Use it or lose it, varuje před zavíráním sportovišť trenér nejmenších indiánů Zdeněk Pata

Plzeň - Nejen A-tým či hráči Akademie, ale také jednotlivé třídy a ti nejmenší indiáni v době coronavirové řeší stejné problémy s tréninky a zápasy.

„Každý z nás si určitě uvědomuje, že dnešní doba není pro nikoho jednoduchá. Pro mne je však nepochopitelné, že naši "odborníci" zapomněli na první zákon biologie: use it or lose it, tedy používej své tělo nebo o něj přijdeš. Bez pohybu, pokud dostaneš infekci, její průběh bude vážnější. Nařízením vlády byly uzavřeny sportoviště, a proto jsme opět museli přejít na individuální tréninky. Používali jsme k tomu aplikaci Whatsapp, kde si děti dávaly různé výzvy mezi sebou nebo je zadával trenér,“ popisuje situaci v klubu u nejmenších plzeňských nadějí lodivod Zdeněk Pata. „Momentálně máme sportoviště otevřena, ale s různými omezeními. Na ledovou plochu může pouze deset sportujících, což je v tomto sportu trochu problém u starších kategorií,“ doplňuje zároveň vedoucí náboru. 

„U těch nejmenších je problém zase v tom, že rodiče nesmějí na zimní stadion, takže je obtížné provádět nábory. To se ovšem týká všech sportů a dostat děti ke sportu bude dost velký celospolečenský problém,“ varuje a dodává: „Náplní tréninku u těch nejmenších je především zdokonalováni individuálních činností. Ovšem omezení má i svoje výhody. Z kolektivní ho sportu se stal tak trochu u těch nejmenších sport individuální. Jako trenér máte více prostoru v tomto malém počtu na odstraňování chyb u jednotlivců, více se můžete každému věnovat a vytváříte si bližší vztah ke každému dítěti.“ 

„Na závěr chci jenom říci, že jsme rádi, že můžeme trénovat i s těmito omezeními a doufám, že se situace bude jenom zlepšovat na celém světě. Snad se brzy vrátíme do normálu a nenaplní se mé obavy a sportoviště se zaplní novými zájemci o sport ještě více než před pandemií,“ uzavírá. 


Související články

Use it or lose it, varuje před zavíráním sportovišť trenér nejmenších indiánů Zdeněk Pata

Nejmladší indiáni

Kluci k tréninkům v lockdownu přistoupili výborně, chválí trenér sedmáků Václav Benák

7. třída

Kluci zůstali aktivní i v lockdownu, těší hlavního kouče šesťáků Bořka Hanzlíka

6. třída

Omezené tréninky nyní mají více sociální než sportovní důležitost, popisuje trenér osmáků František Roubal

8. třída

Aktuálně na webu

Ohlasy 37. kolo

Těžko se vyhrává, když nedáme gól, říká Filip Suchý

6. kolo EHL

6. kolo EHL: PLZ - LIB 1:4 - Plzeňští gameři proti lídrovi tabulky bojovali, výhru však bral Liberec

ZLN - PLZ 2:0

ZLN - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy ve Zlíně nemířily přesně