indrák – Pletka, Lev, Kratěna – Sýkora J., Kašpařík, Duda – Petruška, Sýkora T., Dvořák