KVA-PLZ 8:1 - Plzeň si do Varů dojela pro debakl!

K a r l o v y V a r y - Po zápase ve Varech mají Plzeňáci o čem přemýšlet. Od hráčů Energie inkasovali osm gólů, jediný úspěch Plzně zaznamenal Martin Straka. Karlovy Vary doma Plzeň přehrály po více než čtyřech letech, svůj úspěch si však dokonale vychutnaly. Po dvou gólech vstřelili bývalí forvardi Plzně Hurtaj a Nedorost, který v dresu Energie debutoval. Povedený zápas odchytal v brance Energie gólman Roman Málek. Čtyři góly vstřelili domácí v přesilové výhodě.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

8:1
2:0, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 7. Hurtaj (Dvořák), 12. Ptáček (Alinč, Hlavačka), 24. Košťál (Bednařík), 39. Nedorost (Hlavačka, Bauer), 50. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 53. Nedorost (Krátoška, Bauer), 57. Hurtaj (Kutlák) - 31. Martin Straka (Cibák, Moravec). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. Diváci: 4100. střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

HC Energie Karlovy Vary

Málek - Kutlák, F. Ptáček, Bauer, Hlavačka, J. Polák, Harant - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - A. Nedorost, Kraft, Krátoška - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, V. Polák, Bednařík.

HC Škoda Plzeň

Duba (41. Pejchar) - Výtisk, Špaček, Jindřich, Nedoma, M. Výborný, Trnka - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Paroulek, Michal Straka, Andrašovský - Jaroslav Kudrna, Kracík, D. Pospíšil - Mrázek, Důras, od 21. navíc Adamský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Duba 40 27 5 22 81,48 0
Rudolf Pejchar 20 13 3 10 76,92 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 -1 0
Dušan Andrašovský 0 0 0 -1 0
Martin Cibák 0 1 1 1 0
Michal Důras 0 0 0 -2 0
Robert Jindřich 0 0 0 -2 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -2 0
Jaroslav Kudrna 0 0 0 -1 0
David Moravec 0 1 1 0 0
František Mrázek 0 0 0 -1 0
Milan Nedoma 0 0 0 -2 0
Martin Paroulek 0 0 0 -1 0
David Pospíšil 0 0 0 -1 0
Michal Straka 0 0 0 -1 0
Martin Straka 1 0 1 1 0
Jaroslav Špaček 0 0 0 -2 0
Pavel Trnka 0 0 0 1 0
Martin Výborný 0 0 0 1 0
Jan Výtisk 0 0 0 -2 0

komentář

Sváteční den přilákal do karlovarských ochozů nevšední návštěvu domácích fandů, kteří společně s početnou skupinou diváků z Plzně, vytvořili báječnou atmosféru. První minuty se sice odehrávaly v bojovném duchu a šancemi na obou stranách, jenže už první nabídnutou přesilovou hru dokázali domácí využít a nasměrovali se tím k vysokému vítězství. Brankář Duba se u zadního mantinelu pokoušel rychle rozehrát, překvapil jej ovšem důrazný Dvořák, který se zmocnil puku a přihrál před bránu úplně osamocenému Hurtajovi. Ve snaze bleskově odvrátit katastrofu, zavadil plzeňský gólman o konstrukci své svatyně, čehož slovenský útočník pohotově využil. I v dalších okamžicích hrál důležitou roli ex-plzeňský Michal Dvořák. V rychlém sledu jej faulovali Špaček a Nedoma a s dvojnásobnou přesilovkou si bleskově poradil od modré pálící František Ptáček. Hostující trenéři neváhali s využitích oddechového času, jenže ani ten modrobílým příliš neprospěl. Přestože se Plzeňští po celé střetnutí dostávali do pěkných střeleckých pozic, důrazné zakončení mnohdy nahradila zbytečná přihrávka či obětavý zákrok domácích beků.

Jednu z mála jasných šancí sebral Davidu Pospíšilovi na začátku druhé části pohotovým rozklekem pozorný Málek. Jeden z nejlepších zápasů své kariéry odehrál karlovarský bojovník Jan Košťál. V úvodu sice jeho svižnou střelu zápěstím Duba okrajem lapačky vytěsnil, jenže ve 24. minutě si mladý forvard pohrál s obráncem i samotným brankářem a krásnou individuální akci zakončil pohodlnou střelou do poloprázdné sítě. Lasselsberger se na chvíli do hry vrátil v polovině utkání zásluhou chytré rány přes clonícího obránce v podání Martina Straky, jenže nedělní večer patřil v Karlových Varech domácím. Plzeň se ještě pokoušela souboj zdramatizovat, když příklepem pálil Andrašovský a do přečíslení se hnal i David Moravec, ale definitivní k.o. přišlo ještě do konce druhé části. Svou typickou ránu po zemi vyslal v početní výhodě do klubka těl před sebou Hlavačka, Andrej Nedorost puk tečoval a oslavil svou premiéru v karlovarských barvách. Skvostnou kombinaci si na závěr třetiny přichystalo duo Hurtaj, Jan Alinč, které nečekanými přihrávkami zcela vyšachovalo obranu soupeře a druhý jmenovaný mohl s klidem zvýšit na bezpečný rozdíl.

Pokud se dalo říct, že první dvě dějství hrála obě mužstva relativně vyrovnaný hokej, část třetí už patřila pouze energetikům. Ti si proti Rudolfu Pejcharovi, jenž o přestávce nahradil znechuceného Dubu, bezstarostně zaútočili. Vojtěch Polák vybídl krásnou příhrou skrz brankoviště ke skórování Haranta, Pejchar ovšem prokázal své kvality a celou akci zhatil vynikající vyrážečkou. Ze druhé branky v zápase se radoval až Jan Košťál stojící na konci kombinace důrazných Kumstáta a Skuhravého. V novém působišti se báječně uvedl také Andrej Nedorost, který parádně tečoval Krátoškovu prudkou příhru. Vše trochu symbolicky zakončil, rovněž druhým zásahem v utkání, další bývalý plzeňský hokejista Ĺubomír Hurtaj, jehož rozhozená obrana hostí nedokázala pokrýt na okraji brankoviště.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Jsem rád, že první zápas po čtrnácti dnech nám takto vyšel. Nikdy nevíte, co přestávka s mužstvem udělá. Našim hráčům bych chtěl v každém případě poděkovat. Do utkání jsme šli s tím, že chceme, nikoliv, že musíme. Na první místo jsme nestavili skutečnost, že se jedná o derby, vždyť i já jako hráč i trenér Rulík jsme v Plzni dlouho působili. Podobně chceme přistoupit i k dalším zápasům."

Jiří Kučera (Plzeň): "Domácí byli lepším týmem a důraznější v osobních soubojích. Po prvních dvou gólech v přesilovkách ovládli hrací plochu a zaslouženě vyhráli. My málo střílíme."