Plzeň vyjíždí do Brna a má Kometě co oplácet!

Plzeňští vyrážejí na odplatu na jih Moravy. Brněnská Kometa loni zastavila spanilou jízdu indiánů v play-off, letos už je dvakrát porazila. Za asistence televizních kamer půjde o střetnutí z kategorie nejprestižnějších! Buďte u toho i vy, minimálně prostřednictvím našeho online přenosu.


HC KOMETA BRNO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Kajot Aréna, Brno
2. října 2012 19:00
8. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští se v základní části s Brnem potkali pochopitelně čtyřikrát. První dva zápasy ztratili, další dva zase vyhráli. Když se následně celky potkaly i v semifinále play-off, dala se očekávat vyrovnaná série, přesto nejen bookmakeři více důvěřovali Plzeňským. Jenže celkem pět odehraných zápasů jim za pravdu nedalo. Indiáni dokázali jen jedenkrát porazit v euforii hrající Brno, to ještě na jejich ledě, kdežto doma nevyhráli ani jednou. Potýkali se především s neproměňováním vlastních šancí a s vynikajícím Trvajem. Jak bylo vidno i v letošní přípravě, kdy se oba kohouti potkali dvakrát (oba vyhrála Kometa), play-off ještě není zapomenuto. A že Brnu máme co vracet!

Změny v sestavě

Před začátkem letošní sezóny Kometa uvolnila řadu hráčů ať už na hostování, nebo na střídavé starty do spřízněného klubu SK Horácká Slavia Třebíč. Brankář Čiliak, obránci Zítka a Dlapa a útočníci Křivohlávek a Jan Káňa mají vyjednané hostování, Kadela s Dočekalem pak střídavé starty. Útočník Petr Haliza v srpnu zamířil do Hradce Králové a Barus s Mašou do Hodonína, když gólman Barus opět jen na hostování.
Naopak cestu do Brna si našel gólman Falter, který přišel z pražské Sparty, útočník Hruška (ze slovenské Skalici) a obránce Boris Valábik, jenž na jih Moravy zavítal ze severoamerické soutěže AHL. Do konce října získala Kometa služby útočníka Miloslava Hořavy, kterého uvolnilo Kladno, když na Hořavu místo při návratu zámořský es nezbylo místo. A krátce po této zprávě na povrch prosákla i informace o příchodu Jana Wasserbauera, který vyměnil dres Havlíčkova Brodu za ten brněnský.

Úvod sezóny jako z partesu

Úvod soutěže vychází Moravanům na velkou jedničku. Ještě ze žádného zápasu nevyšla bodově naprázdno. Po úvodních čtyřech výhrách za tři body (venku Chomutov 4:2, doma Kladno – ještě bez zámořských posil – 3:1, venku Třinec 4:2 a doma Slavia 3:1) přišlo první menší zaváhání. To Zlín na vlastním ledě uhájil svou čest a bral dva body za výhru po samostatných nájezdech 4:3. Následně Kometa doma rozdrtila jihočeský Mountfield 5:1 a odjela k prozatím poslednímu zápasu do Litvínova. Chemici si počínali podobně jako Zlín, taktéž domácí led uhájili v samostatných nájezdech 4:3.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 17
Počet vstřelených branek: 25
Počet inkasovaných branek: 15
Nejproduktivnější hráč: Jakub Svoboda 10 (3+7)
Nejlepší střelec: Jan Hruška - 4 branky
Nejlepší nahrávač: Jakub Svoboda – 7 asistence
Nejtrestanější hráč: Hruška, Hořava, Čermák - 12 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Hruška, Jakub Svoboda +7
Nejhorší hráč v bodování +/-: 7 hráčů - 0
Gólmani:
Jiří Trvaj – 427 minut / pr. 2,11 , 92,79%

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 14
Počet vstřelených branek: 26
Počet inkasovaných branek: 21
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 13 (4+9)
Nejlepší střelec: Martin Straka - 5 branky
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák - 9 asistence
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg - 64 trestných minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Slovák +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Ševc, Marušák -2
Gólmani:
Tuukka Rask - 60 minut / pr. 4,00 , 87,10%
Adam Svoboda – 238 minut / pr. 3,03 , 90,98%
Marek Mazanec – 125 minut / pr. 2,40 , 92,96%Výsledky posledních zápasů:

HC Verva Litvínov 4
HC Kometa Brno 3sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Hanzl (Skelnička), 32. Stříteský (Martinka, Trávníček), 52. Baláž (Havelka), 65. Hanzl (samostatný nájezd) - 5. T. Svoboda (Svoboda Jakub), 34. Holec (Krejčiřík, Koreis), 39. Hruška (Svoboda Jakub).
HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Jan. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Hořava - Koreis, Dočekal, Hynek - Zohorna.

HC ŠKODA Plzeň 5
HC Sparta Praha 4
(2:1, 2:0, 1:3)


Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Slovák, Straka), 16. Straka (Vlasák, Kovář), 22. Dvořák (Balej), 23. Hollweg (Lev), 45. Balej (Heřman) - 6. Gawryletz (Forman), 41. Pacovský (Luňák), 45. Bahenský (Luňák, Vallin), 58. Foster (Tenkrát, Milam).
HC Škoda Plzeň: Rask - Frolo, Jeřábek. Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Ševc - Kratěna, Vlasák, Straka - Gulaš, Kovář, Pletka - Hollweg, Lev, Pitule - Dvořák, Balej, Heřman - Havlíček.

Související články

KOM-PLZ 4:3sn - Zápas plný pěstních soubojů pro Brno

Report

Aktuálně na webu

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Matěj Stříteský #11

Jede se zde všechno nadoraz a to mi vyhovuje, říká Matěj Stříteský