Liga sedmáků byla předčasně ukončena

Plzeň - Jak uvedl ceskyhokej.cz na svých oficiálních stránkách, vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadiónech rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření výkonného výboru Českého hokeje o ukončení neprofesionálních soutěží v sezoně 2020/21.

To se týká jak druhé ligy mužů, tak extraligy juniorů, extraligy dorostu, ligy juniorů, ligy dorostu, soutěží žen i všech žákovských soutěžích.

Plzeňští sedmáci tak letošní ročník soutěže zakončí s bilancí tří výher a jedné porážky. Na úvod smolně padli ve velké přetahované se Spartou 8:9, poté ale již pouze vyhrávali. 5:2 na ledě pražské Slavie, 12:3 na Kladně s místním PZ, 16:2 v Třemošné, 7:5 s Hvězdou Praha a naposledy desátého října 11:0 na území Kobry.

Z důvodu vládních opatření musely být neprofesionální soutěže zastaveny již 11. října 2020 a není reálné, aby účastníci sehráli alespoň polovinu utkání, nezbytných pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží. V Juniorské lize Akademií vyprší nejzazší termín pro řádné dokončení ročníku v nejbližších dnech.

„Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezóny,“ zdůraznil v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadiónů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec.“