Jan Kovář zůstává v Plzni do konce sezóny!

Přání plzeňských fanoušků byla vyslyšena, Jan Kovář zůstává v Plzni do konce sezóny! Kovář se do Plzně vrátil v rozehraném ročníku po neúspěšné misi v zámoří a okamžitě se zařadil mezi tahouny týmu a rozdílové hráče, nyní s ním trenéři můžou počítat i v nadcházejících měsících.

Jan Kovář v létě po pěti letech opustil KHL a vydal se do zámoří zabojovat o místo v NHL, to se mu ale nepodařilo a šikovný útočník poté zamířil zpět do Plzně, kde původně podepsal smlouvu na jeden měsíc. Ta se nyní dočkala prodloužení a Kovář tak zůstane indiánem až do konce rozehraného ročníku.

"Jsme moc rádi, že se Honza rozhodl zůstat do konce sezóny," uvedl k podpisu sportovní manažer Tomáš Vlasák. "Už první zápasy ukázaly, jakým obrovským přínosem pro mužstvo je. Jako hráč dovede pozvednout celý útok i tým."

To potvrzují i čísla – Kovář odehrál tři zápasy v Tipsport extralize, ve kterých Plzeň získala osm z možných devíti bodů, Kovář během nich nasbíral dva góly a dvě gólové přihrávky, včetně rozhodujícího nájezdu v Litvínově. Rozhodující nájezd má na kontě i ve svém jediném startu v Champions Hockey League, kde pomohl k postupu do semifinále. V plzeňském dresu tak od svého návratu ještě nepoznal porážku.