Turnaj krajů U15

Turnaj krajů kategorie U15 pro plzeňský výběr

Turnaje hráčů narozených v roce 1998 se zúčastnily čtyři výběry – Plzeňského, Karlovarského, Středočeského a Ústeckého kraje. Čtyři týmy byly nalosovány do dvou dvojic, kdy se následně vítězové utkali o celkový triumf na turnaji, na poražené zbyl souboj o třetí místo.

Karlovarský kraj U15 - Plzeňský kraj U15 2:3sn

První a zároveň semifinálový zápas sehráli Plzeňané proti výběru Karlovarského kraje. Po bezbrankové první třetině se vstup do druhé části vydařil více Karlovarským, kteří v rozmezí pouhých dvaaosmdesáti vteřin utekli do dvoubrankového náskoku. Plzeňané však brzy alespoň kontrovali, když se v samotném úvodu 25. minuty trefil Petr Kodýtek. Do třetí části Plzeň sáhla ke stáhnutí sestavy na pouhé dvě lajny a v následném tlaku se dočkala vyrovnání, o které se postaral Rubner. Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější a snad i šťastnější Plzeňané. David Jakubec totiž vstřelil rozhodující branku do sítě Grančarova a jeho tým se už mohl těšit na finále.

„Začali jsme utkání ospale, hra neodpovídala tomu, jak jsme si představovali. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na dvě lajny a byli jsme lepším týmem. Měli jsme šance k tomu, abychom vyhráli v základní hrací době. V nájezdech rozhodla naše touha vyhrát,“ zhodnotil semifinálovou výhru trenér Plzeňanů Ladislav Čihák.

Karlovarský kraj U15 - Plzeňský kraj U15 2:3 po SN (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1).
Branky a nahrávky:
23. Pajk (Kurfürst), 24. Šála (Vildumetz) – 25. Kodýtek (Kantner), 40. Rubner (Kantner), rozhodující nájezd David Jakubec.
Plzeňský kraj: Hauser - Váchal, Korelus, Sysel, Čechura, Hanzlík, Hrbas, Kačena, Kantner, Kodýtek, Rubner, Krásný, Roubal, Halíř, O. Jakubec, D. Jakubec, Jícha.

V dalším semifinálovém utkání vyhráli těsnou a vyrovnanou bitvu hráči výběru Ústeckého kraje, kteří přetlačili svého soupeře ze Středočeského kraje 4:3. Středočeši si chuť spravili alespoň v zápase o třetí místo, který byl neméně dramatický. Karlovarští inkasovali rozdílovou branku už v první části, ale díky Šálovi se jim podařilo vyrovnat. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho, jelikož se Středočeši znovu vyhoupli do sedla o necelé čtyři minuty nato. Přes veškerou snahu Karlovarských už se druhé vyrovnání nekonalo, a tak si bronz odváželi Středočeši.

V nejočekávanějším utkání dne se tedy ve finálovém souboji proti sobě postavily celky Plzeňského a Ústeckého kraje.

Plzeňský kraj U15 - Ústecký kraj U15 4:2

Plzeňané už od úvodního hvizdu převzali iniciativu, což se jim vyplatilo, když po třech minách šli zásluhou Sysla do vedení. Ústečtí se vyrovnání dočkali v průběhu druhé části, to se trefil Lyszczarczyk. Západočechy srovnaný stav nezaskočil, dál kontrolovali hru a díky Kodýtkovi brzy šli znovu do vedení. Hubený náskok však opět neměl dlouhého trvání a po necelých třech minutách byl po střele Stuchlíka 2:2. Brankové hody druhé třetiny však pokračovaly a Kodýtek svým druhým gólem v utkání znovu vrátil otěže do rukou svého týmu. Další branková pojistka pro Plzeňské přišla ve 33. minutě, kdy Kodýtek zkompletoval hattrick. Severočeši nedokázali už Lavičku potřetí překonat, a tak mohly plzeňské oslavy vypuknout naplno!

„Ústečtí pro tento turnaj vybírali ze širokého spektra hráčů, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Musím ale říct, že naši hráči si uvědomili, že jsou na turnaji výběrů, a i přes náročný program, který jsme měli o reprezentační pauze, kluci k utkání přistoupili skvěle a byli jsme lepší. Musím pochválit i kluky z Třemošné, kteří s námi jeli. První zápas jim úplně nevyšel, byl to pro ně velký skok z ligy mezi extraligové hráče, ale ve finále podali dobrý výkon. Nejvíc mě ale překvapilo, že jsme objevili nového gólmana, který momentálně chytá v Rokycanech, a pokud bude nadále na sobě pracovat, můžeme ho vidět i v Plzni,“ řekl Čihák.

Plzeňský kraj U15 - Ústecký kraj U15 4:2 (1:0, 2:2, 1:0).
4. Sysel (Kodýtek), 22. Kodýtek (Kantner, Rubner), 28. Kodýtek (Kantner), 33. Kodýtek (Sysel, Kantner) – 18. Lyszczarczyk (Stuchlík), 25. Stuchlík (Lyszczarczyk, Jindra).
Plzeňský kraj: Lavička - Váchal, Korelus, Sysel , Čechura, Hanzlík, Hrbas, Kačena, Kantner, Kodýtek , Rubner, Krásný, Roubal, Halíř, D. Jakubec, O. Jakubec, Jícha.

Individuální ocenění

Plzeňané slavili úspěchy i v individuálních statistikách. Adam Sysel byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje, Petr Kodýtek kraloval hodnocení kanadského bodování s pěti body za jednu přihrávku a čtyři branky, čímž ovládl i tabulku střelců. Matyáš Kantner byl nejlepším nahravačem turnaje, když si ve dvou zápasech připsal pět přesných nahrávek. Tento bodový zápis mu vynesl i třetí místo v kanadském bodování. Výběr Plzeňského kraje navíc může těšit i to, že v tabulce slušnosti, která hodnotí sestupným systémem trestné minuty nasbírané v rámci týmu, byl na prvním místě s celkovým počtem šesti trestných minut.

Nejlepší brankář: Filip Grančarov (Karlovarský kraj)
Nejlepší obránce: Adam Sysel (Plzeňský kraj)