JUN: JIH - PLZ 3:2

Junioři ztrátu dotřetice nesmazali

Mladí indiáni se vydali na dvoudenní trip, který dnes odstartovali na ledě Dukly. Před vzájemným duelem navíc oba soupeře v tabulce dělil jediný bod.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Jungwirth (Báťa), 29. Jungwirth (Chvátal, Báťa), 37. Kravec (Chvátal, Šabatka) – 19. Borák (M. Soukup, Dáňa), 30. Skok (M. Soukup). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Polák, Roupec.

5:6
2:1
38:34
193

HC Dukla Jihlava

Maláč (Pulda) – Ludvík, Šabatka, Chvátal, Vovsík (C), Vandas, Tomšík – Modl, Klapica, Kravec (A) – Bulík, Báťa, Sojka – Peš, Pavelec, Broš – Rauš (A), Straka, Jungwirth.

Vondráš (Bočan) – Kubíček (A), Skok, Hodinář, Jiříček, Eichler, Jánský, Houdek – Hořejší, Remeš, Kreuzman – D. Soukup, M. Soukup, Pešek – Mazanec (A), Kučera, Kaiser – Matuška, Borák, Dáňa (C).

Dominik Soukup 0 0 0 -1 0

Škoda v úvodu střetnutí nevyužila téměř sto vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu a přišel trest. Sama posléze musela do oslabení a domácím stačilo jednadvacet sekund zásluhou Jonáše Jungwirtha. Jenže modrobílí se nenechali zahanbit. Další hru ve čtyřech zvládli a nabídnutou přesilovku těsně před přestávkou využili sami již za šest vteřin po gólu Matyáše Boráka.

V polovině duelu si oba celky vyměnily po gólu během necelé minuty. Svůj i Dukly druhý gól nejprve zapsal Jonáš Jungwirth, brzy reagoval Jan Skok, druhou finální příhru přitom zapsal Marek Soukup. Přesto podruhé do kabin odcházeli spokojenější Jihlavští. Sérii dvou po sobě rychle jdoucích vyloučení hostů potrestal nakonec Matěj Kravec.

V poslední periodě se již skóre neměnilo a to i přesto, že oba celky dostaly ještě možnost udeřit v přesilové hře. Škoda tak ztrácí na ledech soupeřů již čtvrté utkání v sezóně, jediným úspěchem je zatím ten ve Zlíně. Již zítra má ale možnost odvety, představí se v Brně.