Plzeň v hektickém závěru udržela vítězství

Dorost: Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 4:2. Plzeňští dorostenci vytěžili ze dvou zápasů s celky z Valašska plný počet bodů. Ani výhra nad Zlínem se nerodila lehce. Plzen vedla v polovině utkání 3:0 a Zlín vypadal neškodně, nakonec však hosté sahali po bodu. Zlínu příliš nezachytali brankáři, naopak plzeňský Zdeněk Rückl podal jistý výkon. Branky vítězů vstřelili Miroslav Šimán, Robert Bote, David Štich a Jan Stránský.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:2
2:0, 1:0, 1:2

Branky: 14. Šimán (Jindra, Špiler), 20. Bote (Malý), 34. Štich, 59. Stránský (Sýkora) - 41. Vartovník (Vlach), 50. Staša (Jurík). Rozhodčí: Fraňo - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:9, navíc Kořínek (PLZ) 10 min. Využití: 1:1. Průběh: 3:0, 3:2, 4:2. Diváci: 37. střely na branku: . Průběh utkání: .

Rückl – Špiler, Štich, Martinec, Kořínek, Zeman, Jonák – Kocman, Jindra, Šimán – Bote, Malý, Sýkora – Stránský, Kubalík, Trojan.

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi opatrně. Prakticky se nestřílelo a hrála se spíše poziční bitva. Teprve v první plzeňské přesilovce vznik po střele Šticha závar před zlínskou brankou, ale brankář Michal Hrazdíra byl pozorný. Plzeň byla méně neškodná než Zlín, měla mírnou převahu, ale přesto přinutila Hrazdíru jen k pěti zákrokům v první třetině. Kromě toho však Hrazdíra dvakrát lovil touš ze své sítě. Ve 14. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Šimán a bekhendem uklidil puk k pravé tyči Hrazdírovy branky a v poslední minutě třetiny vyslal z levé strany Bote takovou ránu, že by s ní uspěl i u dělostřelců. Jediný náznak šance hostí měl v první třetině Korčák, ale Rückl střelu s přehledem lapil.

Za první minutu a půl posadil rozhodčí Fraňo na trestnou lavici hned čtyři hráče, hosté však dvojnásobnou početní výhodu nevyužili a pokračovali v trápení, které odstartoval úvodní hvizd. Ve 26. minutě pálil tvrdě po ledě od modré Zeman, ale Pečírku, který o první přestávce vystřídal Hrazdíru ve zlínské brance nepřekonal. V polovině utkání vyslal propagační střeli Korčák, jeden z domácích beků však jeho střelu tečoval a Rückl měl plné nohy práce. Po chybě Rangla ujížděl na zlínského gólmana Bote, ale dojíždějící obránci stihli Botemu situaci znepříjemnit tak, že jeho zakončení už nebylo optimální. Ve 34. minutě zachytil na hranici vlastního obranného pásma rukavicí přihrávku Štich a využil momentální situace k samostatnému nájezdu. Plzeňský obránce ho chladnokrevně proměnil, když se puk do sítě odrazil od horní tyče. Po zmatku před zlínskou brankou si mohl dát vlastní gól Roman Vlach, ale mířil těsně vedle vlastní klece. Do kabin ale mohli jít Zlínští i veselejší, ránu Staši Rückl vyrazil jen před sebe, ale plzeňští zadáci puk stihli odpálit do bezpečí.

Nejlepší hokej přinesla závěrečná třetina. Hosté se probudili k aktivitě a brzy se to projevilo i na skóre. Hned ve 35. vteřině třetí části přihrál Vlach zpoza branky Vartovníkovi a ten poprvé za hosty skóroval. Domácí pak přečkali dvě oslabení, i nebezpečnou střelu Brunce s "balaštíkovským" číslem 96. V 50. minutě se dostal k odraženému puku Staša a vší silou ho "napral" do sítě. Rázem bylo ze zápasu drama. Šanci rozhodnout měl Malý, ale obránci mu zblokovali střelu nad, v 57. minutě vyslal ránu od modré zlínský Ondráček, ale našel jen připraveného Rückla. Zlín bojoval o vyrovnání seč mohl. Sám před gólmanem se ocitl Ševčík, vzápětí mohli vyrovnat Vlach s Korčákem, ale Rückl předvedl fantastický zákrok. Ihned po této velké šanci se dostal jeden z Plzeňanů do samostatného nájezdu, hosté reklamovali ofsajd, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a za následné sekání pak vyloučil Rangla na 2+2 minuty. Zlínský obránce tak z posledních 7 minut strávil pět na trestné lavici. Hosté poté rezignovali a nepozorného Pečírku překvapil bekhendem téměř z brankové čáry mladíček Stránský.

Zlínu se nevydařil hlavně závěr zápasu, kdy neproměnil obrovské šance ke srovnání a naopak po sporných verdiktech rozhodčích dostal v oslabení gól na 4:2. Trenér Zlína Radek Pšurný ale vidí důvod prohry jinde. „K rozhodčím nemá smysl se vyjadřovat, dělají chyby jako každý jiný. Na to se nemůžeme vymlouvat. My jsme nehráli moc dobře, dostali jsme laciné góly a neproměnili několik našich šancí. To utkání bylo poměrně vyrovnané a rozhodl výkon brankářů. Soupeř dal tři laciné góly a to se potom mužstvo těžko zvedá, zvlášť pokud máme problém s koncovkou. My jsme za stavu 3:2 měli dvě tutové šance a neproměnili jsme je, to se nedá nic dělat. Jsou to ještě mladí hráči a hokej se teprve učí.“ Pro Plzeň se zápas vyvíjel podobně jako včerejší duel se Vsetínem. Soupeř dokázal v poslední třetině snížit z 3:2 a k vyrovnání měl hodně blízko. Trenér domácích František Černý ale vidí mezi dnešním a včerejším zápasem mnoho rozdílů: „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Rozhodla první třetina, kdy jsme vstřelili dva góly. Soupeř potom sice snížil, ale nebylo to tím, že jsme přestali hrát jako včera. Gól na 3:1 byl z přesilovky a na kluky to trochu padlo. Závěr jsme ale zvládli dobře a šli jsme za vítězstvím, které jsme potvrdili gólem při naší přesilovce. Zlín hrál velice dobře a jsme rádi, že jsme ho porazili. Bude to pro všechny týmy nepříjemný soupeř.“